چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه » اخبار روز » جشنواره فیلم فجر یا جشنواره مد و لباس بازیگران!؟

جشنواره فیلم فجر یا جشنواره مد و لباس بازیگران!؟

حسین بابائیان، کارگردان و نویسنده سینما در خصوص سی و سومین جشنواره فیلم فجر گفت: به نظرم در جشنواره امسال بیشتر فیلم ها به لحاظ فیلمنامه به غیر از “رخ دیوانه “، “شکاف” و” عصر یخبندان ” خیلی ضعیف بودند.

وی با اشاره به این نکته که متاسفانه ما فیلمنامه های خوبی نداریم، اظهار داشت: بعضی از فیلم ها به لحاظ انتخاب بازیگر و دکوپاژ خوب بودند ولی از این موضوع تعجب می کنم که بعضی از فیلمسازان مطرح ما سطح آثارشان آن طور که باید نبود.

بابائیان افزود: در یکی از فیلم های جشنواره از اول تا آخر فیلم مدام صحبت بازیگران بود و هیچ کششی در فیلم وجود نداشت. مخاطب اگر قرار باشد از اول تا آخر فیلم صحبت بازیگران را ببیند می تواند تئاتر نگاه کند که کارهای خوبی هم داریم.

این نویسنده تصریح کرد: به نظرم مخاطب حق دارد که فیلم های خوب ببیند و با بعضی از این فیلم هایی که در جشنواره اکران شد، ریزش مخاطب را در سال آینده خواهیم داشت.

وی ادامه داد: جشنواره فجر اعلام می کند که در سال آینده چطور سینمایی خواهیم داشت.

بابائیان گفت: جشنواره فیلم فجر امسال بیشتر شبیه جشنواره مد و لباس بود که گشت ارشاد هم برای همین در آنجا حضور داشت؛ چون ما برای جشنواره و فرهنگ کار نمی کنیم.

این کارگردان بیان کرد: فیلم باید جذابیت داشته و به دانش مخاطب بیفزاید و صرفا برای سرگرمی نباشد.

وی عنوان کرد: وقتی نویسنده ای می خواهد فیلمنامه ای را به نگارش درآورد فیلم های زیادی نگاه می کند چون سبب بهتر نوشتن وی می شود.

بابائیان ادامه داد: تماشای فیلم ها به من به عنوان نویسنده مطلب و دانشی اضافه می کند.

بابائیان در خصوص وضعیت سینما در سال 93 گفت: امسال اوضاع سینما به نسبت سال قبل بهتر بود به خصوص 6 ماهه نخست سال 93 که سینما وضعیت بهتری داشت.

وی در خصوص نرسیدن فیلم “شرم گفتن” به جشنواره فیلم فجر بیان کرد: به دلیل طولانی شدن موسیقی متن فیلم، متاسفانه نتوانستیم فیلم را به جشنواره برسانیم.

وی اظهار داشت: من در فیلم “شرم گفتن” تلنگری به وجدان انسانی می زنم چون داستان این اثر در خصوص وجدان انسان ها است.

این کارگردان افزود: فیلمسازی که اثری را می سازد باید ببیند که حرف و قصد آن چه بوده و چه مطلبی را می خواهد برای مخاطب بیان کند.

وی ضمن اشاره به این نکته که در فیلم های خارجی کشمکش حرف اصلی فیلم را می زند، خاطر نشان کرد: فیلم باید با مخاطب ارتباط برقرار کند اما از نظر من بیشتر فیلم های جشنواره سطح ضعیفی داشتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *