خانه » فناوری های نوین » کشفیات جدید » موز هوشمند هم تولید شد

موز هوشمند هم تولید شد

شرکت ژاپنی Dole که بزرگترین صادرکننده میوه و سبزی در جهان است این موز هوشمند را به عنوان اولین محصول پوشیدنی خوردنی تولید کرده است.

این موز هوشمند مجهز به GPS بوده و با چراغ های LED به شرکت کننده زمان و مسافت طی شده را نشان می دهد. این موز همچنین می تواند ضربان قلب فرد دونده را روی خود نشان دهد و در عین حال تشویق های مردم را از طریق شبکه های اجتماعی به اطلاع دارنده آن برساند.

این موز هوشمند از طریق سیم به یک دستگاه جدا که دونده حمل می کند متصل می شود و البته در زمانی که فرد دونده از خط پایان گذشت به او پیغام می دهد که زمان خوردن موز رسیده است!

نحوه کار به این شکل است که ابتدا موز را خالی می کنند و و سنسور و چراغ های LED و و یک تکه موز را در داخل آن قرار می دهند.

شرکت Dole این محصول را نخستین خوردنی پوشیدنی نام گذاشته اما واقعیت این است که Dole اولین سازنده محصولات پوشیدنی خوردنی نیست. سازنده سس های کچاپ Kagome هم پیش از این یک ماشین گوجه فرنگی خوری پوشیدنی تولید کرده بود و یک کلیپ طنز هم از آن منتشر کرده بود. به هر حال به نظر می رسد بسیاری از شرکت ها با استفاده از فضای توجهی که پیرامون محصولات پوشیدنی تکنولوژی وجود دارد به این سمت آمده اند به خصوص شرکت های تولیدکننده مواد غذایی.

منبع: آی تی ایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *