خانه » گوناگون » 10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

هنگامی که به پارک، فرودگاه یا رستورانی قدم می گذارید، اولین جایی که به دنبال آن می گردید کجاست؟ بله، سرویس بهداشتی. سرویس بهداشتی جایی است که ما نمی توانیم روز خود را بدون آن سپری کنیم. اما زمانی که صحبت از توالت های عمومی می شود، از خود می پرسیم: «آیا می توانم از این سرویس بهداشتی استفاده کنم یا بهتر است صبر کنم تا به خانه برسم؟» اگر جواب شما بله است، با ما همراه شوید تا عجیب و غریب ترین توالت های عمومی جهان را به شما نشان دهیم.

1.توالت تخم مرغی در لندن، انگلستان

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

اینها که می بینید، نه موجودات بیگانه فضایی که توالت های عمومی هستند. این طراحی منحصر به فرد که در خیابان «Conduit» لندن قرار دارد خود یک گالری برای تماشای عموم است.

2.توالت عمومی 40000 متر مربع در چونگ کینگ، چین

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

این توالت عمومی در پارکی با نام «Yangren Jie» قرار دارد که مساحت آن به 40000 متر مربع می رسد. در این پارک نمادهای مختلف و مشهور شهرها و کشورهای جهان مانند نیویورک، ونیز، برزیل و چین وجود دارند. به عنوان نمونه شما می توانید نمادی از دیوار بزرگ چین را در آنجا مشاهده کنید. این مکان هزاران توالت را به شکل جانوران مختلف در خود جای داده است. حتی می توانید گاهی در آنجا تلویزیون ببینید یا به موسیقی گوش دهید.

3.توالت «Graben» در وین، اتریش

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

دیوارهای مرمری، کاشی کاری منحصر بفرد و قاب های چوبی اولین چیزهایی که به محض ورود جذب زیبایی شان خواهید شد. برای ورود به این توالت باید 1 پنی پرداخت کنید اما واقعا ارزشش را دارد.

4.توالت «Mount McKinley » در آلاسکا، آمریکا

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

این اصلا شوخی نیست! این توالت رو باز توسط افرادی که به دل طبیعت سفر می کنند و دسترسی به سرویس بهداشتی ندارند، مورد استفاده قرار می گیرد. این توالت قابل حمل نیز است.

5.توالت « Hundertwasser»در کاواکاوا، نیوزیلند

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

هنگامی که هیئت مدیره این شهر تصمیم به بازسازی توالت های عمومی 40 ساله شهرش را گرفت، هنرمندی با نام «Frederick Hundertwasser» ایده ای جالب به ذهن اش رسید که آن را پیشنهاد داد و مورد قبول نیز واقع شد. این توالت با آجر، شیشه، سرامیک و کاشی های کهنه و شکسته بازسازی شده و نتیجه این اثر هنری واقعا دیدنی است.

6.توالت فروشگاه «Chung Yo» در تایچونگ، تایوان

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

در این فروشگاه 15 توالت وجود دارد که هر کدام تم مخصوص به خود از کوکا کولا گرفته تا انیمیشن «در جستجوی نمو»، را دارند. در یکی از توالت های آن قفسه هایی از نوشیدنی وجود دارد که می توانید آنها را از یخجال خارج کرده و بنوشید.

7.توالت «Itabu» در ایچیهارا، چین

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

این توالت توسط معمار «Sou Fujimoto» طراحی شده است که در میان یکی از بزرگ ترین توالت های عمومی جهان جای دارد. اگر چه این مکان تنها یک توالت 2 متری دارد اما فضای اطراف آن 200 متر مربع است. با وجود دیوارهای شیشه ای، شما قادر به تماشای منظره زیبای اطراف خواهید بود. دوست دارید از این توالت استفاده کنید؟ اگر جرات کافی برای نشستن در این توالت شیشه ای را دارید، چرا که نه.

8.«Kumutoto» در ولینگتون، نیوزیلند

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

این توالت شبیه یک موجود دریایی است که سرش را از آب بیرون آورده است. جالب است بدانید که در هر کدام از این ساختمان ها تنها یک توالت وجود دارد. اگر فکر می کنید که فضای زیادی در این طراحی هدر رفته است، به داخل آن سری بزنید و حرف تان را پس بگیرید. این طراحی منحصر بفرد به خارج شدن بوی بد توالت و تهویه هوای آن کمک می کند.

9.توالت «Trail» در آستین، تگزاس

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

این توالت با تخت چوب هایی با ارتفاع متفاوت ساخته شده و روشنایی آن نیز از نور طبیعی آسمان است. طراح این توالت عمومی «Miró Rivera» است.

10.توالت پارک «Hiroshima» در هیروشیما، ژاپن

10 توالت عمومی عجیب و غریب جهان +تصاویر

معماران ژاپنی این توالت را که شبیه اریگامی است، طراحی کرده اند. این توالت از 3 شکل هندسی ساخته شده است. همان طور که می بینید پنجره های کوچک گردی دارد و هر کدام از توالت های آن به یک رنگ است.

منبع: برترین ها

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *