خانه » گوناگون » گردشگری » شکم گردی به سبک ایرانی +تصاویر

شکم گردی به سبک ایرانی +تصاویر

مهم نیست حركت تان به كدام سمت باشد؛ مهم نیست شمال می روید یا جنوب. مهم این است که هر جا بروید غذاهای خوشمزه منتظر شماست؛ غذاهایی كه طعم به یادماندنی شان خاطره خوش سفرتان می شود. حال برای اینكه فرصت این تجربه های خوشمزه را از دست ندهید، قبل از سفر و بعد از انتخاب مقصد نگاهی به راهنمای شكم چرانی ما بیندازید.

كیش؛ درضیافت دریا

توصیه جدی من به كسانی كه كیش را برای سفر انتخاب كرده اند، سرعت در انتخاب است؛ یعنی برای خوردن شام یا ناهار عجله كنید. اگر كمی دیر دست به كار شوید باید زمان زیادی را در صف های طویل رستوران ها بگذرانید تا نوبت به شما برسد. در كنار رستوران های نامی و شناخته شده، رستوران های كوچك تری نیز وجود دارند كه بدون تشریفات ولی با غذاهایی لذیذ می توانند از شما پذیرایی كنند؛ به ویژه اگر به غذای دریایی علاقه دارید.

شکم گردی به سبک ایرانی

رستوران عمو اكبر در بازارچه حافظ یكی از این پاتوق های خوشمزه است. برای یك شب در جزیره هم فود كورت دامون واقع در طبقه آخر مجتمع تجاری دامون را به شما پیشنهاد می كنیم. تراسی بزرگ با تجهیزات مدرن رستوران داری كه شب های تعطیل جای سوزن انداختن نیست.

مشهد؛ شهر شكموها

شکم گردی به سبک ایرانی

زیارت مشهد با طعم خوشایند چلو ماهیچه هایی كه در پسران كریم، احسان یا معین درباری می خورید كامل می شود. شیشلیك شاندیز و یك وعده غذای خوشمزه دیگر در طرقبه هم سفرتان را كامل تر می كند اما برای اینكه خوراكی های خوشمزه مشهد را به طور كامل دوره كرده باشید، شوله بهارستان را هم از دست ندهید. پاتوقی قدیمی در خیابان احمدآباد كه با شوله مخصوص مشهدی و حلیم، مورد اعتماد خود مشهدی هاست.

بندرعباس؛ برای ماهی خورهای حرفه ای

شکم گردی به سبک ایرانی

اگر یك ماهی خور حرفه ای هستید و از خوردن غذاهای دریایی لذت می برید، بهترین پاتوق شما در بندرعباس، رستوران بندر است؛ رستورانی كوچك و بدون تجملات اما پرمشتری در كنار بازار ماهی بندرعباس؛ جایی كه با تازه ترین ماهی ها از شما پذیرایی می كند. واحد سرو در این رستوران یك ماهی كامل است، به همین دلیل بهتر است هر 2 نفر یك غذا سفارش دهید.

مازندران؛ انتخاب های بی پایان

سفر به شمال كشور و استان مازندران، یك ویژگی منحصر به فرد دارد. شهرها در فاصله اندكی از هم قرار دارند و در طول اقامت چند روزه خود در شمال می توانید به جاهای مختلف سرك بكشید و هر وعده غذا را مهمان شهری یا روستایی باشید. اگر به سمت غرب استان مازندران در حركت هستید، در نزدیكی رامسر و جنگل های مرزی استان گیلان و مازندران مهمان رستوران خانگی خاور خانم شوید؛ رستورانی كه توسط خاور خانم اداره می شود و با غذاهای محلی مثل مرغ شكم پر و… از شما پذیرایی می كند. رستوران خاورخانم یا ننه خاور در انتهای جاده كوهستانی سرولات واقع شده؛ مسیری سبز و زیبا كه فرصت خرید ترشی و سبزی را هم به شما می دهد.

شکم گردی به سبک ایرانی

اگر در حوالی چالوس هستید، رستوران ژیویر را پیشنهاد می كنیم؛ رستورانی جنگلی در ابتدای جاده كلارآباد كه با انواع كباب ها، غذاهای محلی و فرنگی از شما پذیرایی می كند. فضای دلباز این رستوران لحظات خوشی را برایتان فراهم می كند. یادتان باشد اگر در طول اقامت تان در شمال، هوس قهوه كردید، قهوه دریا در جاده رویان به نوشهر انتخاب خوبی است. این كافه با تراسی مشرف به دریا قهوه های خوبی سرو می كند. البته منوی غذا هم دارد كه انتخاب بدی نیست؛ مثل بشقاب استیك یا انواع غذاها.

گیلان؛ به مهمانی پلوكبابی ها

خوشبختانه تعداد رستوران های خوب در رشت كم نیست. یك پیشنهاد همیشگی و یك انتخاب تضمین شده، پلوكبابی محرم است؛ رستورانی قدمت دار در بلوار امام كه در میان رشتی ها و مهمانان رشتی ها شهرت دارد. اگر می خواهید ناهار را مهمان ماهی سفید یا كباب ترش محرم باشید، دست دست نكنید. غذاهای این رستوران به دلیل درخواست بالا به سرعت تمام می شود و بعد از ساعت 3 نباید انتظار غذا داشته باشید.

شکم گردی به سبک ایرانی

اگر می خواهید به رستورانی امروزی تر بروید، زعفران را پیشنهاد می كنم؛ رستورانی در خیابان گلسار كه ظهرها با غذاهای محلی و شب ها با غذای فرنگی از شما پذیرایی می كند. گیلان گردی بدون پرسه زدن در مرداب انزلی كامل نمی شود. انزلی گردی خودتان را با یك وعده شام یا ناهار لذت بخش كنید. در این شهر ساحلی و قدیمی كه حس نوستالژی خودش را خیلی زود به مهمانان منتقل می كند، رستوران گیلان یا نیلوفر آبی را پیشنهاد می كنیم. اگر هوس مرداب گردی دارید، رستوران نیلوفرآبی در وسط مرداب انتخاب خوبی است. قایق های كنار ساحل شما را به این رستوران می رسانند. در خیابان ساحلی هم رستوران نه چندان بزرگ گیلان با غذاهای دریایی و محلی میزبان شما خواهد بود.

اصفهان؛ بریان نخورده نرو

اصفهانی ها هم مثل مردم بقیه مناطق ایرانی، فهرستی از غذاهای محلی دارند كه در این میان فقط بریان شناخته شده است؛ آن هم با نام اشتباه بریونی. بریان غذایی لذیذ و البته سنگین است كه طی دو مرحله پخت گوشت درست می شود. پیشنهاد می كنیم بدون خوردن بریونی اصفهان را ترك نكنید. اولین جایی كه برای تجربه بریان توصیه می كنم بریانی اعظم است. اگر در حوالی میدان نقش جهان در حال گشت و گذار هستید، می توانید ناهار را مهمان شعبه دروازه دولت این بریانی باشید. بریانی اعظم شعبات دیگری هم در خیابان مسجد سید و كمال اسماعیل دارد.

شکم گردی به سبک ایرانی

اصفهان گردی برای مسافران در 2 منطقه پررنگ تر است. یکی منطقه تاریخی و اطراف میدان نقش جهان كه برای صرف غذا در این منطقه همان رستوران های سنتی اطراف میدان را پیشنهاد می كنیم؛ مثل جارچی باشی؛ یک خانه تاریخی كه این روزها به عنوان رستوران استفاده می شود.

در آن سوی رودخانه و محله ای مثل جلفا که در آن با انبوه كافه های كوچك و بزرگ مواجه می شوید و می توانید كافه نشینی در محله تاریخی جلفا را تجربه كنید. در این بخش شهر، رستوران خوان گستر پیشنهاد خوبی است و اگر هوس غذای ایرانی ندارید، دست تان برای انتخاب حسابی باز است.

قشم؛ خانه های محلی، آشپزهای بومی

رونق سال های اخیر قشم و تعریف های زیادی كه شنیده اید، حتما شما را وسوسه كرده سری به این جزیره جنوبی كشور بزنید و قشم جان گرفته را ببینید. پیشنهاد می كنیم برای صرف غذاهای لذیذ در این رستوران ها به جای رستوران های داخل شهر قشم، سری به خانه های محلی بزنید.

شکم گردی به سبک ایرانی

خانه هایی كه زنان قشم دست به كار شده اند و در آشپزخانه های غیر صنعتی شان، چند مدل غذاهای محلی مثل قلیه میگو یا ماهی و… درست کرده، در اتاق های خانه شان از شما پذیرایی می كنند. این خانه های محلی و زنان آشپز بومی در كنار قلعه پرتغالی ها و روستای طبل دیده می شوند.

یزد؛ شهر خانه های تاریخی

اگر قصد اقامت در خانه های تاریخی را كه این روزها رونق زیادی پیدا كرده اند دارید، یزد بهترین انتخاب است. شهری پر از خانه های تاریخی كه حتما یكی باب طبع شما پیدا می شود. اغلب این خانه ها از فضای حیاط خود به عنوان رستوران استفاده می كنند و می توانید غذاهای محلی یزدی مثل اش شولی و قیمه مخصوص یزدی ها را در این رستوران ها امتحان كنید.

شکم گردی به سبک ایرانی

رستوران مشیرالممالك و حمام خان در این میان شهرت بیشتری دارند. اگر هم از حال و هوای سنتی خسته شده اید، رستوران تالار در بلوار جمهوری را به شما توصیه می كنیم. رستورانی كه كمی دورتر از بافت تاریخی این شهر قرار دارد.

كاشان؛ شروعی هیجان انگیز

رونق بافت تاریخی كاشان در سال های اخیر باعث شده تا مسافران بسیاری از این شهر تاریخی دیدن كنند و مهمان خانه های تاریخی این شهر شوند. در طول اقامت تان در كاشان حتما مهمان یكی از سفره خانه های این شهر شوید و غذاهای سنتی كاشان، مثل شفته سماق را تجربه كنید. شفته سماق، نوعی خوراك گوشت است كه با سماق طعم دار می شود.

شکم گردی به سبک ایرانی

سفره خانه های سنتی مانند مظفری و عباسی كه در خیابان علوی و در بافت تاریخی كاشان واقع شده اند، انتخاب های خوبی هستند اما در كاشان هیجان انگیزتر از شام و ناهار، صبحانه است. اگر در میز صبحانه هتل خود، سیب زمینی پخته با پوست دیدید، تعجب نكنید. .

شیراز؛ در هوایی بی مثال

حال وهوای بهار در شیراز بی نظیر است. شهری شاد با هوایی مطبوع كه حسابی اشتهای تان را باز می كند. خوشبختانه در این هوای دلنشین تعداد رستوران های خوبی كه می توانید در آنها شكم چرانی كنید، كم نیست. رستوران صوفی در بلوار ستارخان، سال هاست عنوان یكی از بهترین رستوران های شیراز را دارد و با انواع غذاهای ایرانی و فرنگی از شما پذیرایی می كند. صوفی در طبقه بالای خود، دارای یك بازارچه غذاست كه با دنیایی از خوراكی های خوشمزه از شما پذیرایی می كند.

شکم گردی به سبک ایرانی

اگر در بافت تاریخی شیراز هستید، همان جا در نزدیكی ارگ كریم خان، رستوران هتل پارك را به شما توصیه می كنیم. هتلی قدیمی با رستورانی مطلوب. طعم میگو پلوی این رستوران به این زودی ها از یادتان نمی رود.

برای شبی شاد در شیراز سری به خیابان معالی آباد بزنید و در فست فود تازه تاسیس «برمن برتو» از خودتان پذیرایی كنید. این فست فود فقط همبرگر دارد ولی نه همبرگری ساده و تجربه شده! همبرگر با سس پیاز و. . . را از شیراز امسال به یادگار بیاورید.

منبع: مجله زندگی ایده آل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *