خانه » سبک زندگی و خانه داری » آشپزی » شیرینی های نقلی خانگی +سری دوم +تصاویر

شیرینی های نقلی خانگی +سری دوم +تصاویر

نان برنجي

شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

مواد لازم:

350 گرم آرد برنج

90 گرم پودر قند

4 /1 پیمانه گلاب

140 گرم روغن جامد، 1 عدد

تخم مرغ (زرده و سفيد جدا)

تخم خرفه به مقدار لازم

طرز تهیه:

1. ابتدا روغن را در كاسه مناسبي ريخته و با چنگال بزنيد تا نرم شود. سپس پودر قند را اضافه كرده و با همزن بزنيد. بعد از مخلوط شدن روغن و پودر قند، زرده تخم مرغ را اضافه كنيد و به هم زدن ادامه دهيد.سفيده تخم مرغ را نيز به صورت جداگانه آن قدر بزنيد تا سفت شود.

2. سپس همراه با گلاب به مخلوط روغن، پودر قند و زرده اضافه كنيد. آرد برنج را هم كم كم بريزيد و مرتب هم بزنيد تا به شكل خمير درآيد.

نكته: با توجه به اينكه اين خمير معمولا نسبت به ديگر خميرها شل است، بهتر است آن را در كيسه پلاستيكي ريخته و از شب تا صبح يا حتي 24 ساعت كناري بگذاريد تا استراحت كند.روي يك سيني بزرگ يا پيشخوان آشپزخانه مقداري آرد بپاشيد و خمير را با وردنه روي آن باز كنيد؛ به صورتي كه قطر خمير 5/1 سانتي متر شود. سپس آن را با قالب هاي مخصوص، قالب بزنيد. راه ديگر، استفاده از دست است؛ به اين ترتيب كه خمير را با دست شکل داده و در صورت دلخواه روي آن نقش بيندازيد. سپس روي هر كدام مقداري تخم خرفه بريزيد.

3. خميرهاي شکل داده شده را در سيني فر بچينيد و فر را با حرارت 170 درجه سانتي گراد به مدت 15 دقيقه روشن كنيد. بعد از اين مدت، سيني را خارج كرده و تا زمان سرد شدن كامل نان برنجي ها صبر كنيد.

كُماچ سهن كرمان

شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

مواد لازم:

500 گرم آرد جوانه گندم

500 گرم آرد سفيد يا آرد گندم سبوس دار

2 پیمانه روغن مايع يا كره، 1 پیمانه ماست

1 ق چ خميرمايه خشك

2 ق س زرد چوبه

1 كيلوگرم خرماي نرم (هسته هاي آن را خارج كنيد)

150 گرم مغز گردوي چرخ شده

150 گرم مغز پسته چرخ شده

100 گرم ريشه جوز هندي و تخم ميخك (روي هم)

طرز تهیه:

1. ابتدا خميرمايه تر را آماده كنيد به این صورت که يك قاشق خميرمايه خشك را در كمي شير يا آب گرم حل كرده و به آن، دو قاشق چاي خوري شكر اضافه كنيد و هم بزنيد تا خميرمايه تر آماده شود.

2. از طرفي ريشه جوز و ميخك را نيز آسياب كرده و به عنوان ادويه كماچ، آماده بگذاريد.خرما هارا با چنگال له كنيد، سپس آن را با مغز گردو و مغز پسته و 3 قاشق سوپ خوري روغن و كمي ادويه كماچ، مخلوط كرده و با دست، خوب ورز دهيد و كناري بگذاريد. آرد جوانه گندم را با آرد گندم، يك ليوان روغن، يك ليوان ماست، زردچوبه، بقيه ادويه كماچ و خميرمايه مخلوط كرده و ورز دهيد، به طوري كه خمير به دست نچسبد.

نكته: اگر خمير سفت بود، كمي آب به آن اضافه كنيد و درصورتي كه شل بود، كمي آرد روي آن بپاشيد.

بعد از اينكه خمير آماده شد صبر كنيد تا استراحت كند. كف سيني فر را چرب كنيد و با كاغذ شيريني پزي بپوشانيد. نيمي از خمير را با وردنه روي سطحي كه آرد پاشيده شده باز كنيد و روي كاغذ شيريني پزي قرار دهيد. سپس سطح آن را با مخلوط خميري خرما بپوشانيد. نيمه ديگر خمير را هم باز كرده و روي خمير خرما پهن كنيد. اين خمير 3 لايه را با چاقو به صورت لوزي برش دهيد و چندتا قاشق روغن حيواني روي آن بريزيد و حدود نيم ساعت با حرارت 180 درجه سانتي گراد داخل فر قرار دهيد تا بپزد.

شيريني دورنگ

شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

مواد لازم:

180 گرم آرد

7 گرم پودر قند ديابتي

125 گرم كره

1 عدد تخم مرغ (زرده و سفيده جدا شود)

1 ق س پودر كاكائو

4 /1 ق چ وانيل

طرز تهیه:

1. ابتدا كره و پودرقند را با همزن بزنيد تا حجم آن دو برابر شود. وقتي كه سفت و سفيدرنگ شد وانيل و زرده تخم مرغ را اضافه كنيد و هم بزنيد، سپس آرد را كم كم افزوده و خوب ورز دهيد تا خمير يكدست شود.

2. خمير را دو قسمت كرده و پودر كاكائو را به يك قسمت از آن اضافه كرده و ورز دهيد تا خمير كاكائويي شود. هر قسمت از خمير را به صورت جداگانه روي سطح آردپاشي شده با وردنه باز كنيد؛ به طوري كه قطر خمير يك سانتي متر شود. بهتر است خمير را به شكل مربع باز كنيد. حالا قرار است اين خمير را به صورت نوارهاي باريك يك سانتي متري درآوريد.

3. براي اين منظور با خط كش فلزي دو ضلع بالا و پايين خمير مربع يا مستطيل را با چاقو علامت زده و برش بزنيد. وقتي كل دو رنگ خمير به رشته هاي يك سانتي تبديل شد، شروع به چيدن نوارها كنار و روي هم كنيد. براي آنكه شيريني را به شكل مربع با فرم شطرنجي درآوريد سه نوار خميري را به صورت يكي در ميان كنار هم قرار دهيد؛ يعني نوار سفيد را طرفين يك نوار كاكائويي قرار دهيد. فقط براي چسباندن هر نوار به نوار كناري اش ابتدا لبه نوار خميري را به وسيله قلم مو به سفيده تخم مرغ آغشته كنيد.

4. بعد از اينكه سه نوار به هم چسبيدند حالا سه نوار ديگر را آماده كنيد و روي سه نوار قبلي قرار دهيد؛ فقط اين بار براي حفظ فرم شطرنجي بايد دو نوار كاكائويي و يك نوار سفيد باشد؛ به اين ترتيب كه نوار سفيد روي نوار كاكائويي و نوارهاي كاكائويي روي نوارهاي سفيد قرار گيرند. يادتان باشد نوارها را با سفيده تخم مرغ كنار هم بچسبانيد؛ اين كار را يك يا دوبار ديگر تكرار كنيد.

5. درواقع سه يا چهار لايه روي هم قرار مي گيرند كه رنگ هر نوار با نوار زيرينش متفاوت خواهد بود. بعد از سه يا چهار بار نوارگذاري روي هم، شما یک مكعب مستطيلي داريد به قطر سه تا چهار سانتي متر.

6. حالا با چاقوي تيز اين مكعب مستطيل را به عرض 5/1سانتي متر ببريد. حالا شيريني هاي مربع شكل شما با طرح شطرنجي آماده است. فقط كافي است شيريني ها را با فاصله پنج سانتي متري از هم روي سيني فر بچينيد. نيازي به چرب كردن سيني نيست. حالا شيريني ها را به مدت 25 تا 30 دقيقه حرارت دهيد. بعد از اين مدت صبر كنيد تا شيريني سرد شود و سپس آن را از فر درآوريد.

شيريني نخودچي

شیرینی های نقلی خانگی +تصاویر

مواد لازم:

500 گرم آرد نخودچي

250 گرم پودرقند

250 گرم روغن جامد

1 ق م سرپر پودر هل

2 /1 ق چ زعفران آب شده

به مقدار لازم پودر پسته

طرز تهیه:

1. روغن را كه در دماي اتاق نرم شده همراه با پودر قند در كاسه اي بريزيد و خوب با دست ورز دهيد تا مخلوطي صاف و يكدست حاصل شود. سپس آرد نخودچي را كم كم اضافه كنيد و به ورز دادن ادامه دهيد. هل و زعفران آب شده را به مخلوط اضافه كنيد و خمير را با كف دست خوب ورز دهيد. روي خمير را پوشانده و حدود دو ساعت در گوشه اي بگذاريد تا استراحت كند.

2. پس از اين مدت خمير را دوباره با دست ورز دهيد. سپس كم كم خمير را برداشته و در دستانتان به شكل گلوله هاي ريز درآوريد. سطح روي آن را با لبه قاشق يا مهر مخصوص شيريني پزي نقش دار كرده و روي آن پودر پسته بپاشيد.

3. شيريني ها را روي سيني بچينيد و در دستگاه مايكروويو كه پيش از اين با سيستم كانوكشن (convection) و با دماي 180 درجه سانتي گراد گرم كرده ايد، با همان دما روي سه پايه كوتاه فلزي به مدت هشت تا 10 دقيقه بدون درپوش حرارت دهيد. فقط كافي است كف شيريني ها كمي طلايي رنگ شوند.

مطالب مرتبط: شیرینی های نقلی خانگی +سری اول +تصاویر

منبع: مجله آشپزی مثبت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *