خانه » اخبار روز » شلیک مرگبار‌ برای انتقام از دوست پولدار

شلیک مرگبار‌ برای انتقام از دوست پولدار

تسنیم:جوانی که به خاطر انتقام گرفتن از تحقیرهای دوستش او را به قتل رسانده بود دستگیر شد.

نیمه شب 4 دی ماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 ، وقوع یک فقره فوت مشکوک در خیابان فرشته ـ خیابان مریم شرقی به کلانتری 101 تجریش اعلام شد. با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جوانی به هویت “دانیال.م” ( 24ساله ) به علت اصابت گلوله از ناحیه پشت سر به قتل رسیده است.

با اعلام خبر به پلیس آگاهی و قاضی کشیک ویژه قتل، بلافاصله تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم پلیس آگاهی به همراه عوامل تشخیص هویت، پزشکی قانونی و قاضی شهریاری در محل ارتکاب جنایت حاضر شدند. با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده در خصوص ارتکاب جنایت، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران، پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات از اعضای خانواده مقتول، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند خواهر مقتول در حدود ساعت 23 پس از مراجعه به منزل، با جسد برادرش در داخل اتاق میهمانی مواجه می شود. خواهر مقتول ضمن تماس تلفنی با پدر خود، موضوع را به اورژانس نیز اطلاع می دهد که با حضور عوامل اورژانس و اعلام خبر مرگ مقتول، بلافاصله موضوع از طریق مرکز فوریت های پلیسی به کلانتری 101 اعلام می شود.

در ادامه تحقیقات و بر اساس اظهارات اعضای خانواده مقتول، کاراگاهان اطلاع پیدا کردند قاتل یا قاتلین پس از ارتکاب جنایت اقدام به سرقت دو عدد شمعدان به ارزش 20 میلیون تومان، یک تخته فرش، یک عدد گیتار برقی، یک عدد لب تاپ و یک دستگاه خودرو BMW متعلق به مقتول به ارزش تقریبی 300 میلیون تومان کرده اند.

در ادامه و در بررسی محل جنایت هیچگونه آثاری که نشان از درگیری میان مقتول با قاتل یا قاتلین وجود داشته باشد، کشف نشد؛ لذا با توجه به دلایل و شواهد بدست آمده، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که قاتل یا قاتلین از افراد آشنا و به احتمال بسیار زیادی از دوستان مقتول هستند که با استفاده از همین آشنایی و بدون هرگونه تخریب درب منزل یا درگیری با مقتول وارد خانه شده و با استفاده از غفلت مقتول وی را در یک لحظه از ناحیه پشت سر و از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله قرار داده اند.

همچنین در بازرسی دقیق انجام شده از محل جنایت و با توجه به کشف دیگر اموال با ارزش کوچک، کارآگاهان فرضیه ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت را دور از واقعیت دانسته و با توجه به دلایل و قرائن بدست آمده به تحقیق از دوستان و افراد مرتبط با مقتول پرداختند.

کاراگاهان اداره دهم در ادامه، ضمن شناسایی تعدادی از دوستان و افراد نزدیک به مقتول در تحقیقات نامحسوس خود اطلاع پیدا کردند که یکی از دوستان مقتول به هویت “محمد.د” ( 23 ساله ) از چندی پیش و به صورت غیرقانونی اقدام به خرید و نگهداری یک قبضه سلاح کمری کرده و در چندین نوبت و برای بزرگ نمایی، اسلحه خود را در میان دوستان خود به نمایش گذاشته است.

با شناسایی هویت “محمد.د” و با توجه به ارتکاب جنایت با اسلحه کمری، بلافاصله کارآگاهان محل سکونت محمد را مورد شناسایی قرار داده و در ادامه اطلاع پیدا کردند که وی همزمان با روز جنایت و پس از مراجعه به خانه، در کمتر از چند ساعت محل سکونت خود را ترک کرده است.

در ادامه و با انجام تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم با شناسایی مخفیگاه محمد در خیابان دامپزشکی و اطمینان از حضور وی، ضمن انجام هماهنگی با مقام قضایی و در ساعت 10 روز 6 دی ماه با ورود به مخفیگاه محمد، او را قبل از هرگونه اقدام جهت استفاده از سلاح گرم همراه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش موفق به کشف گیتار برقی متعلق به مقتول و همچنین مبلغ یک میلیون و 570 هزار تومان حاصل از فروش فرش سرقت شده از محل جنایت شدند.

با توجه به دلایل بدست آمده از محل دستگیری، محمد به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهارات اولیه خود ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت، محل پارک خودرو متعلق به مقتول را نیز به کارآگاهان نشان داد که خودرو BMW نیز در میدان جمهوری ـ خیابان ارومیه کشف شد.

محمد در ادامه اعترافات خود عنوان داشت: با نیت قبلی و به منظور قتل به محل جنایت رفتم و با شلیک گلوله از پشت سر و در حالی که دانیال بر روی تخت نشسته بود، وی را به قتل رساندم. قتل را با انگیزه سرقت انجام ندادم و سرقت را تنها برای ایجاد انحراف در مسیر تحقیقات پلیس انجام دادم و به همین علت و پس از خروج از محل سرقت نیز دو عدد شمعدان و همچنین لب تاپ متعلق به دانیال را در بین مسیر و در داخل بزرگراه از ماشین به بیرون انداختم.

متهم در خصوص نحوه آشنایی خود با مقتول گفت: از طریق یکی از دوستان، برای اولین بار به منزل دانیال رفته و با او آشنا شدم؛ بعد از چند نوبت رفت و آمد و آشنایی، با او به تنهایی ارتباط برقرار کردم و این آشنایی از حدود هفت یا هشت ماه پیش آغاز شد. شب حادثه پس از رسیدن به منزل دانیال، به همراه وی و برای زدن بنزین با خودرو BMW به پمب بنزین رفته و سپس به خانه وی بازگشتیم؛ بعد از گرم کردن و خوردن مقداری غذا، {در حالی که پیش از آن تصمیم به کشتن دانیال گرفته بودم} به جلو آئینه رفته و با استفاده از موقعیت، از پشت سر به دانیال شلیک کرده و او نقش بر زمین شد.

وی ادامه داد: پس از کشته شدن دانیال، کنترل درب پارکینگ را از جیبش برداشته و فرش، دو عدد شمعدانی و همچنین لب تاپ و گیتار برقی متعلق به دانیال را به داخل ماشین برده و با خودرو از محل فرار کردم؛ پس از پارک ماشین در حوالی میدان جمهوری به خانه رفته و حدود ساعت 6 مقداری استراحت کرده و چند ساعت بعد، پس از فروش فرش، به خانه یکی از دوستانم رفتم که در آنجا توسط مأموران دستگیر شدم.

متهم درباره انگیزه خود از جنایت گفت: ” دانیال به واسطه موقعیت اقتصادی و اختلاف سطح طبقاتی خود و خانواده اش با من، دائما مرا تحقیر می کرد و به همین علت من نیز تصمیم به قتل او گرفتم؛ با همین انگیزه و در حدود یک ماه پیش با خرید سلاح، منتظر زمانی مناسب برای قتل دانیال شدم تا اینکه سرانجام او را به قتل رساندم”.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

منبع: tasnimnews.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.