پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » یادداشت شدیداللحن یک جراح پلاستیک خطاب به مهران مدیری

یادداشت شدیداللحن یک جراح پلاستیک خطاب به مهران مدیری

قصدم اين نيست كه به خاطر مبارك بياورم در ايامي كه انگشت كوچك دست شما در سريال قلب يخي قطع شد، مستاصل سراغ معروفترين جراحان اين عرصه رفتيد.

پخش سریال «در حاشیه» به کارگردانی مهران مدیری از رسانه ملی؛ نارضایتی شدید جامعه پزشکی را در پی داشت.

همانگونه که از قبل نیز قابل پیش بینی بود؛ سریال «در حاشیه» مهران مدیری ، خود « در حاشیه» قرار گرفت و خبرها از اعتراض جدی جامعه پزشکی در پی پخش چندین قسمت این سریال که از ششم فروردین بر روی آنتن شبکه سه رفت؛ حکایت دارد.

شنیده می شود که پزشکان و متخصصان به انحای مختلف در شبکه های مجازی و اجتماعی این اعتراض شدید الحن خود را به گوش مهران مدیری رسانده و تمامی شبکه های اجتماعی منتسب به این کارگردان را مملو از شکوائیه های اعتراضی خود نموده اند.

البته بنظر می رسد که با اتمام تعطیلات نوروزی بر شدت اعتراضات جامعه پزشکی نسبت به پخش این سریال افزوده شود. همچنین سازمان نظام پزشکی کشور در پورتال رسمی خود اقدام به نظرسنجی با این موضوع که « آیا در اعتراض حضوری (با کسب مجوزهای لازم) به پخش برنامه هتاکانه “در حاشیه” و رویه صدا و سیما، بصورت قطعی حضور مییابید؟» نموده است.

در عین حال جنجالی ترین متن اعتراضی که در نوع خود بی سابقه است از صبح دهم فروردین ماه بر روی پورتال رسمی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت که بازخورد گسترده ای نیز در فضای مجازی پیدا نمود.

این متن از سوی دکتر رضا علوی و خطاب به «کارگردان در حاشیه» منتشر شده و ظریف آنکه نه با عنوان مدیران شبکه 3 و یا رسانه ملی بلکه خطاب به شخص مهران مدیری نگارش یافته است.

متن این نامه شدید الحن از این قرار است:

آقاي مديري

چو به گشتي طبيب از خود ميازار

چراغي بهر تاريكي نگه دار

قصد اين يادداشت اين نيست كه به خاطر مبارك بياورد در ايامي كه انگشت كوچك دست راست شما در فصل سوم سريال قلب يخي قطع شد، شما مستاصل سراغ معروفترين جراحان اين عرصه رفتيد.

شما يادتان نيايد من يادم هست كه بسياري از قسمتهاي سريال ويلاي من با دستكش سياه بازي مي كرديد.

جناب مديري به حمدالله و والمنه دستان شما به هنر پنجه هاي “طلايي”كساني كه امروز با همان انگشتان نشانه رفته ايد و به تمسخر نشسته ايد پيوند زده شده و نجات يافت، آن روزهاي سخت و همچنين روزهاي افسردگي پس از قهوه تلخ نيز گذشت، دستكش سياه فراموش شد ولي هميشه سياهي ها به اين زودي فراموش نمي شوند، گاهي زمستان ميرود و سياهي مي ماند به ذغال.

جناب مديري! كسي در هنرمندي شما شك ندارد، در موقعيت شناسي تان نيز! تمسخر نمايندگان اصلاح طلب مجلس ششم در نقطه چين و همچنين برنامه هجو موسوم به بمب خنده (ماهواره) بخواهيد، يا نخواهيد جزيي از كارنامه كاري شماست. شما همواره نشان داده ايد كه از هر آب گل آلودي ميتوان شاه ماهي گرفت.

پس از سالها حالا به تلويزيون بازگشته ايد و چه سوژه اي بهتر از پزشكاني كه در اين يكسال از هر رسانه اي كوفته شدند، بله بالاخره در اين تنور داغ نانهاي خوبي مي شود چسباند! و شما هم استاد مسلم موج سواري هستيد….

جناب مديري از شما ممنونم، ازين كه در كنار طنز الگوهاي نيك نيز به ما معرفي مي كنيد، پزشك درستكاري كه در مطب بسيار شلوغ و شيكش جاي سوزن انداختن نيست، پرداخت ويزيت الزامي نيست، پول دارو نيز بصورت زير نسخه اي به بيمار داده مي شود، همان روز هم قصد دارد به مناطق محروم جهت كمك رساني به بيماران برود.

شما كه چنين الگوهايي نمايش مي دهيد چرا خودتان الگو نمي گيريد!؟

چرا قهوه تلخ را بخاطر مسايل مالي و بالابودن دستمزد درخواستي از تلويزيون بيرون كشيديد و به ميليون ها بيننده و هوادار خودتان پشت كرديد و سود خود را بر بينندگان تلويزيون خود رجحان داديد؟

نمي گوييم شما هم مثل همان پزشك رايگان كار كنيد، اجاره مطب و منشي را از جيب خود بدهيد و در نهايت به مناطق محروم خدمت كنيد! نه! فقط اگر كمي از حاشيه سود خودتان مي كاستيد نه قهوه تلخ بي سرانجام ميماند، نه جوايز قول داده شده و قرعه كشي شده به خريداران سي دي فراموش مي شد، و نه دستمزد برخي بازيگران معوق مي شد، نه اين مجموعه جديد از هنرمندي هادي كاظمي(باباشاه) بي نصيب مي ماند.

آقاي مديري شما كه فرياد واسفاها سر مي دهيد و بداخلاقي جراحي كه خارج تعرفه طلب مي كند را نقد مي كنيد، بفرماييد تعرفه شما چقدر است؟ در سال ٩١ پايگاه خبري بولتن نيوز از دستمزد هفت ميليارد توماني شما براي قهوه تلخ خبر ميدهد، و شما اين مبلغ را براي ١٠٢ قسمت چهل دقيقه اي گرفته ايد، يعني شما به ازاي هر دقيقه حضور ١،٧٠٠،٠٠٠ تومان دريافت كرده ايد كه ميزان حقوق كارگر ايراني در همان سال (٨٩) ماهانه ٣٠٣ هزار تومان بوده است!

شايد بگوييد هنر شما بيش از هنر كارگر ارزش داشته باشد، قبول! هنر آن پزشكي كه انگشت قطع شده شما را ترميم كرد چطور؟ آن پزشكي كه شما را از افسردگي پس از قهوه تلخ رهاند چطور؟ آن جراحان پلاستيكي كه پنجه هاي طلايي شان را به تمسخر مي گيرد و هنرشان اكنون بر رخ و بدن نيمي از بازيگرانتان خود نمايي ميكند چطور؟

شما كه تيغ نقدتان تيز است چرا كمي خودتان را نقد نمي كنيد؟ چطور پس از سركارگذاردن ميليونها بيننده در سريال قهوه تلخ و همچنين سرگرداني برندگان جوايز خانه و ماشين، تنها به چند دقيقه اظهار تاسف اكتفا مي كنيد ولي تيغ انتقادتان را بروي جراحي مي كشيد كه در جراحي عارضه دار بايد دستبند بر دستش بزنيد؟

چطور مرفه بودن يك جراح پلاستيك براي شما جاي ايراد دارد ولي از درامد خود چيزي نميگوييد؟

از قرارداد يك ميلياردي و هفتصد ميليوني براي حضور كوتاه در فيلم پل چوبي و يا قرار داد ١٠٠ ميليوني در سال ٨٨ به استناد گفته هاي رضا استادي در برنامه چهارسو چيزي نمي گوييد، در همان برنامه اي كه دستمزد آقاي بازيگر، علي نصيريان ٢٥ ميليون و يك چهارم شما اعلام شد!

آقاي مهران مديري، گرچه از تعرفه خود چيزي نمي گوييد ولي ما همگي به قيمت شما واقف شده ايم.

منبع: قدس آنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

بدون دیدگاه

 1. یکه هم که حقیقت کار این پزشکا می ریز رو دایره این بدشون میاد اگرراست میکن خودشون درست کنن انقدر از مردم زیرمزی نگیرن که کسی پا پیجشون نشه

 2. سلام
  احتمالا همینطوری بوده گفته اینطوری میتونم حال مهران مدیری رو بگیرم.ولی واقعا ناراحتیشون بی مورد و بیخوده

 3. ميدونيد قضيه جيه؟اين دكتره سي دي هاي قهوه تلخ روخريده حالا ديده كه جايزه كاسب نشده حمله كرده به مديري!خخخ

 4. دکترای عزیز انشالله که قضیه ی اتاق عمل چن ماهه پیشه بوشهر رو یادتون نرفته. شما مثلا الان اینا رو گفتی دلسوز ما مردم هستی.!! خوبه خداروشکر اکثر مردم شنونده ی عاقلین

 5. دکترا ی عزیز اگه این واقعیت قبول ندارند خوبه بطور ناشناس سری به مطب ها دبیمارستان ها بزنن وبی اخلاقی بعضی از پرسنل پز شکی را ببیند چند وقت پیش پدرم لگنش شکست وتا پول ریخته نشد ایشان را عمل نکردند وکتر تا پول به حسابش واریز نشد وارد اتا ق عمل نشد ضمنا انگشت مدیری را حتما با مبلغ زیادی به حالت اول برگرداندند این قدر منت گذاشتن ندارد.

 6. آقای مدیری دمت گرم با این سریالت

 7. تو رو خدا یکم جنبه داشته باشین
  جنبه شوخی و مزاح

 8. دوست عزیزی که مدیری را نقد کرده و آمارهایی مربوط به او ارائه میکنه کاش به آمارهای مردم راجع به پزشکان هم اشاره ای می کرد . ایشون درست می گه پزشک شریف ، دلسوز و کاربلد هم داریم که البته متاسفانه اقلیت ناچیزی را شامل می شوند ولی لازم به یادآوری برای ایشون و بقیه پزشکان است که همانطور که خودشون بهتر میدونن اکثر پزشکان اعتقادی به معیارهای انسانی و درستکاری ندارند و فقط به فکر سرکیسه کردن و سرکار گذاشتن بیمار برای سود خود هستند .

 9. واقعا که…اگه با به اصطلاح با فرهنگ ترین ادمای جامعه که بالا ترین مدرک و دارن (پزشکان)نتونیم شوخی کنیم که دیگه…..ای بابا.کوتاه بیاین خواهشا… فقط میخایم نوک چاقو رو ببریم سمت مقابلمون،معلوم نیس چن سال باید بگذره تا یکی مثه آقای مدیری و تیمش پیدا شن که فیلمشهاشون انقدر پر طرفدار باشه آقای مدیری و تیمش به نظرم یه اصحاب حاذق هستن،لطفا انقدر سخت نگیرید…..شوخی های فیلمها که کله مطلق نیس که.. فقط با اون قشری کار داره که واقعا مورد دارن البته اونا انقدر غرقن که عمرا عذاب وجدان بگيرن.

 10. یه فیلمه ها ببین چه کار می کنن

 11. جامعه ی پزشکی مثلا با اخلاقه!!! وقتی جنبه ی یک شوخی رو ندارن چه طور می تونند حرف از اخلاق بزنند. بعدشم این هم یه انتقاده در قالب یک طنز. ظرفیت هم خوب چیزیه ها.

 12. این مجموعه قصدش اصلا چیز دیگه ای نبوده ونیس
  ی چیزایی باید گفته بشه که نمیشه صریح گفت و باید با طنز گفته بشه دست اقای مدیری رو از همین جا میبوسم

 13. سلام
  حالا ملتمون یه 40دقیقه میخنده اگه گذاشتن. یکم خوش اخلاق باشید مطمئنن اگه پزشکا نبودن ملت ما خیلی اسیب میدید بابت اینم از همه ی دکتر ها تشکر میکنیم ونیازی به این همه نامه نگاری نیست واقعا.انشا الله بعد پخش این فیلم خدای نکرده زبونم لال اگه کسی راهش به بیمارستان خورد ببینه که کارای قبلی انجام نمیشه و همونجا به خودمون بگیم ما همچین پزشکایی که توی حاشیه بود و نداریم .کلا تمام شده و دیگه صادر نمیشه به امید خدا

 14. اخه چرا انقد مملکت ما بی جنبس؟؟؟
  چرا نمیتونن ببینن کسی ازشون انتقاد کنه؟همین اقای دکتر بیاد اعتراف کنه ببینیم خودش ماهیانه چقد درامد داره ک انقدر غصه درامد اقای مدیری رو میخوره؟
  توهر صنفی یه عده ای کارشونو بلد نیستن و فقط یا دارن از مردم پول میچاپن یا کلا …. تو کارشون تو صنف پزشکی هم همینطوره چرا قبول نمیکنین پزشکای محترم؟مگه ب خودتون شک دارین؟

 15. با سلام

  واقعا برا جامعه پزشکی متاسف هستم که بخاطر این نوع شوخی ها …

  حالا بعد از مدت ها تلوزیون 1 سریال محبوب و خنده داری رو گذاشته و آقای سریال های طنز اومده رو تلوزیون حالا با این کار ها …

  واقعا برا جامعه پزشکی متاسفم …

 16. واقعیتیه همه دکترا رو مسخره نکرده دکترای بی اخلاق رو نقد کرده دکترهایی که مدرک قلابی دارن رو نقد کرده حالا به شما برخورده لابد خودتون هم از ان دسته این .از قدیم گفتن فحش رو بندازی زمین صاحبش ور میداره.اگه به دکترایی بی اخلاق نقد کرده از دکترهایی مثل کیمرام تو این فیلم هم که طبابت رو با شرافت انجام میدن نه تجارت هم تجلیل شده حالا شما ندیدین یا نخواستین ببینین.ما که پدرمون در بیمارستان بستری کردیم و چه پدری ازمون دراوردن همین دکتراو پرستارایی که شما میگید شریف..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *