خانه » گوناگون » نهایت زیبایی چهره زن و مرد از نظر مردم بریتانیا +عکس

نهایت زیبایی چهره زن و مرد از نظر مردم بریتانیا +عکس

دکتر کریس سایمون یکی از برجسته ترین متخصصان چهره نگاری دنیا پس از دو ماه تحقیق چهره زن و مردی را که از نظر مردم بریتانیا دارای زیبایی آرمانی هستند با استفاده از یک نرم افزار مخصوص طراحی کرده است. این تصاویر با استفاده از یک برنامه کامپیوتری (EFIT-V PhotoFit) طراحی شده اند که پلیس بریتانیا برای بازسازی چهره مجرمان به کار می گیرد.

این نرم افزار معیارهایی مثل کلفتی و نازکی لبها، درازی و پهنای بینی و رستنگاه مو را در نظر می گیرد.

پس از آنکه دکتر سایمون تصویر زن و مرد آرمانی را با این نرم افزار طراحی کرد، یک گروه صد نفری درباره زیبایی آنها اظهار نظر کردند.

به گفته دکتر سایمون این تصاویر زیبایی مطلوب را از نظر افرادی نشان می دهد که در بریتانیا زندگی می کنند و اگر این تحقیق در کشور یا در قاره ای دیگر انجام شود، نتایج متفاوت خواهد بود.

او همچنین نتیجه این تحقیق را جالب توجه دانست چون نشان داد معیارهای زنان و مردان برای زیبایی متفاوت است: “زنان به طور متوسط چهره ای زنانه تر را برای مردان ترجیح می دهند با خطوط ظریف چانه، صورت لاغرتر و کاملا اصلاح کرده و لبهای متوسط.”

“اما مردان چهره های زمخت تر و مردانه تر را برای مردان جذابتر می دانند.”

به گفته دکتر سایمون، زنان بیشتر از مردان فکر می کنند چشم های بادامی و لبهای پر برای زنان “جذابتر” است: “جالب این است که زنان بیشتر از مردان چهره جذاب را چهره ای زیبا برای زنان می دانند. زنان لبهای پر، چهره باریک، چشم های درشت و گونه های برجسته را زیباترین چهره می دانند” در حالیکه مردان کمتر از زنان چنین چهره ای را نهایت زیبایی ارزیابی می کنند.

نهایت زیبایی چهره زن و مرد از نظر مردم بریتانیا +عکس

منبع: پارس نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *