خانه » سلامت » خود درمانی » 6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

باز شدن گل ها و شكوفه های زیبای بهاری برای بعضی ها عذاب آور است. این افراد كسانی هستند كه با گرده افشانی گل ها و سبز شدن جوانه ها علائم آلرژی سراغ شان می آید و از عطسه و سرفه های پیاپی کلافه می شوند. بعضی از پزشكان برای رفع سریع این مشكل داروهای كورتون دار تجویز می كنند كه عوارض آن سال ها بعد نمایان می شود. اما جدای از مصرف قرص و شربت های رایج، روش دیگری هم برای درمان آلرژی وجود دارد و آن استفاده از توصیه های طب سنتی است. شما در این پست متوجه خواهید شد كه در طب سنتی چه روش هایی برای كاهش آبریزش بینی و آلرژی های فصلی وجود دارد و مبتلایان به آلرژی باید چه نكاتی را رعایت كنند.

پس با ما همراه باشید.

1- سوپ جو بخورید.

6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

یكی از غذاهایی كه خوردن آن به بیماران مبتلا به آلرژی توصیه می شود، سوپ جو است. این سوپ را طوری درست كنید كه رقیق باشد و داخل آن پیاز نریزید. می توانید كمی هم مرغ به آن اضافه كنید و به عنوان ادویه از زردچوبه كمك بگیرید. افرادی كه خیلی سرفه می كنند بهتراست یك قاشق غذاخوری تخم خشخاش را در سوپ شان بریزند. در افرادی كه نزله سرد دارند اگر میزان ترشحات زیاد است توصیه می شود كه سوپ را به صورت داغ همراه با ادویه جات گرم مانند زیره، دارچین و فلفل استفاده كنند اما استفاده از فلفل و ادویه جات در نزله گرم تحریك كننده است و توصیه نمی شود. در این قبیل بیماران اگر سرفه ها زیاد باشند استفاده از شربت آویشن برای رفع این مشكل موثر است. گروهی از مواد غذایی مانند سیر، پیاز، ترب و تربچه برای این بیماران مضر است.

2- حریره بادام تهیه كنید.

6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

شاید با شنیدن نام این غذا به یاد دوران كودكی بیفتید اما این روزها غذای دوران كودكی یكی از غذاهای مفید برای مبارزه با آلرژی فصلی است. برای تهیه این حریره 10 عدد بادام را خیس كرده و پوست آنها را جدا كنید. سپس داخل مخلوط كن بریزید و یك قاشق غذاخوری عسل را در آب گرم حل كرده، به بادام ها اضافه كنید. سپس آن را روی حرارت ملایم قرار داده و هم بزنید تا غلیظ شود. حریره بادام می تواند در وعده صبحانه، غذایی مقوی برای كودكان باشد و به رفع آلرژی كمك كند.

3- روغن بنفشه بمالید.

6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

در نزله گرم به بیماران می گوییم صورت یا مخاط بینی را با روغن بنفشه چرب كنند. مالیدن روغن بنفشه به پیشانی یا چكاندن آن در بینی سبب تقویت مخاط ها شده و علائم آلرژی را كاهش می دهد. در تیپ سرد روغن مرزنجوش می تواند كمك كننده باشد.

چرا در فصل بهار دچار آلرژی می شویم؟

6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

به طور كلی در فصل زمستان تخلیه مواد زائد در بدن كم می شود. چون هوا سرد است و افراد كمتر عرق می كنند. در واقع عرق كردن راه دفعی بدن ماست. در فصل سرد غذاهای شیرین و چرب بیشتر مصرف می شوند و به دلیل سرمای هوا امكان ورزش كردن هم كاهش می یابد. بدین ترتیب میزان فعالیت جسمی و تعرق كاهش می یابد؛ پس احتباس مواد زائد در بدن رخ می دهد؛ یعنی مواد زائد در بدن حبس می شوند. در فصل بهار همین كه بدن گرم تر می شود منتظر است تا از راه عضوی كه ضعیف تر شده، مواد زائد را به بیرون هدایت كند.

6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

این در حالی است كه مشكل ضعف در ناحیه سر وجود دارد چون این روزها بستن نسبت به زمان های قدیم كمتر به چشم می خورد و افراد به ندرت كلاه سرشان می گذارند. در نتیجه ضعف سر و سینوس ها پیش می آید و باعث می شود كه با تحریك گرده های گل یا عوامل آلرژی زا، بدن از ناحیه سر مواد زائد را بیرون بفرستد كه به صورت آبریزش بینی شدید دیده می شود. البته بعضی از افراد هم كهیر می زنند كه ناشی از همین مشكل است.

4- از آب سیب غافل نشوید.

6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

یكی از نوشیدنی های خوب برای مبتلایان به آلرژی آب سیب است كه می تواند میان وعده بهاری خوبی باشد. كاهو سكنجبین هم در تسكین آلرژی تاثیر دارد.

5- بخور درمانی كنید.

6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

در آلرژی هایی كه به شكل سرد است به افراد توصیه می كنیم زیر پتو یا پارچه بروند و با كمك بخور آب جوش، ترشحات را رقیق كنند. بخور تخم گشنیز هم برای این افراد مفید است.

6- روزه بهاری بگیرید.

6 توصیه ی جالب ابو علی سینا برای درمان آلرژی های فصلی +تصاویر

به این قبیل بیماران توصیه می شود مصرف غذاهای چرب و انرژی زا مانند گوشت، شیرینی جات و غذاهای سرخ شده را به حداقل برسانند. از سوی دیگر به این بیماران گفته می شود كه در بهار روزه بگیرند و گرسنگی بكشند. شاید در ابتدا عوارض بیماری بیشتر شود ولی اگر با دارودرمانی همراه باشد، به علاج كامل تبدیل می شود. البته بعضی از افراد نمی توانند گرسنگی را تحمل كنند؛ بنابراین به آنها گفته می شود غذاهایی بخورند كه به اصطلاح به آنها «مزوره» می گویند.

این غذاها شكم را به نوعی فریب می دهند و آن را پر می كنند، اما در واقع انرژی و قوت زیادی ندارند. مصرف بعضی از سبزیجات مانند كلم بروكلی، كاهو، حبوبات، عدس، نخود، لوبیا و به طور كلی غذاهای فیبر دار به افراد مبتلا به آلرژی توصیه می شود.

منبع: مجله زندگی ایده آل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *