خانه » گوناگون » اتوبوس جنجالی که زنان مجرد را برای ازدواج به نمایش می گذارد +تصاویر

اتوبوس جنجالی که زنان مجرد را برای ازدواج به نمایش می گذارد +تصاویر

اسپانیا شاهد مهاجرت جوانان و خالی شدن روستاها از سکنه می باشد. بیشتر مردان باقی مانده هم تنها و بدون همسر هستند. اتوبوسی که از مادرید زنان را برای آشنایی با مردان به روستاها می برد اعتراض های زیادی را برانگیخته است. اسپانیا در دهه های گذشته با پدیده مهاجرت جوانان و خالی شدن روستاها از سکنه روبرو بوده است. پانزده درصد از ۸ هزار و ۱۱۷ روستای اسپانیا در حال حاضر کمتر از صد نفر جمعیت دارند. ۳هزار روستا کاملا خالی از سکنه شده اند و هیچ کس در آن ها زندگی نمی کند و این منطقه به گذشته پرجمعیت خود هیچ شباهتی ندارد.

بیست سال پیش مانوئل گوتزالو، برای مقابله با روند خالی شدن روستاها از سکنه پروژه ای را آغاز کرده است. او با مردان و زنان مجرد و تنهایی که تمایل به آشنایی و احتمالا ازدواج داشتند تماس گرفت و اتوبوسی را سازماندهی کرد. در ماه های گذشته نمایندگان محلی حزب چپ “پودموس” با انتقاد از این “روش همسریابی” حتی برای ممنوع کردن آن تلاش کردند که بی نتیجه ماند. اغلب زنانی که با اتوبوس “کاروان زنان” راهی روستاها می شوند، بطور متوسط بین ۳۰ تا ۵۵ سال دارند و به دنبال شریک زندگی هستند.

مانوئل گوتزالو که همراه با همسرش اتوبوس “کاروان زنان” را سازماندهی می کند، دلیل “بروز ناگهانی این انتقادات” را نمی فهمد و می گوید: “در ۲۰ سال گذشته هیچ مشکلی نداشتیم”.

دیدگاه های متفاوتی درمورد این اقدام ایجاد شده است بطوری که منتقدان “اتوبوس زنان” را برنامه ای برای “عیاشی و خوش گذرانی مردان”، “استفاده ابزاری از زنان” و “تجاری کردن بدن زنان” می نامند و موافقان نیز به آن “همسریابی و راهی برای مقابله با خالی شدن روستاها از سکنه” می گویند. برخی نیز سئوال می کنند: «چرا اتوبوسی برای ارائه مردان وجود ندارد؟» این روزها چینن نظرهائی به بحث های داغ در اسپانیا دامن زده است.

اتوبوس جنجالی که زنان مجرد را برای ازدواج به نمایش می گذارد +تصاویر

اتوبوس جنجالی که زنان مجرد را برای ازدواج به نمایش می گذارد +تصاویر

منبع: عصر ایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *