خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » آزاده نامداری و صورت کبودش جای رضا عطاران را گرفت!

آزاده نامداری و صورت کبودش جای رضا عطاران را گرفت!

خبر رسیده عادل فردوسی پور برای آخرین برنامه نود در سال 93 قصد داشته رضا عطاران را به استودیو دعوت کند، اما مسوولان تلویزیون با این مساله مخالفت کرده اند. از قرار معلوم موضوع مربوط به امروز و دیروز نیست و سابقه غیبت عطاران روی آنتن «زنده» سیما، دست کم به یک سال و نیم پیش برمی گردد. اینکه چرا کمدین محبوب مشهدی با چنین تنبیهی مواجه شده، چندان روشن نیست؛ همان طور که هیچ کس نفهمید مهران مدیری چرا شش سال از حضور در تلویزیون محروم بود و چطور بعد از این مدت به رسانه موسوم به ملی برگشت. اصولا مسوولان صدا و سیما هرگز عادت نداشته اند در مورد سیاست های شان شفاف سازی کنند؛ به هر حال ارباب که نباید به رعیت توضیح بدهد، وگرنه سنگ روی سنگ بند نخواهد شد!

فقط باید جای عطاران باشی تا حس یک بغض نوروزی دردناک را درک کنی. مردی که دو دهه از عمر و جوانی اش را صرف تلویزیون ایران کرد تا به شکلی قابل توجه حجم موفقیت های این رسانه را افزایش بدهد، امروز حتی برای نیم ساعت هم حق بازگشت به این قاب را ندارد. عطاران میلیون ها نفر را برای صدها ساعت پای تلویزیون نشاند، اما حالا خودش پشت در متوقف می شود و البته همه تلاش های فردوسی پور هم برای کشاندش به داخل مجموعه بی ثمر باقی می ماند. این شیوه برخورد مسوولان محترم است با هنرمندی که به گردن آنها و اسلاف شان حق دارد؛ کسی که اگر همه این کارها را آن سوی دنیا در یک کشور دیگر انجام می داد، لابد حالا برای خودش یک امپراتوری رسانه ای داشت با این امتیاز که هیچکدام از مدیران تلویزیون دولتی ایران را برای هیچ کاری استخدام نکند! اینجا سرزمین شگفتی هاست و چه حیرتی بالاتر از اینکه صداوسیما فرزندان با استعدادش را می بلعد، بعد تکاورها پشت بام به پشت بام عملیات می کنند تا دیش های ماهواره را بکنند و دور بیندازند؟راستی کاش یکی پیدا می شد و می گفت جرم عطاران چیست؟ او چه کرده غیر از اینکه همه زورش را زده تا هموطنان گرفتار و افسرده اش را برای مدتی کوتاه شاد کند؟ آیا پاداش آن همه انرژی مثبت همین کم محلی های توهین آمیز است؟ شاید هم توقع ما گزاف است. رضا عطاران باید بیرون بنشیند تا آنتن زنده تلویزیون را به فلان چاقوکش قدیمی تهران یا آن یکی عضو سابق پاکوزاهای ژاپن ببخشند. اصلا چرا راه دور برویم، از این موهبت باید فلان خانم مجری جوان استفاده کند و گپی با میهمان محترم «سه زنه اش» بزند؛ همان که تحت تاثیر همین برنامه های آموزنده دست به یک ازدواج کاملا موفق زد و چند ماه بعد صورت کبودش را گذاشت لای سفر هفت سین مردم! تلویزیون جای اینهاست و البته مسوولان محترم مملکت که باید ساعت ها در مورد خدمات شان حرف بزنند و مردم را روشن کنند. عطاران چرا، این جعبه سال تحفه هایی است که در قوطی هیچ عطاری پیدا نمی شوند!

همین سیاست های عجیب و غریب، طی سال های گذشته بسیاری از ستاره ها را از تلویزیون فراری داد، خیلی ها که فرجام اغلب شان به مراتب ناگوارتر از عطاران بود، خیلی ها که به معنای واقعی کلمه ریشه کن شدند. عطاران حداقل «خانه به دوش» توانایی بود که اگر او را از خاستگاهش راندند، در عوض به مهره ای کلیدی در سینمای ایران تبدیل شد و به سهم خودش برای این صنعت نحیف، ثروت آفرینی کرد.

آقا رضا گلیم خودش را از آب بیرون کشید، اما نگرانی بزرگت متوجه صدا و سیمایی است که اگر در همین مسیر قهقرایی گام بردارد، شاید فردا عذر خود عادل را هم بخواهد و کر کره دوشنبه شب ها را نیز پایین بکشد. چه باک؛ این آب که دارد از سر آقایان می گذرد، چه یک وجب، چه صد وجب، آن روز لابد فارسی وان و من وتو یا کلکسیون تلویزیون جم، یک فکری هم برای هواداران فوتبال در ایران خواهند کرد. ممنو ع التصویری و ممنوع الکاری نه، بزرگترین درد دنیا «ممنوع العاری» است که اگر به آن مبتلا شوی، ممکن است دور از ذره ای تدبیر و درایت یا حتی مرام و معرفت دست به هر کاری بزنی!

منبع: تماشاگران امروز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

بدون دیدگاه

  1. وجدانن حیف کرمانشاه ک زادگاه توئه ازخودراضی.صدحیف…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *