خانه » سبک زندگی و خانه داری » آشپزی » شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

وقتی از مهمانان با شیرینی های دست پخت خودتان با همان کیفیت شیرینی فروشی ها که نه بلکه بهتر پذیرایی می کنید در واقع هنرتان را به رخ مهمانان کشیده اید. در این پکیج شیرینی تقریبا دستور تهیه اغلب شیرینی های مورد نیاز شما هست.

ميكادوهاي نيمه شكلاتي

شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

مواد لازم:

2 /1 پيمانه كره يا روغن جامد

2 /1 پيمانه پودر قند

100 گرم نان بستني

4 /1 ق چ وانيل

125 گرم آرد (يك پیمانه)

1 پيمانه پودر بادام

150 گرم شكلات تخته اي

2 ق س پودر كاكائو

شير به مقدار لازم.

طرز تهیه:

1. ابتدا آرد را در قابلمه مناسبي و در حرارت ملایم بدون روغن تفت دهيد تا رنگ آن كمي تغيير كرده و خامي آن گرفته شود. سپس قابلمه را از روي حرارت برداريد و كره يا روغن را به آرد تفت داده شده اضافه كنيد و هم بزنيد.در این مرحله پودر كاكائو را اضافه كرده، به هم زدن ادامه دهيد. سپس از روی حرارت برداشته و كمي صبر كنيد تا خمير خنك شود. بعد پودر قند و پودر بادام را همراه با وانيل خوب مخلوط كنيد.

نكته: اگر خمير سفت شد، كمي شير اضافه كنيد و اگر شل بود كمي پودر بادام بيفزاييد.

2. حالا مواد را با همزن خوب بزنيد تا به صورت كرمي نرم و يكنواخت درآيد. اين مخلوط كرمي را به مدت نيم ساعت در يخچال قرار دهيد تا كمي سفت شود.در اين فاصله قالب مستطيل شكلی آماده كرده و كف آن را با يك يا چند ورق نان بستني بپوشانيد.

3. سپس مايه داخل ميكادو را از يخچال بيرون آوريد و به 2 قسمت مساوي تقسيم كنيد، يك قسمت آن را روي نان بريزيد و با پشت قاشق در تمام سطح نان پخش كنيد. پس از آن دوباره لايه ديگري از نان را روي مواد قرار دهيد و در آخر با دست روي نان فشار دهيد تا مواد به هم فشرده شود.باقيمانده مايه را به روش قبلي روي نان پخش كرده و دوباره با لايه ديگري از نان پوشش دهيد.در اين مرحله هم با فشار دست لايه هاي نان و مواد را به هم فشرده كنيد.

4. سپس سيني را به مدت 3 ساعت در يخچال قرار دهيد تا خودش را بگيرد.پس از گذشت اين مدت، سيني را از يخچال خارج كرده و با چاقوي تيغه بلند تيزي شروع به برش دادن كنيد. برش ها را به صورت مربع هاي 3 × 3 سانتي متر انجام دهيد.شكلات تخته اي را داخل كاسه اي بريزيد و روي كتري درحال جوش قرار دهيد تا آب شود.

5. سپس ظرف آن را از روي كتري برداريد و كناري بگذاريد تا كمي از حرارت افتاده و سرد شود. حالا هركدام از برش هاي ميكادو را تا نيمه در شكلات آب شده فرو ببريد و در ظرف ديگري قرار دهيد تا سرد شود. بعد از اينكه همه ميكادوها را به همين ترتيب نيمه شكلاتي كرديد، آنها را در ظرف بچينيد.

لوز نارگيلی زعفراني

شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

مواد لازم:

500 گرم پودر نارگيل نرم

500 گرم شكر، 1 عدد سفيده تخم مرغ

1 پیمانه آب

4 /1 پیمانه عرق بهار نارنج

1 ق چ زعفران ساييده شده

پودر نارگيل و پودر پسته اضافي مقداري براي تزیين.

طرز تهیه:

1. ابتدا شكر، آب و عرق بهار نارنج را با هم مخلوط كنيد. سپس روي شعله اجاق گاز قرار دهيد تا شكر آن حل شود. وقتي شكر قوام آمد و غليظ شد، ظرف را از روي اجاق گاز برداريد و كناري بگذاريد تا مواد كمي سرد شود.

2. بعد آن را با همزن برقي آنقدر بزنيد تا مايه سفيد و كشدار شود.سفيده تخم مرغ را در کاسه ای بريزيد و با همزن آنقدر هم بزنيد تا پف كرده و به رنگ سفيد درآید. سپس آن را به شكر زده شده بيفزاييد و هم بزنيد تا شكر و سفيده زده شده به اصطلاح جذب هم شوند. پس از آن، پودر نارگيل را اضافه كنيد و كمي هم بزنيد تا يكدست شود.

3. زعفران را در دو قاشق سوپخوري آبجوش حل كرده و به مخلوط فوق بيفزاييد و هم بزنيد تا خمير زرد رنگ به دست آید. به اين ترتيب مايه خميري لوز آماده مي شود.سيني مستطيل شكلي (مخصوص شيريني پزي) با عمق 5/1 سانتي متر آماده كنيد و كف آن را با پودر نارگيل بپوشانيد.

4. سپس مايه آماده شده لوز را روي لايه نارگيل كف سيني بريزيد و با كمك وردنه كوچك صاف كنيد.حالا براي تزیين لوز، روي آن پودر پسته بپاشيد و با فشار ملايم و ضربه اي پشت قاشق، پودر پسته را به خمير بچسبانيد. سپس سيني را داخل يخچال بگذاريد و اجازه دهيد شب تا صبح در يخچال بماند.

5. پس از آن، با چاقوي تيزي خمير را به شكل هاي لوزي برش دهيد. در پايان، لوزها را در ظرف مورد نظر بچينيد و امسال از مهمانان با لوز خانگي پذيرايي كنيد.

شيريني دارچيني

شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

مواد لازم:

250 گرم آرد سفيد

100 گرم پودر قند

120 گرم روغن جامد

2ق س سرصاف دارچين

2 /1 ق س جوش شيرين

1 عدد سفيده تخم مرغ.

طرز تهیه:

1. ابتدا كاسه اي آماده كنيد و روغن و پودر قند را در آن بريزيد و با دستگاه همزن شروع به مخلوط كردن كنيد. پس از چند دقيقه هم زدن، آرد و جوش شيرين را به اين مخلوط افزوده و باز به هم زدن ادامه دهيد.

2. سپس دارچين را اضافه كنيد و مواد را با قاشق مخلوط كنيد. حالا دستانتان را بشوييد و مواد را با دست خوب ورز دهيد.

3. روي سطح يك سيني بزرگ يا پيشخوان مقداري آرد بپاشيد و خمير را با كمك وردنه روي آن باز كنيد؛ به صورتي كه قطر خمير در همه جا نيم سانتي متر باشد. قالب شيريني ريز دلخواه را آماده كرده و شروع به قالب زدن خمير كنيد.

4. پس از اينكه تمام خمير، قالب خورد، شيريني ها را در سيني فر بچينيد روی هر کدام با قلم مو آشپزی سفیده تخم مرغ بزنید و داخل فر قرار دهيد.

5. فر را با حرارت 170درجه سانتي گراد روشن كنيد و به مدت 15 تا 20 دقيقه شيريني ها را حرارت دهيد. بعد از اين مدت، آنها را از داخل فر بيرون آوريد و پس از سرد شدن از سيني جدا كنيد.

بيسكويت كره اي

شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

مواد لازم:

70 گرم پودر قند

100 گرم كره نرم شده

2 /1 ق چ وانيل

150 گرم آرد

2 عدد زرده تخم مرغ

1 ق س شير سرد

ترافل رنگي مقداري براي تزیين.

طرز تهیه:

1. ابتدا كره نرم شده را در ظرف مناسبي بريزيد و به وسيله چنگال كمي هم بزنيد. سپس پودر قند را به آن اضافه كرده و هم زدن را با دستگاه همزن ادامه دهيد.

2. حالا وقت اضافه كردن زرده های تخم مرغ است که پس از هم زدن وانيل و شير را هم اضافه كنيد و همين طور هم بزنيد. ماده بعدي آرد است که بایدكم كم بيفزاييد.

3. بعد از آنكه مواد خوب با هم مخلوط شدند، سطح سيني فر را با كاغذ روغني شيريني پزي بپوشانيد. سپس مواد را داخل قيف ريخته و آن را به شكل گرد يا بيضي با فاصله روي كاغذ بريزيد.

4. در پايان هركدام از بيسكويت ها را با مقداري ترافل رنگي تزيين كنيد. فر اجاق گاز را با حرارت 160 درجه سانتي گراد روشن كنيد و سيني حاوي بيسكويت ها را در طبقه وسط فر قرار دهيد.

5. براي پخت اين بيسكويت 8 تا 10 دقيقه زمان كافي است.حالا سيني را از فر بيرون آوريد و كناري بگذاريد تا سرد شود. سپس بيسكويت ها را از كاغذ جدا كنيد.

منبع: مجله آشپزی مثبت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *