خانه » سبک زندگی و خانه داری » آشپزی » غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

كره جنوبي

كره اي ها غذاي ملي خود را پلگوگي (Pulgogi) معرفي مي كنند. پلگوگي هم با گوشت راسته گاو تهيه مي شود. گوشت راسته را تا آنجا كه مي شود نازك برش داده و به شكل مربع در آورده و آن را مي‏پزند سپس گوشت ها را در يك كاسه بزرگ قرار داده، نصف فنجان سس سويا، كمي آب، روغن كنجد، پودر سير، زنجبيل و شكر قهوه اي يا عسل به آن اضافه كرده و با قاشق چوبي خوب هم مي زنند.

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

سپس كاسه را براي دست كم يك ساعت در يخچال می گذارند تا گوشت طعم بگيرد. در مرحله‏ آخر محتويات ظرف را در ماهي تابه ريخته، روي شعله ملايم به مدت نيم ساعت مي‏پزند. اين غذا با برنج يا كيمچي سرو مي شود.

عمان

عماني ها از گذشته هاي دور به كار تجارت ادويه مي پرداختند و شوا را به عنوان غذاي ملي خود معرفي كرده اند. در پخت شوا، قسمتي از گوشت پاي بره را همراه با استخوان برداشته و شكاف هاي عميقي روي گوشت ايجاد مي كنند سپس مقداري سير خردشده، زنجبيل، فلفل سياه، زيره، تخم گشنيز پودر شده، مقداري ميخك، سركه، كمي ليمو، نمك و روغن را مخلوط كرده و گوشت را در آن مي خوابانند. بعد گوشت را همراه ادويه ها درون برگ درخت موز قرار داده و آن را مي پيچانند. پس از آن، بسته را بين 24 تا 48 ساعت در يخچال قرار مي دهند.

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

سپس گوشت را همانطور با ادويه و برگ درخت موز در فر مي گذارند تا تُرد شده و رنگش عوض شود و با برنج طعم دار سرو مي كنند. شوا غذايي است كه در روزهاي عيد و در ماه مبارك رمضان به وفور طبخ مي شود.

ازبكستان

ازبك ها پيلاف را به عنوان غذاي ملي خود معرفي كرده اند. در طبخ پيلاف، پياز، سير و هويج پخته را با نخود فرنگي و فلفل دلمه تفت مي دهند.

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

بلغور را براي شش ساعت در آب گرم مي‏ريزند و در آن را مي بندند، سپس آن را با يك پيمانه آب روي حرارت ملايم مي پزند تا نيم پز شود. پس از صاف كردن بلغورها، آن را با آب مرغ مي پزند تا آب آن جمع شود، سپس سبزيجات تفت داده شده را به آن اضافه مي كنند. البته ازبك ها به جاي بلغور از برنج نيز استفاده مي كنند.

عربستان

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

كسبه با گوشت مرغ تهيه مي شود. مرغ پخته شده را در پياز خردشده در حال سرخ شدن انداخته، ادويه هاي مختلفي به آن اضافه مي كنند. پس از آنكه كمي سرخ شد، آب به آن اضافه كرده و در ظرف را مي‏بندند تا آب آن جمع شود. برنج همراه با اين مرغ به صورت كته آماده مي شود.

چين

چيني ها غذاهاي متنوع زيادي دارند، اما از قرار اردك پكني غذاي محبوب و مخصوص جشن های اين كشور پهناور است. براي طبخ اردك به سبك چيني، يك اردك درسته را درون ظرف آب در حال جوشيدن قرار داده و به محض اينكه رنگ پوست آن تغيير كرد اردك را از آب خارج مي كنند

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

سپس داخل اردك شكر، نمك و پودر پنج ادويه زده و به قسمت بيروني اردك شيره مي‏زنند. شكم اردك را دوخته و آن را به مدت دو ساعت آويزان مي كنند (همچنين مي توان اردك را به مدت يك شب در يخچال قرار داد اما به شرطي كه روكشي نداشته باشد). اين كار پوست اردك را خشك كرده و گوشت آن را ترد مي كند. سپس آن را در فر قرار مي دهند تا زماني‏كه پوست آن قهوه اي تيره شود. اردك چيني آماده است.

كويت

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

نام غذاي ملي كويتي ها، مشبوس است كه شباهت هايي به شوا نيز دارد. مشبوس را هم با ساق پاي گوسفند و هم با مرغ طبخ مي كنند. گوشت را با چوب دارچين، ميخك، پياز، ليمو و آب در ظرفي گذاشته و مي‏پزند تا نرم شود سپس آن را در روغن تفت داده و همزمان برنج را به صورت دمي طبخ مي كنند. اين غذا با برنج زعفراني، سس مخصوص و سالاد سرو مي‏شود.

كره شمالي

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

غذاي ملي اهالي كره شمالي، نائنگميون است كه به صورت تحت اللفظي به معناي نودل سرد است. اين غذا به صورت سرد سرو مي شود و در گرماي طاقت فرساي تابستان هاي كره، غذايي محبوب است. نائنگميون را هم مي توان با آبگوشت سرد سرو كرد و هم با سس تند. كره اي ها براي طبخ اين غذا، نودل را جوشانده و با آب سرد آبكش مي كنند. اين كار چند بار تكرار مي شود تا نودل كاملا نرم شو. نائنگميون معمولا با خيار، گلابي و تخم مرغ آبپز تزئين مي شود.

منبع: مجله سیب سبز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *