خانه » بازیگران و هنرمندان » با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

دیگر راه شان را پیدا کرده اند از یک طرف سریال شان را با کلی خرج می سازند و از طرفی شبکه های تلویزیونی دست به نقد ایستاده اند تا آنها را بخرند و پخش کنند. در این میان بیشترین سود را بازیگران این سریال ها می برند که نه تنها در کشور خودشان بلکه در همه دنیا ستاره می شوند. نگاهی انداخته ایم به پرطرفدارترین ستاره های سریال های ترکیه؛ اینکه از کجا آمده اند و چرا ستاره شدند.

هالیت ارگنچ – Halit Ergenc

سلطانی با رگه آلبانیایی

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

چه كسی باور می كند سلطان سلیمان با آن ریش بلند و اندام نسبتا ورزیده اش یك ستاره آثار موزیكال باشد كه با انجام حركات موزون در تئاترهای تركیه و حتی نیویورك به شهرت رسیده است؟ هالیت كه از جانب مادری، خون آلبانیایی در رگ هایش جاری است، روزگاری قرار بود خواننده اپرا شود اما دست سرنوشت او را به سمت بازیگری برد تا پا جای پای پدرش بگذارد. او كه متولد 30 آوریل 1970 است، در 45 سالگی هنوز به اندازه پدرش، سیتارگنچ معروف نشده است.

هالیت عاشق كار كردن با كارگردان های جوان و مستعد است. وی تحصیلات ناتمامی در رشته مهندسی دریایی دارد. هالیت سال 2007 با گیزم سوییسالدی ازدواج كرده بود كه این ازدواج تنها یك سال دوام آورد. پس از آن هنگام فیلمبرداری سریال «هزار و یك شب» با همبازی خود برگوزار كارل ازدواج می كند و ثمره این ازدواج یك پسر به نام علی است كه همگی در استانبول زندگی می كنند.

مهمت گونسور – Mehmet Gunsur

عروس فرنگی و آقای ستاره

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

سینمای تركیه، بازیگران و كارگردان های محدودی در سطح بین المللی دارد كه گونسور یكی از آنهاست. البته بخشی از شهرت فرامرزی او در دنیای بازیگری، ازدواجش با یك مستندساز ایتالیایی به نام كاترینا مونسیو است. با این حال نمی توان منكر استعداد ویژه او در بازیگری شد؛ استعدادی كه هیات داوران جشنواره بین المللی پرتقال طلایی آنكارا در سال 2003 متوجه آن شدند و جایزه ویژه خود را به او اهدا كردند. گونسور 40ساله كه متولد 8 مه 1975 در استانبول است صاحب دو فرزند به نام علی و مایاست.

او با سریال «حریم سلطان» شناخته شده اما در ایتالیا و ایالات متحده نیز فیلم هایی داشته كه فرصت بازی در آنها را به خاطر سابقه حضور موفقش در عرصه مدلینگ در جوانی به دست آورده است. مهمت گونسور پیش از روی آوردن به بازیگری مدتی به عنوان مهماندار فعالیت می كرد. او همراه خانواده اش در ایتالیا زندگی می كند و تنها برای بازی به تركیه می آید.

كنان ایمیرزاوغلو – Kenan Imirzaoglu

ستاره نه ریاضی دان!

شاید خود كنان هم فكر نمی كرد روزی پایش را از روستای محل تولدش بیرون بگذارد، چه برسد به آنكه برای تبلیغ پپسی قراردادهای هنگفتی ببندد و در كنار ستاره های روز تركیه قرار بگیرد. او نمونه ای از افراد موفقی است كه به خاطر تحصیلات، فرصت های بهتری را به دست آورد. كنان با همین استعداد سر از دانشگاه صنعتی استانبول درآورد و در رشته ریاضی فارغ التحصیل شد.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

به خاطر چهره و اندام مطلوبش وارد دنیای مد شد و خیلی زود چشم كارگردان ها و تهیه كننده ها را خیره كرد. سال ۱۹۹۷ در بین4هزار نفر شركت كننده مسابقه بهترین مدل تركیه به مرحله انتخاب ۲۰ نفر برتر صعود كرد سپس به عنوان نفر اول این مسابقه انتخاب شد. بعد از آن به عنوان نماینده كشور تركیه در مسابقه بهترین مدل مرد جهان شركت کرد و با كسب مقام نخست، عنوان بهترین مدل مرد جهان را به خود و برای نخستین بار به كشور تركیه اختصاص داد.

این هنرمند 41ساله و به عبارتی گرانقیمت ستاره سریال های ترك هرچند با «ایزل» شهرت بسیاری را به دست آورد اما به نوعی بعد از پخش سریال «كارادایی» در آسیا و جهان مطرح شد. وی سال۲۰۱۲ برای بازی در سریال «كارادایی» مبلغ ۴میلیون دلار دریافت كرد كه این بیشترین دستمزد تاریخ تلویزیون تركیه محسوب می شود. او از شهرت خود در امور خیریه نیز استفاده می كند و برای كمك به كودكان مبتلا به لوسمی در یك تبلیغ تلویزیونی ایفای نقش كرد.

انگین اوزتورك – Engin Ozturk

از پادشاه سلیم تا فاطما گل

انگین فرزند چهارم یك ارتشی بازنشسته است كه آینده اش با آمدن به آنكارا تغییر كرد، او با هدف پیگیری هنر درسش را ادامه داد و در دانشگاه رشته نمایش خواند. انگین هنوز وارد 30 سالگی نشده با این حال رشد خوبی در عرصه شهرت داشته است. او كه می خواست ابتدا در مدرسه نظامی تحصیل كند و پا جای پای پدرش بگذارد متوجه شد علاقه اش به سمت دیگری است و حالا در 29سالگی متوجه شده كه درست انتخاب كرده است.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

انگین در تست اولیه انتخاب بازیگری برای مجموعه «فاطماگل» شركت كرد و ناگهان مرحله جدیدی در زندگی حرفه ای او آغاز شد. او با كاراكتر «سلیم» به شهرتی بین المللی رسید و جالب این بود كه سریعا برای بازی در نقش «شاهزاده سلیم» نیز انتخاب شد و حالا با شهرت بین المللی این سریال ها، آینده روشنی پیش روی اوست.

انگین آكیورك – Engine Akyurek

تاریخدان با استعداد

واقعا مشخص نیست چطور یك فارغ التحصیل رشته تاریخ، نفر اول مسابقات استعدادیابی بازیگری در تركیه می شود و به جای تدریس در دانشگاه، مقابل دوربین مجموعه های مختلف نقش آفرینی می كند. بازیگر 34ساله كه پدرش از مقامات رسمی تركیه بود سال 2006 تحسین منتقدان را برای هنرنمایی های ویژه خود برانگیخت و توانست وارد پروژه های متعدد دیگری شود.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

بازی وی در مجموعه «اگر من یك ابر بودم» برگ برنده دیگری در كارنامه اوست اما این سریال «فاطماگل» بود كه او را در آسیا مطرح کرد. عمده كارهایی كه او بازی كرده در كشورهای مختلف دوبله و پخش شده اند كه این مسئله به شهرت او كمك بسیاری كرد. لازم به ذكر است كه او رابطه خوبی با رسانه ها و مطبوعات ندارد و حتی در كارهای تبلیغاتی نیز شركت نمی كند و از او به عنوان یك ستاره دور از رسانه یاد می شود!

آراس بولوت اینملی – Aras Bulut Iynemli

آقای مهندس ستاره شد

شاهزاده بایزید سریال «حریم سلطان» فارغ التحصیل مهندسی صنایع هوایی است و در خانواده ای هنرمند متولد شده است. او كه متولد 25 آگوست 1990 است، تنها 19سال داشت كه وارد عرصه بازیگری شد اما به موفقیتی نرسید و به كارهای تبلیغاتی روی آورد. مجموعه «روزی روزگاری» به سكوی پرتاب او بدل شد و با جوایزی كه برای آن كار گرفت از بازیگری در نقش های مكمل جدا شد و این چند سال اخیر تنها در نقش های اصلی ایفای نقش می كند.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

آراس كه تنها 25سال دارد جوایز و مجموعه های موفقی را در كارنامه دارد. برادر وی نمایشنامه نویس است و خواهرش نیز به خوانندگی می پردازد. جالب است بدانید كه او زمانی كه سریال «روزی روزگاری» پخش می شد خیلی سریع برای بازی در نقش «بایزید» انتخاب شد.

بوراك اوزچویت – Burak Ozcivit

مدلی که بازیگر شد

شاید جامعه ایرانی بوراك را با سریال «حریم سلطان» شناخته باشد اما او سال2005 و در21 سالگی برای دنیا، مدلی شناخته شده بود، یعنی زمانی كه بعد از بردن جایزه بهترین مدل تركیه در رقابت های جهانی شركت كرده و به مقام دوم رسید. البته نكته جالب درباره بوراك این است كه او خودش فارغ التحصیل رشته عكاسی است و قرابت خوبی با دنیای دوربین و این مدیوم دارد.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

روزی كه برای مجموعه «رازهای كوچك» مقابل دوربین رفت، مدل سبیلی كه داشت بین جوان های تركیه به مد بدل شد. او امروزه از این موضوع به نفع خود استفاده كرده است و رستورانی در تركیه راه اندازی كرده و لوگوی رستوران را طرح سبیل خود قرار داده است.

بوراك اوزچویت كه 31سال دارد وارد عرصه تبلیغات نیز شده و توانسته 2 سال جایگاه اول تبلیغات پپسی را از آن خود كند كه قبلا این جایگاه از آن كنان ایمیرزاوغلو بود. او همچنین یك سال به عنوان نماینده تبلیغاتی شامپوی كلیر فعالیت كرد. بوراك اوزچویت این روزها وارد عرصه نویسندگی و تهیه كنندگی نیز شده است.

بورا گولسوی – Bugra Gulsoy

یک همه فن حریف واقعی

آچار فرانسه تركیه سوابق اجرایی خوبی به عنوان معمار، عكاس، كارگردان، مستندساز، گرافیست و عكاس دارد اما عمده مردم او را تنها در قالب یك بازیگر می شناسند. بورا با نقش «گونی» در سریال «كوزی گونی» و حضورش در سریال «فاطماگل» به شهرت رسید اما این اتفاق یك شبه رخ نداد، آن هم برای استعدادی كه از 13سالگی روی صحنه نمایش بود. حتی روی جلد یكی از نشریات عكس او را با تیتر استعداد چندمنظوره چاپ كرده اند.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

بورا كه متولد 22 فوریه 1982 است، هرقدر در زندگی هنری اش خوب عمل كرده در زندگی شخصی اش ناموفق است. او مدتی با سلن سویدر نامزد بود اما هیچ وقت این نامزدی به ازدواج ختم نشد. بعد از آن او با بوركو كارا آشنا شد و 22جولای 2011 با هم ازدواج كردند اما این ازدواج تنها یك سال دوام آورد و سال2012 از هم جدا شدند!

اركان پتكایا – Erkan Petekkaya

مرد خانواده

این بازیگر 44ساله و كهنه كار در سال های اخیر مجموعه ها و فیلم های مختلفی را كار كرده است. اركان در كنار همسر و فرزندش خانواده خوشبختی را تشكیل داده كه حامی او در مسیرهای هنری اش هستند. او با شروع دهه90 جذب بازیگری شد ولی با مجموعه هایی چون «دیلاخانم» در سال های اخیر به شهرت رسید. در عین حال صاحب فروشگاه های زنجیره ای پوشاك است و برنامه هایی هم برای انتشار آلبوم موسیقی دارد.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

او همچنین فروشگاه مجهز و بزرگی برای عرضه محصولات پروتئینی دارد. با این حال مردم تركیه ترجیح می دهند او را به عنوان یك هنرمند به یاد بیاورند. اركان چندبار برای هنرنمایی اش نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد شده است اما هنوز موفق به دریافت این جایزه نشده، لازم به ذكر است زمانی كه 20سال داشت دوره بازیگری تئاتر را در كشور انگلستان گذراند.

مورات ایلدیریم – Murat Yildirim

جنجالی ترین ستاره ترکیه

یكی از جنجالی ترین پرونده های مربوط به موادمخدر در تركیه مربوط به این ستاره است. ستاره ای كه سفیر فرهنگی تركیه در یونیسف بوده و تحصیلاتش را در رشته مهندسی مكانیك به پایان رسانده است. برعكس پدرش كه معلم ادبیات بود او به ریاضیات علاقه داشت اما سر آخر به بازیگری روی آورد. البته از آن بچه درسخوان های گوشه گیر نبود و اتفاقا به كارهای اكتیو علاقه نشان می داد؛ شاید به همین علت مدتی نوازنده درام در یك گروه موسیقی شد.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

مورات 36ساله متولد 13آوریل 1979 از آن دست هنرمندانی است كه پله پله جلو آمده و حتی در اوایل نمایش های كمدی سطح پایین بازی می كرد كه روزی استعداد او ازسوی یك نویسنده كشف شد. مورات سال 2006 دو نقطه عطف بزرگ زندگی اش را با فیلم «برزخ» تجربه كرد؛ ابتدا آشنایی با همسرش، بورچین ترزیولو و بعد هم نامزدی جایزه پرتقال طلایی بهترین بازیگر مرد. او و بورچین 20 ژوئن 2008 باهم ازدواج كردند، اما سال2014 بعد از پرونده موادمخدر مورات، بورچین از او جدا شد. این پرونده هنوز در دادگاه های تركیه باز بوده و روی قراردادهای كاری مورات نیز تاثیر گذاشته است. كمپانی ها منتظر حكم نهایی دادگاه وی هستند.

تولگاهان ساییشمان – Tolgahan Sayisman

ستاره ای که طرفدار فوتبال است

تیم فوتبال فنرباغچه تركیه حتما به خودش می بالد كه این بازیگر 34ساله باسابقه مدلینگ و مجری گری از طرفدارانش است. او جزو هنرمندان تحصیلكرده تركیه است كه با نمراتی عالی در رشته مدیریت كسب وكار فارغ التحصیل شد و به عنوان بهترین مدل جهان در سال های2004 و 2005 افتخاراتی را در كارنامه حرفه ای خود به ثبت رسانده است. تولگاهان در سینما نیز فعالیت هایی داشته كه البته به اندازه مجموعه های تلویزیونی او مانند «عمر گل لاله» موفق نبودند.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

البته این سریال حواشی زیادی برای او داشت، در ابتدا او با سرنای ساریكایا (یشیم) نامزد بود كه اواسط كار نامزدی آنها منتفی می شود و چند ماه بعد خبر نامزدی او و سلن سویدر (توپراك) حواشی زیادی برای او به راه می اندازد. هرچند با تمام آن حواشی این نامزدی رسما ادامه دارد. این بازیگر كه حتی زمزمه هایی مبنی بر حضورش در فیلمی از علیرضا امینی به گوش می رسید، از حدود 25سالگی به بازیگری روی آورده و در كمتر از یك دهه به یكی از مطرح ترین ستاره های تلویزیون تركیه بدل شده و با كارگردان های بزرگی همكاری كرده است.

كیوانچ تاتلیتو – Kivanc Tatlitug

سوپراستار ستاره ها

شاید اگر مادر كیوانچ عكس های او را به آژانس های استعدادیابی تبلیغاتی نمی فرستاد، امروز این هنرمند را به عنوان یكی از ستاره های بسكتبال تركیه می شناختیم نه بازیگر، اما تقدیر او را وارد گود هنر كرد تا امروز در 32سالگی عمده درآمدش را از تبلیغات برای برندهای مطرح جهان كسب كند. بهترین مدل سال2002 جهان و دارنده جوایز متعدد بازیگری نقش اول از سمت اجداد مادری اش جزو مهاجران بوسنیایی بودند و برای صدها سال به كار نانوایی اشتغال داشتند.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

كیوانچ در ایران با نقش «مهند» در سریال «عشق ممنوع» مطرح شد اما در غرب او را به عنوان برادپیت خاورمیانه می شناسند. او به همراه خواننده مطرح مصری عمرودیاب یك اجرای زنده نیز داشته است. در كنار بازیگری به همراه برادر خود به هتل سازی نیز مشغول است و ازجمله علائق وی داشتن موتورهای لوكس هارلی دیویدسون است. كیوانچ در امور خیریه نیز فعالیت زیادی دارد كه یكی از آنها حراج ساعتش برای اهدا به یونیسف بود. از مهم ترین تبلیغات او می توان به بستنی مگنوم، پوشاك ماوی، شامپو هداندشولدر و آك بانك اشاره كرد.

ابراهیم چلیكول – Ibrahim Celikolu

مدل، بسکتبالیست و هنرمند

قد بلند ابراهیم چلیكول او را وارد عرصه بسكتبال كرد و چهره فوتوژنیكش او را به دنیای مد كشاند. سرانجام نیز با تلفیق هر دو استعداد ذاتی خود و كسب مهارت های فردی وارد دنیای بازیگری شد. او كه با مجموعه «مرحمت» بیش از حضورش در مسابقات بسكتبال یا بیلبوردهای تبلیغاتی این كار شناخته شده است متولد 14 فوریه 1982 است. ابراهیم كه 33ساله است در 18سالگی پدرش را از دست داد اما به سرعت خودش را پیدا كرد و در كنار تحصیل در دانشگاه وارد كار حرفه ای شد.

با ستاره های سینمای ترکیه بیشتر آشنا شوید +تصاویر

او خیلی زود مسیرش را در بازیگری هموار كرد و اگرچه هنوز نتوانسته منتقدان را راضی كند اما یكی از ستاره های آینده دار آثار تجاری به حساب می آید. ابراهیم تنها یك خواهر دارد. او كه زندگی روستایی را به زندگی شهری ترجیح می دهد، در یك مزرعه بزرگ در خارج از شهر زندگی می كند و در این مزرعه به پرورش اسب مشغول است.

منبع: مجله زندگی ایده آل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

بدون دیدگاه

  1. عالیی ولی ستاره ی سینمای ترکیه فقط برن سات {نقش فاطماگل در سریال گناه فاطماگل چیه؟ و سمر در سریال عشق ممنوع}

  2. چی میگی اقا این فیلما رو کردین بهانه شخصیت هرزه وسست عنصر فقط منتظر یه تلنگره که همه جا رو به گند بکشه قدیما ماهواره نبود …نبود ایا؟؟والا اونی که این کارس یه زن چادری هم که ببینه منتظره یه باد بیاد اون چشماشو هیز کنه خدا فرهنگ وشخصیت این مردمو حفظ کنه الهی

  3. خداییش پیشرفت کردن ترکیه ای ها خداییش.

  4. مرسی خیلی خوب بود درباره زنانی ستاره ترکی هم بزارین خوش به بحالشون چقدر جالب وبه موقع استعدادشون کشف میشه

  5. واقعا همشون عالین

  6. حمید ‏five(5) star

    حیف اسم ستاره این زیبای آسمانی ک لقب این هرزه های بازیگر میشه!اگه بدونید با این فیلماشون کانون گرم چندین خانواده را درایران ازهم پاشیده اند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *