خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » گردنبند ثریا پهلوی به گردن ستاره زن مشهور سینما افتاد +عکس

گردنبند ثریا پهلوی به گردن ستاره زن مشهور سینما افتاد +عکس

ثریا اسفندیاری بختیاری دختر یکی از روسای ایل بختیاری بود و مادری آلمانی داشت. او درسال ۱۹۵۱ در سن۱۸ سالگی با محمد رضا پهلوی که در آن زمان ۳۱ سال داشت ازدواج کرد. بعد از فوت ثريا، اموال او به حراج گذاشته شده و اين گردنبند در نهايت بعد از چند سال به دست كِيرا نايتلي، ستاره خوش چهره انگليسي مي رسد و او در مراسم اسكار سال ٢٠٠٦ از آن استفاده ميكند. نايتلي آن سال به خاطر بازي فوق العاده اش در فيلم “غرور و تعصب”، نامزد اسكار بهترين بازيگر تقش اول زن شد.

ثریا اسفندیاری بختیاری دختر یکی از روسای ایل بختیاری بود و مادری آلمانی داشت. او درسال ۱۹۵۱ در سن۱۸ سالگی با محمد رضا پهلوی که در آن زمان ۳۱ سال داشت ازدواج کرد و در سال ۱۹۵۸ به دلیل اینکه نتوانست وارثی برای وی بدنیا بیاورد از او جدا شد

در پی جلسه مشورتی ۲۷ بهمن ماه ۱۳۳۶ و جلسات ۱۰ ، ۱۷ و ۱۹ اسفند این سال مرکب از شاه و تنی چند از رجال وقت و یک بزرگ از ایل بختیاری تصمیم به طلاق ثریا اسفندیاری بختیاری دومین زن شاه گرفته شد و اعلامیه مربوط صادر گردید که در آن دلیل طلاق فرزند دار نشدن ثریا و نیاز به ولیعهد برای شاه ذکر شده بود . ثریا از مدتها پیش از آن نزد مادر آلمانی خود در آلمان بسر می برد. طلاق در تهران انجام گرفت و اسناد مربوط در نیمه فروردین ۱۳۳۷ در آلمان به ثریا ابلاغ شد و وی ۴۲ سال بقیه عمر خود را تنها زندگی کرد و در تنهایی در پاریس در گذشت . شاه قبلا فوزیه شاهزاده خانم مصری را که مادر دختر بزرگ او شهناز است طلاق گفته بود. فوزیه نیز به همین صورت از تهران به قاهره بازگشته بود و در آنجا ماندگار شده بود . علت طلاق او « ناسازگاری هوای تهران » بیان شده بود.و تا مدتی دور دنیا سفر می کرد تا اینکه سرانجام مقیم پاریس شد و یک فیلم با عنوان سه چهره یک زن ساخت و زندگینامه خودش را با عنوان کاخ تنهایی نوشت. مدتی هم همسر یک فیلمساز ایتالیایی بود. وی در سال ۲۰۰۱ در سن شصت و هفت سالگی در پاریس درگذشت.

گردنبند ثریا پهلوی به گردن ستاره زن مشهور سینما افتاد +عکس

منبع: عصر بانک

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *