خانه » اخبار روز » حداقل دستمزد 94 کارگران تعیین شد

حداقل دستمزد 94 کارگران تعیین شد

در جلسه شورای عالی کار، نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار را با ۱۷ درصد افزایش نسبت به سال جاری معادل ۷۱۲۴۲۵ تومان تعیین و تصویب کردند.

با نشست شورای عالی کار که با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، حداقل دستمزد سال آینده ۱۱.۵ میلیون کارگر و مشمول قانون کار ۷۱۲۴۲۵ تومان شد که نسبت به دستمزد سال ۹۳ معادل ۱۰۳ هزار و ۴۳۰ تومان افزایش یافته است.

برای تعیین و تصویب حداقل دستمزد سال آینده، در هفته های اخیر نشست ها و مذاکرات فراوانی بین گروه های کارگری، کارفرمایی و دولت انجام شد اما در نهایت ۳ گروه در رقم ۷۱۲ هزار و ۴۲۵ تومانی مزد که از ابتدای سال ۹۴ باید از سوی بنگاه  ها و واحدهای تولیدی مشمول قانون کار اجرا شود، به توافق رسیدند.

آخرین جلسه ای که پیش از این توسط شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سالیانه برگزار شده است، در پایان اسفندماه سال ۹۲ بود که در آن زمان حداقل دستمزد سال جاری به میزان ۶۰۸  هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده بود.

همچنین شورای عالی کار حق سنوات روزانه هر مشمول قانون کار را از ابتدای سال آینده از ۵۰۰ تومان سال جاری به ۱۰۰۰ تومان افزایش داد. در عین حال، سنوات گروه هایی که پایه حقوق بالاتری از حداقل دستمزد دارند، بیشتر از ۵۰۰ تومان در هر روز خواهد بود.

حق مسکن کارگران نیز در جلسات قبل تر شورای عالی کار از ۲۰ هزارتومان به ۴۰ هزارتومان افزایش یافته که هنوز به تصویب هیات وزیران نرسیده است. با این وجود، وزارت کار اعلام کرده این رقم از ابتدای سال آینده در حقوق و دستمزد کارگران محاسبه می شود

جدول کامل شده بسته دستمزد ۹۴

(ارقام به تومان)

حداقل دستمزد ماهیانه

۷۱۲۴۲۵

حق مسکن ماهیانه

۴۰۰۰۰

حق بن نقدی (خواروبار)

۱۱۰۰۰۰

حق اولاد- یک فرزند

۷۱۲۴۱

حق اولاد- دو فرزند

۱۴۲۴۸۲

حق سنوات روزانه

۱۰۰۰

حداقل مزد روزانه

۲۳۷۴۷

مجموع دریافتی افراد مجرد

۸۹۲۴۳۰

مجموع دریافتی افراد متاهل با یک فرزند

۹۶۳۶۷۱

مجموع دریافتی افراد متاهل با دو فرزند

۱۰۳۴۹۱۲

منبع: خبرگزاری مهر

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. سلام
  به قران منم گفتم حرفت درسته.
  انشا الله ازدواج کنی با یه دختر خوب خوشبخت بشی تلاش کن زندگی خوبی براش فراهم کنی انشا الله اونم تلاش میکنه

 2. حمید ‏five(5)star

  واقعأ ک ادمین از دنیا بی خبری هرچی رو میبینی فلفور سانسور میکنی!…..فکرکنم دلیل استقبال کم کاربران برا کامنت گذاشتن همین سانسور کردن شماست درصورتی ک من سایت میشناسم ک دیدگاه رو آنلاین درج میکنه

 3. حمید ‏five(5)star

  سلام بی مرتضی.گفتم فرد متأهل ن من متأهل،من مجردم! مثال زدم. یعنی حرف دل مردم رو زدم……….

 4. سلام
  اقا حمید چند ساله که ازدواج کردی مگه؟
  همچین با سوز میگه هزینه مدرسه و دانشگاه که ادم میمونه.
  حرفات کاملا درسته الان فک میکنی چرا ازدواج ها کم شده همه به خاطر این که توی این وضعیت اقتصادی زندگی نمیشه کرد واقعا سخته. ولی بازم خداروشکر خدا بزرگه

 5. حمید ‏five(5)star

  این روزها زندگی بادرآمد کمتراز2/5میلیون درماه برا فرد متأهل نمی چرخه ! ای خدا آدم ب کی بگه؟ خوردوخوراک.پوشاک .لوازم خونه.قبوض.هزینه مدرسه بچه ودانشگاش ،و و و و.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.