خانه » گوناگون » گردشگری » 5 نقطه از پاریس که در آن می توان عاشق شد +تصاویر

5 نقطه از پاریس که در آن می توان عاشق شد +تصاویر

سلام. من علی میری هستم . برگزار کننده سفر و تور لیدر وکارشناس برنامه ریزی سفر.در یه کلام عاشق مسافرت !

از سال 2010 تورهای اروپا برگزار میکنم و در کل به کشور های زیادی مسافرت کردم و شهرهای زیادی رو دیدم. اگر از من بپرسید دوست دارم کجا زندگی کنم میگم اول تهران، بعد لندن و بعد از اون پاریس. تهران رو چون توش به دنیا اومدم و لندن رو چون توش سالها زندگی کردم. ولی پاریس یه شهر دیگه است. میدونید چرا؟ چون پاریس رو میشه دوست داشت! پاریس زیباست و از جزئیاتش تا کلیتش همش رو میشه عاشقانه دوست داشت و توش عاشقی کرد. البته شاید نظر من این باشه و بقیه با حرف من مخالف باشن ولی مسلما یه چیزی تو هوای این شهر هستش که میگن پاریس شهر عاشقاس.

به پاریس شهر چراغ ها هم میگن. به خاطر این نور زیبای شبانه اش هست که در قرن گذشته، پاریس شاعران، هنرمندان، و عشاق را با خیابان های سنگفرش شده اش، فرهنگ کافه هایش و مناظر رمانتیکش اغوا کرده است. عشق در پاریس ریشه دار است و به همین دلیل میخواهیم در این پست، تعدادی از نقاط رمانتیک پاریس را به شما معرفی کنم.

1- باغ لوکزامبورگ

5 نقطه از پاریس که در آن می توان عاشق شد +تصاویر

باغ باشکوهی که اطراف کاخ لوکزامبورگ را احاطه کرده است قرنها از رمانتیک ترین مکان های پاریس بوده است. عشاق معروف همچون ناپلئون و ژزفین، ژان پل سارتر و سیمون دوبوار زمانی در این باغ قدم زده اند. امروزه زوج ها در بین مجسمه ها و درخت ها و فواره ها دست در دست هم در این باغ زیبا قدم میزنند

2- مون مارت

5 نقطه از پاریس که در آن می توان عاشق شد +تصاویر

مون مارت نفس گیر ترین منظره از پاریس را در خود دارد. این محله قدیمی که بر فراز تپه ای در شمال پاریس قرار گرفته است، امروزه به صورت یک دهکده خاص با خیابان های پیچ در پیچ و کافه های قدیمی و فروشگاه های کوچک باقی مانده است و یکی از بهترین مکان های پاریس برای یک گردش دو نفره است. مشهور ترین هنرمندان پاریس مانند کلاود مونه، پابلو پیکاسو و وینسنت ونگوگ زمانی در این محله زندگی و کار می کرده اند.

3- بیلبوکت

5 نقطه از پاریس که در آن می توان عاشق شد +تصاویر

این کلوب جاز مجلل در سال 1947 گشایش یافت و صحنه موسیقی جاز قرن بیستم پاریس را شکل داد. نوازندگان بزرگی چون بیلی هالیدی، دوک الینگتون و مایلز دیویس در صحنه این کافه نواخته اند و امروزه هم زوج ها در بالکن این کافه با هم از موسیقی جاز لذت میبرند.

4- پل قفلها

5 نقطه از پاریس که در آن می توان عاشق شد +تصاویر

این پل پیاده معروف در بسیاری از فیلم های عاشقانه حضور داشته است و یک نقطه پر رفت و آمد برای عشاق پاریسی است. دید زیبایی که به جزیره سیته دارد و صدای نوازندگان در خیابان در کنار هم فضایی ایجاد میکنند که بسیار برای عاشق شدن مساعد است.

5- دیوار دوستت دارم ها

5 نقطه از پاریس که در آن می توان عاشق شد +تصاویر

این اثر چیدمانی که توسط فردریک بارون و کلیر کیتو ساخنه شده است را حتماً باید دید. این اثر که نام آن “دیوار دوستت دارم” است، در منطقه 18 پاریس واقع شده و روی آن به بیش از 250زبان نوشته شده دوستت دارم

5 نقطه از پاریس که در آن می توان عاشق شد +تصاویر

اگر دیداری از پاریس داشتید، به همراه کسی که برایتان خاص است، هرگز از فضای پر عشق پاریس غافل نشوید و خاطرات خوبی را برای خودتان رقم بزنید. البته پاریس فقط برای دو نفره رفتن نیست! موزه ها و مکان های دیدنی این شهر انقدر زیاد هستند که با یک بار پاریس رفتن نمیشه همه اونها رو دید.

من علی میری هستم، برنامه ریز و تور لیدر سفرهای اروپایی ، خرداد ماه امسال در قالب یک تور و بعنوان تورلیدر میرم به شهر عاشقی، پاریس ! اگر شما هم مثل من به این جمله که “زندگی کوتاهه، یه سفر برو” معتقدید خوشحال میشم همراه هم در کوچه پس کوچه های پاریس قدم بزنیم.

09121994509

0912684897

منبع: لاپلاس

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *