خانه » آرایش و زیبایی » آرایش مو » توصیه هایی برای آرایش مو توسط خودتان

توصیه هایی برای آرایش مو توسط خودتان

هنگامی که در منزل هستید موهای تان را به چه سبکی درست کنید که به شما بیاید و بدون کوچکترین هزینه ای خودتان موهای تان را در منزل به زیباترین نحوه ی ممکن درست کنید ؟

اگر دوست دارید که موهای تان را فر و حلقه ای کنید به شما توصیه می کنیم که از اتو های مو استفاده کنید اما از چه مدل اتویی ؟ توصیه هایی برای آرایش مو توسط خودتان

توصیه هایی برای آرایش مو توسط خودتان

برای این که موهای تان حالت حلقه ای پیدا کند توصیه می کنیم که از اتویی استفاده کنید که دارای سطح صاف و سرامیکی باشد . اگر بخواهید این حالت فر و حلقه ای بودن دوام بیشتری داشته باشد ، توصیه می شود که از حالت دهنده های و یا ژل های مخصوصی که وجود دارد استفاده کنید تا موهای تان این حالت را تا مدت بیشتری حفظ کند.

اما همیشه قبل از این که از این مواد حالت دهنده ی استفاده کنید باید به دستور و نحوه ی مصرف آن دقت داشته باشید تا حساسیتی برایتان پیش نیاید .

در مورد استفاده ی از اتوهای مو نیز باید احتیاط کنید زیرا بعضی از خانم های برای این که حالت فر یا بر عکس حالت صاف و لخت بودن موهای شان حفظ شود درجه ی حرارت اتوی را خیلی بالا می برند ، این کار شاید باعث شود که موهای شما در آن روز حالت خود را از دست ندهد اما به مرور زمان و با استفاده های مکرر باعث سوختن موهای شما می شود و سوختگی های با اتو بسیار بد و خطرناک هستند ، زیرا موهای قسمتی که سوخته اند ، ممکن است هرگز دیگر رشد نکند و یا این که شما باید ویتامین های موثر و قوی بسیاری را مصرف کنید تا شاید کمی موهای این قسمت رشد کنند .

پس در استفاده از اتو های مو دقت داشته باشید . به همین دلیل هرگز از اتوهایی که دارای مارک های متفاوت و متفرقه هستند استفاده نکنید زیرا به دلیل این که درجه های آنها دمای مناسبی را نشان نمی دهد باعث گمراهی شما می شود و متوجه سوختن موهای تان نمی شوید

برای استفاده ی از ژل های یا حالت دهنده های مو نیز دقت داشته باشید زیرا ممکن است هر ژلی به پوست سر شما نسازد و ایجاد حساسیت کند .

به همین دلیل برای این که مطمئن شوید آیا ژل با پوسته ی سر شما ایجاد حساسیت نمی کند ، توصیه می شود در ابتدا دستکشی را به دست کنید و پایین موهای تان را با این ژل تست کنید و اگر حساسیتی را مشاهده نکردید ، می توانید به طور مستقیم در حاهای دیگر موهای تان نیز استفاده کنید ، اما با کوچکترین احساس آلرژی بهتر است سریعا این ماده را از موهای تان پاک کنید ، تا به حساسیت های وخیم تر نرسیده است .

بعد از استعمال این ماده بر روی موهایتان بهتر است درب یا درپوش آن را محکم ببندید . هنگامی که موهای تان را اتو می کنید بهتر است یک پوششی را بر روی شانه های تان قرار دهید تا از لحاظ بهداشت نیز مشکلی برای تان پیش نیاید .

از شامپو هایی استفاده کنید که حاوی مواد گیاهی زیادی نباشند زیرا این شامپوهای بر روی موهای شما اثر می گذارند ، همان طور که بسیاری از موهای به شامپوهای گیاهی واکنش مثبت نشان می دهند بسیاری از موهای نیز به شامپوهای گیاهی واکنش منفی نشان می دهند .

اگر صبح از این مواد نگه دارنده ی استفاده می کنید ، هیچ گاه در شب با این مواد نگه دارنده ای که به موهای تان زده اید ، نخوایید و به بستر نروید اول این مواد را از موهای تان بشویید و بعد به استراحت تان بپردازید . زیرا اگر این مواد برای مدت طولانی روی موهای تان بماند باعث می شود که موهای تان را تضعیف کند . افرادی که از این مواد نگه دارنده و یا از اتوهای مو استفاده می کنند بهتر است که موهای شان را ویتامینه کنند و به آنها برسید

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.