خانه » سرگرمی » تنها شهری که در آن زباله دفن نمی‌شود

تنها شهری که در آن زباله دفن نمی‌شود

ایسنا:”تیمور باجول” با اشاره به این که اصفهان جزء معدود شهرهای کشور است که فرهنگ سازی در خصوص پسماندهای الکترونیکی در آن انجام شده و مردم به اهمیت آن پی برده اند، اظهار کرد: میانگین تولید زباله در یک شبانه روز برای شهر اصفهان ۹۵۰ تن است که بر اساس این میزان سرانه تولید زباله  هر شهروند اصفهانی ۴۷۵ گرم زباله در طول روز است.

 

وی با بیان اینکه اصفهان تنها شهری است که دفن زباله در آن صورت نمی گیرد، افزود: بخشی از پسماندهایی که در این شهر تولید می شود کمپوست و یا بازیافت می شود و بخش دیگری که قابل استفاده نیست از انرژی آن استفاده می شود.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان هم چنین با اشاره به اینکه روزانه حدود چهار تا پنج کیلوگرم پسماند الکترونیکی در اصفهان جمع آوری می شود،  ادامه داد: مدیریت پسماندهای الکترونیکی در اصفهان مطلوب است اما آمار دقیقی از میزان این نوع پسماند در دست نیست چرا که بخشی از این پسماندها در منازل و یا ادارات باقی می مانند تا شاید روزی مورد استفاده قرار گیرد!

 

باجول با اشاره به اینکه ارگان مسوول جمع آوری پسماند های الکترونیکی در قانون جمع آوری پسماند مشخص نشده است و وظیفه جمع آوری این ضایعات بر عهده سازمان مدیریت پسماند نیست،  تصریح کرد: شهرداری به تنهایی از عهده مدیریت پسماندهای الکترونیکی بر نمی آید زیرا تنوع این پسماندها زیاد است و مدیریت آن نیاز به همکاری جمعی دارد.

 

وی با بیان اینکه پسماند ها الکترونیکی به دلیل وجود فلزات سنگین در زمره زباله های ویژه قرار می گیرند و باید در خارج از شعاع ۵۰ کیلومتر شهر نگهداری شود، اضافه کرد: جدا سازی و امحای این زباله ها در شهرداری اصفهان با همکاری یک شرکت خصوصی انجام می شود اما در حال حاضر نمی توان گفت تمام پسماندها الکترونیکی بازیافت می شود.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان هم چنین به پسماندهای بیمارستانی اشاره کرد و گفت: مدیریت پسماندهای بیمارستانی طبق قانون بر عهده وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی است اما با این وجود سازمان مدیریت پسماند شهر اصفهان پسماندهای عفونی را جدا سازی و امحا می کند.

 

وی در ادامه به راه اندازی نخستین کارخانه تولید صنعتی کود آلی توسط کرم های کمپوست اشاره کرد و گفت: این کارخانه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و اصفهان نخستین و تنها شهری است که اقدام به استفاده صنعتی از کرم های کمپوست برای تولید کود آلی می کند.

 

منبع:isna.ir

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.