خانه » دانستنیهای خانواده » تست: آماده عاشق شدن در زمستان هستید؟!

تست: آماده عاشق شدن در زمستان هستید؟!

مجله ایده آل: وارد شدن به رابطه عاشقانه در هر زمان و شرایطی ممكن نیست. اگر می خواهید یك ازدواج عاشقانه را تجربه كنید، باید هزار و یك موضوع را بررسی كنید. باید بدانید كه خودتان برای پذیرفتن عشق آماده اید و باید مطمئن شوید فردی را انتخاب كرده اید كه می توانید در این رابطه به او تكیه كنید و تا ابد عاشقش بمانید. اگر هنوز نمی دانید كجای كارید و تا ساختن یك رابطه موفق چقدر راه دارید، به سؤالات زیر پاسخ دهید. این تست تكلیف شما را با خودتان روشن می كند.

تست: آماده عاشق شدن در زمستان هستید؟!

1. هنوز هم عاشق نامزد/ همسر قبلی خود هستم.

2. هنوز هم با تمام وجود از نامزد/ همسر قبلی ام تنفر دارم.

3. احساس تنهایی می كنم و هیچ چیز نمی تواند خلأ زندگی ام را پر كند.

4. از زندگی ام راضی نیستم و احساس می كنم به بن بست رسیده ام.

5. فكر می كنم آدم باارزشی نیستم و چیزی ندارم كه به خاطر آن كسی عاشقم شوم.

6. اعتیاد یا عادت های مخربی دارم كه هنوز آنها را به طور كامل كنار نگذاشته ام.

7. فكر می كنم دوست داشتنی نیستم و از اینكه كسی در كنارم نیست احساس بدبختی می كنم.

8. گمان می كنم احساسات خوشایند مدت هاست كه از زندگی ام رفته اند و دیگر عاطفه ای را در خود حس نمی كنم.

9. دوست ندارم درباره احساساتم با كسی صحبت كنم و نمی خواهم درونم را با كسی به اشتراك بگذارم.

10. نمی توانم از خواسته های خودم بگذرم و دوست ندارم به خاطر بودن با كسی شرایط مالی ام را سخت تر كنم.

11. نمی توانم وقتم را با كسی تقسیم كنم و در زندگی ام به چیز هایی مهم تر از بودن با دیگری اهمیت می دهم.

12. كنار آمدن با آدم های تازه و عادت هایشان برایم سخت ترین كار است.

13. برای زندگی زیر یك سقف مردی ایده آل را در ذهنم تصور می كنم و نمی توانم كسی كه مثل او كامل نباشد را بپذیرم.

14. احساس می كنم همیشه فرصت های بهتری در انتظارم هست و نمی توانم با بله گفتن به پیشنهاد امروز، به پیشنهاد های آینده ام نه بگویم.

15. آنقدر تحت تاثیر نظر دیگران قرار می گیرم كه نمی توانم به هیچ چیزی بله بگویم.

خودتان را پیدا كنید

اگر تنها به یكی از سؤال های بالا جواب مثبت می دهید، ممكن است هنوز از نظر عاطفی و روانی آمادگی ورود به یك زندگی تازه با شرایط تازه اش را نداشته باشید. احتمال دارد كه بعد از نامزدی یا ازدواج شكست خورده تان هنوز به آرامش نرسیده باشید و نتوانید روزهای گذشته را فراموش كنید. از طرف دیگر ممكن است پایین بودن اعتماد به نفس تان شما را به حاشیه رانده باشد و خواسته یا ناخواسته، تصور اشتباه اینكه آدم ارزشمندی نیستید را هم به دیگران انتقال دهید یا شاید آنقدر به توانایی هایتان مغرور شده اید و آنقدر در كمال گرایی غرق شده اید كه نمی توانید خوشبختی را در اتفاقات و موضوعات كوچك ببینید. اگر هم به سؤال های 9 و 10 پاسخ مثبت داده اید، باید باردیگر به احساسات تان سربزنید و با درون تان آشتی كنید تا برای برقراری یك رابطه ارزشمند آماده شوید.

با زندگی بازی نكنید

اگر به برخی از سؤال های گفته شده جواب مثبت داده اید اما همین حالا در جریان یك رابطه عاطفی قرار دارید، بیشتر تأمل كنید. این انصاف نیست كه شما با وجود مشكلاتی كه در درون دارید، فرد دیگری را هم با تردید هایتان درگیر كنید. شاید بد نباشد مدتی از فضای رابطه فاصله بگیرید و به خواستگار هایتان جواب مثبت ندهید. شما باید خودتان را پیدا كنید و گذشته از اینكه بدانید كجای جهان قرار دارید، به انتظاراتی كه از فرد مقابل و زندگی آینده تان دارید هم بیشتر فكر كنید. یادتان نرود تا زمانی كه نتوانید خودتان را خوب بشناسید، نمی توانید رابطه صمیمی و عاشقانه ای را با فرد دیگری برقرار كنید؛ حتی اگر ازدواج کرده و یك ارتباط جدی را برقرار كنید.

خودتان را محك بزنید

اگر پاسخ شما به تمام سؤالات گفته شده منفی است یا لااقل با مدتی وقت گذاشتن، توانسته اید این مشكلات را برطرف كنید، باید به سؤالات زیر در مورد کسی که می خواهید با او ارتباط عاشقانه برقرار کنید پاسخ دهید. شاید شما آمادگی عاشق شدن و ورود به یك ارتباط را داشته باشید اما برای آنكه بدانید این رابطه، یك زندگی توأم با خوشبختی را برایتان به همراه می آورد، باید به سؤالات زیر هم پاسخ دهید.

1. بیشتر از آنكه عاشقم باشد، به او عشق نمی ورزم.

2. به دلیل توانایی خاصی كه در یك حوزه دارد، عاشقش نشده ام.

3. به دلیل اینكه نجاتش دهم و زندگی اش را بهبود بخشم در كنارش نیستم.

4. او را مثل یك الگو و آموزگار نمی بینم.

5. به دلیل شرایط بیرونی و اجتماعی ای كه دارد، عاشقش نشده ام.

6. نه تنها در مورد موضوعات جدی بلكه در مورد سبك اصلی زندگی با او تفاهم دارم.

7. به دلیل دهان كجی به خانواده یا دوستان یا دیگران انتخابش نكرده ام.

8. به دلیل واكنش نشان دادن به همسر یا نامزد قبلی ام انتخابش نكرده ام.

9. به احساسات او نزدیك شده ام و گمان می كنم كه تا حدی او را می شناسم.

10. به دلیل فرار از شرایطی كه دارم او را انتخاب نكرده ام.

شما می توانید

اگر همه جملات گفته شده در مورد رابطه شما صدق می كند، باید به شما تبریك بگوییم. حالا یك قدم به ساختن زندگی موفق نزدیك تر شده اید و می توانید تاحدودی به عشقی كه در دل دارید اعتماد كنید. شاید بد نباشد كه این سؤالات را هم دراختیار نامزد تان قرار دهید و از او بخواهید كه خودش را ارزیابی كند. اگر پاسخ شما تنها به چند جمله از جملات گفته شده منفی است، باید بگوییم كه آینده روشنی در انتظار تان نیست، اما اگر پاسخ شما به سؤالات گفته شده مثبت است، وقت آن است برای یك زندگی موفق با هم برنامه ریزی كنید.

خودتان را نادیده نگیرید

شاید به دلیل شرایطی كه همسرتان دارد از بسیاری از آرزوها و رؤیاهایتان صرف نظر كنید، اما هرگز از موضوعاتی كه برایتان اهمیت فراموش نشدنی دارند، نگذرید. اگر حاضر نیستید در شهری دیگر زندگی كنید و از خانواده تان دور شوید، تنها برای خوش كردن دل نامزد تان این وعده را به او ندهید. اگر انتظاراتی دارید كه برایتان بسیار بااهمیت است، هرگز از آنها صرف نظر نكنید چون دیر یا زود این آرزوهای از دست رفته به چماقی تبدیل می شوند كه با آن به همسر و زندگی تان آسیب می زنید. اگر توان فداكاری را دارید و كنار گذاشتن خواسته ها آزار تان نمی دهد، دست به كار شوید، در غیراین صورت نظرتان را به شكلی شفاف با نامزدتان در میان بگذارید و به او بیهوده وعده ندهید.

تست: آماده عاشق شدن در زمستان هستید؟!

نکته هایی که نباید فراموش کنید

او همانی است كه می بینید

ممكن است شما به امید اینكه همسرتان روزی تغییر می كند با او ازدواج كرده باشید و بعد از ازدواج از او بخواهید كه تغییراتی در شغلش، درآمدش، رفتارش یا حتی ظاهرش اعمال كند. اگر همسرتان حاضر باشد برای رضایت شما هر كاری انجام دهد، ممكن است این خواسته شما را هم بپذیرد و برای اعمال این تغییرات به شما وعده هایی هم بدهد و درست در همین زمان كه همسرتان موفق به عملی كردن هیچ كدام از قول هایش نمی شود، زندگی شما وارد یك سراشیبی خطرساز می شود. اگر قرار است ازدواج كنید یا اینكه ازدواج كرده اید، باید همسرتان را همانطور كه هست بپذیرید. شاید او در جزئیات به مرور زمان تغییراتی كند اما هرگز در ویژگی های اصلی شخصیتی یا شیوه زندگی او نمی توانید تغییرات بزرگی را ایجاد كنید.

بازی ممنوع

حتی اگر با بهترین خانواده جهان آشنا شده باشید، نباید فراموش كنید كه یك دنیا تفاوت با آنها دارید و گاهی ممكن است این تفاوت ها، چالش هایی را برایتان ایجاد كنند. شما می توانید انتظار های زیادی از همسرتان داشته باشید اما نمی توانید به یك خانواده تازه وارد شوید و خصوصیات اعضای آن خانواده را تغییر دهید، پس وارد بازی های كلامی و انتقام بازی نشوید و سعی كنید آدم ها را همانطور كه هستند، بپذیرید. پذیرفتن آنها با تمام خوبی ها و بدی هایشان به شما كمك می كند تا محدوده ای را برای ارتباط تان تعریف كنید و به هركس تاجایی مجال حضور و صمیمیت دهید كه به جرقه زدن ارتباط تان منجر نمی شود.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.