خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » آگهی شهاب مرادی برای تولد نوه حدادعادل +عکس

آگهی شهاب مرادی برای تولد نوه حدادعادل +عکس

صبح امروز شهاب مردای با انتشار یک پیام تبریک در صفحه اول یکی از روزنامه ها نسبت به نام نوه جدید غلامعلی حداد عادل واکنش نشان داد. مرادی در این پیام تبریک آورده است: «دخترک نازنینی که به احترام مادر مهربان مومنین «خدیجه کبری سلام الله علیها» مفتخر و مزین به نام زیبای «خدیجه» است. خدا می داند چقدر از شنیدن این خبر مسرور و خوشحال شدم و امیدوارم سایر ارادتمندان به اهل بیت علیهم السلام ، به ویژه اهالی فرهنگ و دانش و سیاست با این روش ساده اما موثر، موجب ترویج نام و یاد آن بانوی نمونه شوند.»

آگهی شهاب مرادی برای تولد نوه حدادعادل +عکس

پیش از این حجت الاسلام شهاب مرادی تلاش های زیادی را برای احیای دوباره نام «خدیجه» در میان دختران ایرانی انجام داده بود. وی چندماه گذشته پیشنهاد داده بود که مردم تنها برای یک روز در سال هم که شده دخترشان را خدیجه خطاب کنند.

یک روز دخترت را خدیجه خطاب کن

مرادی در پیشنهاد خود آورده بود: «هر سال روز دهم رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها هر مسلمانی دخترش را با نام مبارک خدیجه صدا کند؛ فقط یک روز و در آن روز هر دختری نام خودش را برای یک روز خدیجه بگذارد و به این نام مباهات کند؛ تاکید می شود فقط برای یک روز.»

هیچ خیابانی به نام بانو خدیجه (س) نداریم

مردای که مدتهاست یکی از فعالیت های خود را در این زمینه قرار داده است، سال گذشته با اشاره به عدم توجه به برخی نام های اسلامی، گفت: «هیچ خیابانی در کشور ما نامی از حضرت خدیجه(س) نیست، حتی در روز ولادت حضرت زهرا(س) شعرهایی که در وصف حضرت صدیقه کبری(س) سروده می شود، نسبت به مادر فاطمه(س) بی مهری صورت می گیرد، حتی در میان متدینان وقتی می پرسید که کدام بانو را بیشتر دوست دارید، از حضرت سکینه نام می برند، در حالی که مادر و اساس اهل بیت(س)، خدیجه کبری(س) است.»

منبع: مجله مهر

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.