پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه » گوناگون » دختر بامزه ای که جسدش را منجمد کردند تا شاید روزی زنده شود +عکس

دختر بامزه ای که جسدش را منجمد کردند تا شاید روزی زنده شود +عکس

یک کودک دو ساله بر اثر تومور مغزی فوت کرد ولی اکنون به امید آنکه روزی با پیشرفت های پزشکی بتوان وی را احیا کرد، منجمد شده است. تصور می شود این دخترکوچولو به نام ماترین نااُواراتپونگ از تایلند جوانترین شخصی باشد با روش برودتی حفظ شده است. این کودک نوپا از آوریل سال گذشته دچار نوع شدیدی سرطان شد و یک روز صبح، دیگر از خواب بیدار نشد. پس از آزمایشات صورت گرفته در بیمارستان بانکوک مشخص شد که وی دارای یک تومور 11 سانتی متری در سمت چپ مغزش دارد.

دختر بامزه ای که جسدش را منجمد کردند تا شاید روزی زنده شود +عکس

این نوع سرطان مغزی بسیار نادر است و تنها کودکان بسیار کوچک را به خود مبتلا می کند. در این مورد ماترین به کما رفت و پس از ماه ها تحت درمان شدید از جمله 12بار جراحی مغز، 20 دوره شیمی درمانی و 20 دوره پرتو درمانی، پزشکان نتوانستند کار بیشتری صورت دهند.

او در ژانویه امسال، پس از آنکه بالاخره والدینش اجازه دادند دستگاه ها را از وی بردارند فوت کرد. در هنگام فوت او 80 درصد مغز سمت چپ خود را از دست داده بود که در نتیجه منجر به فلج شدن سمت راست بدن می شود.

ولی والدین وی هنوز مصمم هستند که شاید روزی فرزندشان را با پیشرفت پزشکی از مرگ به زندگی بیاورند و بدن او را برای منجمد کردن به یکی از بزرگترین سرویس های برودتی دنیا سپرده اند.

اکنون جسد ماترین به پایگاهی در آریزونا فرستاده شده و مغز و بدنش را در دمای 196سانتیگراد منجمد کرده اند.

منبع: نیک صالحی

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *