خانه » سلامت » توصیه های پزشکی » این ورزش، بافت زانو را تقویت می کند

این ورزش، بافت زانو را تقویت می کند

یک متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه روی آوردن به شنا از زمان کودکی موجب تقویت بافت زانو و به دنبال آن مانع زانو درد می شود، گفت: انجام ورزش های رزمی از زمان کودکی موجب شروع زودرس زانو درد خواهد شد و این ورزش ها باید از 15 سالگی به بعد شروع شود.

دکتر محمود معتمدی در گفت وگو با ایسنا، پرداختن به ورزش های نامناسب را یکی از علت های شایع بروز زانو درد در افراد با سن پایین دانست و گفت: حذف ورزش از برنامه روزانه یا پرداختن به ورزش های نامناسب در کودکان و نوجوانان موجب زانو درد این افراد خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ این متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه شنا از زمان کودکی موجب تقویت بافت زانو و مانع از زانو درد در سنین بالاتر می شود، تصریح کرد: در کشورهای آسیای جنوب شرقی و ژاپن، کودکان از بدو تولد شنا می کنند که این امر مانع ابتلای افراد به زانو درد خواهد شد اما متاسفانه در ایران به این موضوع توجه زیادی نمی شود و افراد معمولا از سنی این ورزش را شروع می کنند که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند.

وی با اشاره به اینکه سن مناسب روی آوردن به ورزش های رزمی از 15 سالگی به بعد است، افزود: برخی از افراد در سنین پایین تر از 15 سالگی به ورزش هایی نظیر وزنه برداری، فوتبال، والیبال و بسکتبال می پردازند که این امر موجب درد زانو در دوره نوجوانی و جوانی خواهد شد.

دکتر معتمدی اظهار داشت: انجام ورزش های نامناسب به مرور زمان موجب نرم شدن غضروف زانو و در پی آن زانو درد خواهد شد که در بین دخترها بسیار شایع است و به همین دلیل باید از انجام این ورزش ها خودداری کنند. این متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه مصرف داروهای غضروف ساز در درمان زانو درد هیچ تاثیری ندارد، تصریح کرد: اگر یک سلول غضروف زانو از بین برود دیگر زایش نمی کند و مصرف داروهای غضروف ساز برای تشکیل دوباره سلول غضروف هیچ اثری ندارد بلکه بیشتر موجب چاقی و در پی آن زانو درد خواهد شد.

دکتر معتمدی تاکید کرد: چاقی یکی از علت های پنهان زانو درد است که افراد به آن توجهی نمی کنند. هر یک کیلو وزنی که بر بدن اضافه می شود 10 برابر به زانو فشار خواهد آورد که این مسئله موجب زانو درد در افراد می شود. این متخصص ارتوپدی در پایان با بیان اینکه در هر بیماری پیشگیری مهم تر از درمان است، گفت: افراد می توانند با انجام حرکات مناسب ورزشی در سن مناسب مانع از بروز درد زانو شوند و والدین نیز باید از زمان کودکی فرزندان خود را به انجام شنا ترغیب کنند تا باعث تقویت بافت زانو در آنها شوند.

منبع : salamatnews.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *