خانه » اخبار روز » رقص مختلط زنان و مردان با پوشش نامناسب در ایران +تصاویر

رقص مختلط زنان و مردان با پوشش نامناسب در ایران +تصاویر

روز شنبه همایشی تحت عنوان “روز گلونی” برای دومین سال در شهر خرم آباد برگزار شد، برنامه ای که متاسفانه حجاب برخی شرکت کنندگان آن بیشتر شبیه یک همایش ضد فرهنگی بود تا همایش فرهنگی.

رقص مختلط زنان و مردان با پوشش نامناسب در ایران +تصاویر

«گُلوَنی» یا سربند لُری نوعی پوشش است که قدمتی 3 هزارساله دارد وزنان لرستانی به شکل خاصی به سر می کنند و طرح ها و زیبای این پوشش به حدی هست که حتی طراحان مد و لباس در طراحی های روسری هم در بسیاری از موارد از این نوع پوشش الگوبرداری نموده اند و موردتوجه واقع شده است.

چند سالی است که روز 26 اردیبهشت به عنوان روز «گُلوَنی» نام گذاری شده و مراسم ها و جشن هایی با این مضمون گرفته شده که امسال هم این جشن در شهرستان خرم آباد و با حضور مدیرکل سازمان میراث فرهنگی لرستان، معاون حوزه زنان استانداری لرستان و دیگر مسئولان استانی برگزار شد که متأسفانه به جای معرفی فرهنگ اصیل قوم بزرگ لر و به ویژه زنان لرستان حاوی نکات قابل تأمل و تأسف برانگیزی بود.

رقص مختلط زنان و مردان با پوشش نامناسب در ایران +تصاویر

متأسفانه در این مراسم از رقص مختلط زن و مرد تا ترویج بی حیایی و اقدامات خلاف عرف جامعه به کرات مشاهده شد که بسیاری از تصاویر گرفته شده در این مراسم قابل ارائه هم نیست و این در حالی است که گلونی به عنوان نمادی از نشانه عزت و استقامت زنان لر بوده و حتی در زمان کشف حجاب رضاخان کسی جرئت نکرد علیه گلونی زنان لر تعرضی انجام دهد.

درحالی که باید روز گُلوَنی نمایشگر همه داشته های فرهنگی و بومی ما و سرآغازی برای دیگر گام های مثبت در این زمینه باشد به آغازی برای انحطاط افتخار زنان لر تبدیل شده است.

رقص مختلط زنان و مردان با پوشش نامناسب در ایران +تصاویر

حال باید از مسئولان اجرای این برنامه پرسد چه اتفاقی رخ داده که مراسمی که باید در آن به حجاب و غیرت و عزت زنان لر پرداخته شود به جایی برای حمله به عزت زنان این قوم اصیل تبدیل شده است؟

آیا لزومی دارد جشن «گلونی» با حضور آقایان و به صورت مختلط برگزار شود؟

آیا حتما باید معرفی گلونی با رقص و بی حیایی همراه باشد؟

آیا دست هایی در کار است تا جایگاه و عزت زنان لر را زیر سؤال ببرد؟

رقص مختلط زنان و مردان با پوشش نامناسب در ایران +تصاویر

چرا، اداره کل ارشاد و فرهنگ استان، سازمان میراث فرهنگی لرستان، حوزه زنان استانداری لرستان و فرمانداری خرم آباد که از مجریان این برنامه بوده و یا باید نقش نظارتی داشته فکری برای ممانعت از بی حجابی ها نکردند؟ یا شاید خود آن ها هم …

رقص مختلط زنان و مردان با پوشش نامناسب در ایران +تصاویر

در یک سال اخیر شاهد اتفاقات مختلفی در استان لرستان بودیم که بیش از هر زمان دیگری به عزت و جایگاه مردم غیور لرستان ضربه وارد کرده است که توهین مدیرکل ارشاد لرستان به نیروهای انقلابی و علما، سخنرانی فعال فتنه 88 در لرستان و توهین به شورای نگهبان در آن جلسه، ترویج بی حیایی از طریق مانکن ها در سطح شهر و … نمونه های کوچکی از این اتفاقات است که در فضای کشوری نیز بازتاب بسیار بدی داشته است.

منبع: لرستان خبر

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. سایت یاد امام وشهدا

  بسمه تعالی. سلام به همه دوستان. ببینید من بعنوان یه مسلمان نظری دارم. و اون هم اینکه مگر یک مسلمان نباید برابر اصول وضوابط دینی اش یه محدودیتهایی داشته باشد که خداوند بزرگ که سازنده بشرش است ، براش اونها را تعریف کرده باشد. (دستورالعمل های قرآن) خوب موضوع اینه که خود خدا در آیه 31 سوره نور(و به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاکدامنى ورزند و زیورهاى خود را آشکار نگردانند مگر آنچه که طبعا از آن پیداست و باید روسرى خود را بر سینه خویش [فرو] اندازند و زیورهایشان را جز براى شوهرانشان یا پدرانشان یا پدران شوهرانشان یا پسرانشان یا پسران شوهرانشان یا برادرانشان یا پسران برادرانشان یا پسران خواهرانشان یا زنان [همکیش] خود یا کنیزانشان یا خدمتکاران مرد که [از زن] بى‏نیازند یا کودکانى که بر عورتهاى زنان وقوف حاصل نکرده‏ اند آشکار نکنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمین] نکوبند تا آنچه از زینتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد اى مؤمنان همگى [از مرد و زن] به درگاه خدا توبه کنید امید که رستگار شوید ) به زنان پیامبر هم برای پوشش خود و جلوگیری از نفوذ چشمان مریض جامعه دستوراتی داده و اونها رو الگوی همه قرار داده تا موجب گناه دیگران نشوند!. سوره احزاب آیه 59 (اى پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گیرند این براى آنکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند [به احتیاط] نزدیکتر است و خدا آمرزنده مهربان است ) اصلا مبنا را بر این بذاریم که کسی تحریک نمیشه!؛ که محال ممکنه. چرا که حتی بچه های کوچک و ممیز نیز که از نر و ماده سر در نمی آورند در شرایطی تحریک می شوند. اما آیا در این مدرسه که معلمش پیامبران وامامان معصوم (ع ص) و مدیرش خداست، آیا نباید تابع مقررات آن بود!. و اما اون عزیزی که خارجی هارو مثال زد، به عرض مبارکش برسونم که بقول عزیزمان اونها چشمشان از همه چیز پر شده و به آسانی تحریک نمی شوند!. تا جایی که الان برای تحریک کردن خود اقدام به کارهای خلاف اسانی و حتی کتابهای دینی خود مانند انجیل و تورات و … می شوند. مثلا با حیوانات جماع می کنند یا با ابزارهای الکترونیکی و مجازی و فیلم و غیره .. سعی در خود ارضایی دارند. و یا طرف مقابل خود را وادار می نمایند به کارهای پست تر از حیوان نیز دست بزنند تا شاید تحریک شوند.
  خوب یه بچه مسلمان در این شرایط جایگاهش کجاست!. آیا او نباید بجای پر کردن چشم و دل خود از شهوتهای حرام دنیای فعلی ، دل خود را که دربست باید در اختیار معشوقش که خداست باشد (سوره زمر آیه 36 آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست؟) آنرا با لجنزار دنیای دون پر نمایند!. التماس دعا

 2. سلام من
  کامنتتو خوندم .موفق باشی

 3. اونوقت کی اینو گفته؟؟؟؟؟مثل اینه که بگی غریضه توشون وجود نداره !!!اونا اینقدر از همون بچگی لذت بردن وازادی داشتن که دیگه چشمشون به اینا نیست دنبال تنوع ان مثل همین رابطه با حیوونا یا همجنس بازی

 4. اونوقت بالا شهر تهران چه خبره؟؟؟

 5. اگه اینا عرب بودن کلی بشون توهین میشه……والا

 6. اگه اینا عرب بودن کلی بشون توهین میشه……والا

 7. امیدوارم روزی برسه که حفظ ایمانمون در گروئه ندیدنمون نباشه
  . یعنی همه مردا همه خانوما رو به چشم ناموسشون نگاه کنن .و با دیدن مانتو کوتاه تحریک نشن.
  اصن یه سوال چرا نا مسلمونای غربی بادیدن خانومای شرت پوش توی خیابوناشون تحریک نمیشن؟ ولی اینجا با وجود منع شرعی که داریم ،خاهرامون حتی با چادر مورد نگاهای کثیف قرارمیگیرن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *