خانه » سبک زندگی و خانه داری » آشپزی » غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

ايران

ايران كشور غذاهاي متنوع است و انتخاب يك غذا به عنوان غذاي ملي كار آساني به نظر نمي رسد، اما قورمه سبزي يكي از شايسته ترين انتخاب هاست. همگي با طرز پخت قورمه سبزي آشنا هستيم، تنها اختلاف هاي كمي در جزئيات وجود دارد مانند كم يا اضافه شدن سبزي هاي معطر يا استفاده از لوبيا قرمز يا لوبيا چيتي یا سرخ نكردن سبزي و حتي در مواردي استفاده از گوشت مرغ به جاي گوشت گوسفند!

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

امارات متحده عربي

اماراتي ها نيز غذاهاي متنوعي دارند اما هريس را غذاي ملي خود مي دانند. هريس از گندم و گوشت پخته تشكيل مي شود.

در ابتدا گندم را آنقدر مي‏پزند تا لعاب دهد. همزمان، گوشت را در محلول آب نمك مي خوابانند و هنگامي كه گندم لعاب داد، گوشت را شسته و به گندم اضافه می کنند. مخلوط گندم و گوشت را با آب فراوان در ظرفي دربسته روي شعله كم قرار داده و اجازه مي دهند خوب بپزد، سپس گوشت را از استخوان جدا كرده و تركيب را مي كوبند تا يكدست شود.

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

قطر

كشورهاي عربي حوزه خليج فارس مشتركات فرهنگي و قوميتي بسیاری دارند. از اين‏رو به راحتي مي توان غذاي عربستان را در كويت يا غذاي كويتي را در امارات يافت. غذاي ملي قطري ها نيز مانند كويتي ها مشبوس است.

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

بحرين

غذاي ملي بحرينی ها هم نوعي مشبوس است كه به مشبوس دجاج معروف است. براي پخت مشبوس دجاج گوشت مرغ را تكه كرده، با پياز خرد شده تفت مي دهند، ادويه را به ميزان دلخواه اضافه مي كنند و سپس رب مي‏زنند. پس از تفت دادن مواد، مقدار زيادي آب اضافه كرده سپس سيب زميني را مي‏ريزند. هنگامي كه آب آن كم شد، برنج (كه از قبل خيس خورده) را اضافه می کنند تا دم بكشد.

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

ژاپن

سوشي، غذاي ملي ژاپني هاست كه به محبوبيت بسيار زيادي در تمام جهان دست پيدا كرده است. پختن سوشي چندان آسان به نظر نمي آيد. يك تكه جلبك دريايي خشك را روي حصير بامبو صاف كرده، دست خود را در كاسه آب و سركه خيس مي كنند. (فراموش نکنید که مصرف خوراکی جلبک دریایی از نظر دین اسلام حرام است)حصير بامبو براي جلوگيري از پاره شدن برگ جلبك زير آن قرار داده مي شود، سپس مقداري برنج پخته را به صورت گرد در مي‏آورند. برنج را روي جلبك قرار داده و آن را پهن مي كنند.

مقداري پودر ترب كوهي را در مركز برنج می ریزند و به ترتيب سبزيجات (شامل آووكادو، خيار، هويج و ديگر سبزيجات) و غذاهاي دريايي (ازجمله ميگو پخته يا گوشت خرچنگ) را كه به صورت خلال برش داده شده اند روي پودر ترب قرار مي دهند. از يك طرف حصير، شروع به پيچيدن آن می کنند تا به انتهاي ديگر آن برسند. در حين پيچيدن، آن را كمي فشار مي دهند تا مواد خود را بگيرند. به آرامي دو طرف استوانه را برش مي‏زنند. سوشي آماده است.

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

اردن

غذاي ملي اردني ها، منسف است كه با گوشت قرمز درست مي‏شود. اردني ها براي پختن منسف، تكه هاي گوشت را شسته، در ظرف آب قرار داده براي 4 تا 8 ساعت در يخچال مي‏گذارند. كمي كره را آب كرده، گوشت (كه آب آن گرفته شده و كاملا خشك است) را به آن اضافه مي كنند تا سرخ شود؛ تا جايي كه رنگ آن قهوه اي شود. نمك و فلفل به گوشت زده، آب را به آن اضافه مي كنند (به اندازه اي كه آب روي گوشت را بگيرد). دماي گاز را كم مي كنند تا گوشت بپزد.

حدود يك ساعت بعد، پياز را مي‏ريزند و حدود 30 دقيقه ديگر روي اجاق مي‏ماند. همزمان، ماست را با حرارت متوسط گرما مي دهند تا آب آن جمع شود. سفيده تخم مرغ و نمك به ماست اضافه مي كنند، سپس مخلوط به دست آمده را به آرامي به گوشت در حال پختن اضافه مي كنند. همزمان با اضافه كردن ماست، با يك قاشق چوبي غذا را در يك جهت هم مي‏زنند تا كاملا مخلوط شود. دماي زير غذا را كم مي كنند و اجازه مي دهند 10دقيقه ديگر بپزد. براي تزئين اين غذا از بادام و ميوه كاج تفت داده شده در كره استفاده مي كنند. منسف معمولا با برنج سرو مي شود.

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

فلسطین

مُسخن نام غذاي ملي فلسطين اشغالی است. براي پختن مسخن، تكه هاي مرغ را با هل، نمك، فلفل و سماق طعم دار كرده و مي‏گذارند مرغ چند ساعتي در اين مخلوط بماند، سپس با روغن زيتون هر دو طرف مرغ را به آرامي سرخ می کنند تا قهوه اي شود.

پياز را جداگانه سرخ كرده و هل و سماق به آن مي‏زنند. تكه اي نان (لواش) برداشته، پياز سرخ شده را كف آن مي‏ريزند و تكه اي مرغ روي آن مي‏گذارند، سپس كمي پياز روي آن مي ‏ريزند و نان لواش روي آن مي‏گذارند. حالا مرغ هاي لاي نان را درون فر می گذارند تا برشته شوند.

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

عراق

شرايط جغرافيايي عراق و گذشتن دو رود دجله و فرات از ميان اين كشور باعث شده تا ماهي، غذاي ملي اين كشور به حساب بيايد. سمك مسكوف نام اين غذاي ملي است.

سمك در عربي به معناي ماهي بوده و مسكوف هم به ماهي پخته شده روي زغال چوب گفته مي شود. در بغداد، در خيابان مشهور ابونواس كه بر ساحل رود دجله واقع است، رستوران هاي مخصوصي وجود دارد كه ماهي زنده را از دجله صيد كرده و آن را بلافاصله براي پختن آماده مي كنند. آنها ماهي را با ترشي مشهور نجفي، پياز و نان تنوري تازه سرو مي كنند. سليقه اي بسيار نزديك به سليقه خوزستاني ها!

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری دوم+تصاویر

مطالب مرتبط: غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد +سری اول +تصاویر

منبع: مجله سیب سبز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *