چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه » ورزشکاران » اخبار ورزشکاران » رونی کلمن با دلخوری تهران را ترک کرد +عکس

رونی کلمن با دلخوری تهران را ترک کرد +عکس

رونی کلمن، جمعه شب با ناراحتی تهران را ترک کرد.

در ادامه این مطلب که روز یکشنبه منتشر شد، می خوانید: بزرگ ترین بدنساز و قهرمان پرورش اندام دنیا، هفته گذشته به دعوت مؤسسه «پرشین سلام» و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به ایران آمد تا چند دوره آموزشی برای علاقه مندان و فعالان این رشته برگزار کند.

رونی کلمن با دلخوری تهران را ترک کرد +عکس

اما سفر غول بدنسازی آمریکایی آن قدر پرحاشیه شد که خیلی زود تصمیم به بازگشت به کشورش گرفت.

حاشیه ها از آنجا شروع شد که ابتدا یکی از خبرگزاری ها نوشت کلمن حامی جبهه النصره در سوریه بوده و حضور او در ایران عجیب به نظر می رسد.

این تمام ماجرا نبود، تا اینکه گفته شد کلمن قرار است در این کلاس ها به خانم ها هم آموزش بدهد و این امر با اعتراض ها و واکنش های منفی زیادی در رسانه ها همراه شد.

با توجه به هجمه انتقادات نسبت به حضور بانوان در این دوره ها، تمامی برنامه های کلمن لغو شد تا او حتی برنامه ای برای آقایان هم نداشته باشد.

در همین حین برخی از کارشناسان و اهالی این رشته، به عنوان مخالفان کلمن، مدعی شدند حضور او در ایران صرفا از سوی شرکت مربوطه یک پروژه تجاری بوده که جنبه درآمدزایی دارد. برگزارکنندگان این دوره آموزشی برای ثبت نام علاقه مندان به حضور در کلاس کلمن، مبالغ خاصی را تعریف کرده بودند که از یک میلیون و ٨٠٠ هزار تا ٥٠٠ هزار تومان اعلام شده بود.

البته کار به جایی رسید که وزیر ورزش هم از حضور این ورزشکار آمریکایی انتقاد کرد و این سفر را تجاری دانست نه ورزشی.

گفته می شود فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در حالی همکاری های لازم را با مؤسسه پرشین سلام انجام داده که قرار بوده در قبال حضور کلمن در ایران، مبلغ ٢٠٠ میلیون تومان در ازای کسب درآمدها به این فدراسیون داده شود.

با این حال، روز جمعه در حالی از سوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اعلام شد کلیه برنامه های رونی کلمن لغو شده که حضور او در ایران تنها به بهشت زهرا ختم شد؛ کلمن در اقدامی نمادین بر سر مزار شهدا رفت و ادای احترام کرد.

ناصر پورعلی فرد، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، روز گذشته در پاسخ به این سؤال که دلایل لغو کلاس های آموزشی رونی کلمن در ایران چه بود، به ایسنا گفت: «فعلا چیزی نمی دانم. ما جلسه ای دراین باره داریم. بعد از آن جلسه است که می توانم بگویم چه دلایلی وجود داشت که رونی کلمن نتوانست در کلاس آموزشی تدریس کند».

او همچنین در واکنش به اینکه تکلیف پول کسانی که برای شرکت در این کلاس ها ثبت نام کرده بودند چه می شود، افزود: «فدراسیون بدنسازی فهرست ١٠٨نفره ای را از شرکتی که رونی کلمن را به ایران آورده بود، گرفته و طبق توافقات انجام شده، شرکت موظف است در ١٥ روز آینده همه پول ها را به کسانی که نام نویسی کرده اند، بازگرداند.

بنابر گفته مسئولان شرکت، این پول حدود ١٠٤ میلیون تومان می شود».حضور رونی کلمن، چهره سرشناس پرورش اندام آمریکا، در ایران سروصدای زیادی به پا کرد و پیش از این سفر، بسیاری تلاش می کردند تا حضور او را به نام خود بزنند، اما درست بعد از سفر، کسی مسئولیت این سفر را برعهده نگرفت و برخی نیز دراین میان از حضور این میهمان در ایران، ابراز بی اطلاعی کردند.

منبع: عصر ایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

بدون دیدگاه

  1. اي بابا؛
    مملكتي داريم ما
    ؛
    ممنون از مسئولين ك جهره زيبايي از ايران به غربي ها ميشناسونن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *