خانه » اخبار روز » کودک آزاری جسمی و جنسی کودک 5 ساله توسط خانواده اش +عکس

کودک آزاری جسمی و جنسی کودک 5 ساله توسط خانواده اش +عکس

دادستانی تهران رسیدگی به پرونده کودکی را که آزار جسمی و جنسی دیده و دچار شکستگی های متعدد شده است، آغاز کرد یک کودک پنج سال و نیمه، که در بیمارستانی تخصصی در تهران بستری است، هفته گذشته به دلیل شکستگی های متعدد در نواحی مختلف دست هایش و همچنین سوختگی پاها و دست ها، تحت درمان قرار گرفت.

این کودک در مصاحبه با کارشناسان پزشکی قانونی گفته است از سوی برخی اقوامش، آزار جنسی نیز دیده است. این پسربچه یک هفته قبل توسط پدر و مادرش به بیمارستان برده شد.

آن طور که مادر کودک به پرستاران گفته است، وی ابتدا متوجه تورم دست های بچه اش شد و او را نزد پزشکی در شهر خودشان در استان اصفهان برد. آن پزشک بعد از بررسی وضعیت کودک اعلام کرد، او به عمل جراحی نیاز دارد، به همین دلیل کودک را به شهر اصفهان منتقل کردند، اما درمان های انجام شده در این شهر نیز کافی نبود.

به این ترتیب او به بیمارستانی تخصصی در تهران منتقل شد. بعد از عکس برداری از کودک و معاینه دقیق بدن او مشخص شد، دست های این کودک شکستگی های وسیع کهنه و جدید در قسمت های بازو، آرنج و مچ دارد. مادر پسربچه مدعی است این شکستگی ها بر اثر پرتاب شدن کودک از روی تاب و سرسره ایجاد شده است.

همچنین آثار زخم های کهنه ای هم روی سر کودک مشاهده شد که مادر او ادعا کرد این آثار نیز ناشی از شکستگی به خاطر زمین خوردن است.

با توجه به وسعت شکستگی ها، پزشک دستور آزمایش تراکم استخوان و کلسیم این کودک را صادر کرد، اما آزمایش ها نشان داد او کاملا سالم است، ضمن اینکه نوع شکستگی ها نشان می داد ضربه ای سنگین تر از زمین خوردگی به این کودک وارد شده است و افتادگی از تاب و سرسره نمی تواند کودک را دچار شکستگی های وسیع بکند، به همین دلیل پزشک معاینه کننده این کودک از همکاران دیگر خود برای معاینه دقیق کمک خواست و تیم پزشکی دراین باره تشکیل شد.

تن پیمایی از این کودک نشان داد قسمتی از کمر و پشت ران یکی از پاهایش سوخته است، ضمن اینکه آثار سوختگی با سیگار هم روی یکی از دستان کودک وجود دارد، بنابراین پزشکان از متخصصان پزشکیِ قانونی هم درخواست کمک کردند. آنها بعد از بررسی وضعیت کودک ضمن تأیید اینکه به پسربچه آزار جسمی رسیده و کودک آزاری اتفاق افتاده است، به مسئله دیگری نیز درباره او پی بردند آنها در مصاحبه با کودک متوجه شدند، او توسط چند نفر از پسران فامیل آزار جنسی هم دیده است و زمانی که خانواده کودک موضوع را متوجه شده اند، او را به شدت کتک زده اند.

پزشکیِ قانونی آزار جنسی را تأیید، اما اعلام کرد این آزارها در حد تجاوز نبوده است. در همین حال پسربچه مدعی شد پدرش او را کتک می زند، اما مادر او دیروز در گفت وگو با خبرنگار ما گفته های پسرش را انکار کرد و گفت: «شوهرم پسرش را خیلی دوست دارد، البته گاهی او را تنبیه می کند؛ مثلا وقتی فهمید چند نفر از اعضای فامیل به بهانه بازی او را به گوشه ای برده اند و آزار داده اند، عصبانی شد و بچه را کتک زد و در اتاق زندانی اش کرد، اما بچه را تا این حد اذیت نمی کند که مجبور شود شبانه روز در بیمارستان بماند، البته گاهی عصبانی می شود و من را هم کتک می زند، اما این اتفاق خیلی کم رخ می دهد. بچه خیلی شیطنت می کند و کنترل کردن او مشکل است، ولی من سعی می کنم از پسرم مراقبت کنم».

بنابر این گزارش، بعد از اینکه پزشکیِ قانونی تأیید کرد این پسر قربانیِ کودک آزاری است، دادستانی تهران برای بررسی این پرونده وارد عمل شد.

روز گذشته پسربچه، که هنوز در بیمارستان بستری بود، درحالی که به شدت وحشت زده بود و دوست نداشت به سؤالاتی درباره نحوه آسیب دیدنش پاسخ دهد، تأیید کرد پدرش او را ضرب وجرح کرده است.

کودک آزاری جسمی و جنسی کودک 5 ساله توسط خانواده اش +عکس

می دانی چند سالت است؟

پنج سال.

چرا در بیمارستان بستری هستی؟

دستانم درد می کند، مامانم من را به بیمارستان آورد.

چرا دستت ورم کرده است؟

از تاب، زمین خوردم. یک بار هم از سرسره افتادم.

این اتفاقات چطور رخ داد؟

نمی دانم.

بازهم از جایی افتاده ای؟

یک بار از کابینت افتادم و سرم شکست.

پاهایت چرا سوخته است؟

نمی دانم.

کسی سوزانده است؟

نه در حمام آب جوش روی پایم ریخت.

دستت چرا سوخته است؟

(با اشاره، علامت سیگار کشیدن را نشان می دهد).

چه کسی در خانه شما سیگار می کشد؟

بابام.

این سوختگی چطور به وجود آمد؟

(با اشاره نشان می دهد سیگار روی دستش خاموش شده است).

چرا پدرت این کار را کرد؟

می گفت بخواب، نمی خوابیدم عصبانی شد.

پدر و مادرت را دوست داری؟

بله، بابام را یک دانه و مامانم را پنج تا. بابام عصبانی است. من را به اتاق می اندازد و شام نمی دهد (با دست علامت سیلی زدن را نشان می دهد) بعضی وقت ها که عصبانی می شود این کار را می کند.

دستت چرا شکست؟

نمی دانم.

کسی زد؟

نه بابام فشار داد. یک چیز دیگه هم شد در گوش ات می گویم (پسربچه توضیح داد توسط چند نفر از اقوامش آزار جنسی دیده است).

منبع: پرداد

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. همیار پارسی وان

  سلام کاربر محترم
  چشم سعی میکنیم بیشتر خبر های شاد بزاریم ولی خیلی ها هم دوس دارند اخبار حوادث رو بخونند و از این اخبار تجربه کسب کنند

 2. تو رو خدا اگه ممکنه دیگه از این مطالب ناراحت کننده نذارید٬دلمون به اینجا خوش بود شاد میشیم٬به اندازه ی کافی روحیه ها خراب هست٬من این مجله رو خیلی دوست دارم اما با خوندن این مطالب تا چند روز ذهنم درگیره و اعصابم خورد میشه

 3. مجتبی خادمی

  به نظرم بهزیستی باید وارد عمل بشه این بچه رو از خانوادهش حتی شده موقت بگیره و تعهد عدم آزار بچه توی آینده به وجود بیاد بعد این بیچاره رو رهاش کنند توی اون به اصطلاح خانواده!
  از کجا معلوم دوباره دستش نشکنه، نسوزه، آزار نبینه؟!
  سه سال دیگه نخونیم کودکی هشت ساله در اثر آزار های شدید خانواده اش جان باختا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *