خانه » دنیای مد » دکوراسیون و چیدمان » چطور یک میز غذاخوری حرفه ای بچینیم؟ +تصاویر

چطور یک میز غذاخوری حرفه ای بچینیم؟ +تصاویر

اگر شما هم از آن دسته كساني هستيد كه حضور ميز ناهارخوري را در خانه تان ضروري مي دانيد و فارغ از متراژ خانه تان آن را در گوشه اي جاي داده ايد، بهتر است به بهترين نحو از آن استفاده كنيد. هيچ وقت ميز ناهارخوري را به يك عنصر جاگير و بي استفاده تبديل نكنيد. اول از همه تصميم بگيريد كه مي خواهيد ميز را در مركز ثقل اتاق قرار دهيد يا اينكه آن را در گوشه اي بگذاريد. بهتر است اين بخش را در نزديكي آشپزخانه در نظر بگيريد. مي توانيد بشقاب ها و تمام وسايل پذيرايي تان را هم در يك بوفه يا كمد، در همان بخش قرار دهيد تا دسترسي به آن آسان باشد. ديوارهاي آن بخش را هم بنا بر سليقه تان و با توجه به اينكه محيط غذاخوري است، تزئين كنيد؛ مثلا مي توانيد بشقاب هاي قديمي تان را كه از آنها خاطرات خوشي داريد، روي ديوار نصب كنيد.

چطور یک میز غذاخوری حرفه ای بچینیم؟ +تصاویر

1. اگر هنوز ميز ناهارخوري نخريده ايد يا مي خواهيد ميزتان را عوض كنيد، يادتان باشد برای اتاق ها و خانه هاي كوچك اصلا سمت ميز و صندلي هايي با رنگ تيره نرويد. در ضمن از خريدن صندلي هاي دسته دار براي ميز غذاخوري به شدت بپرهیزید. اگر ميز را در قسمتي از اتاق نشيمن مي گذاريد، بهتر است صندلي هايي را انتخاب كنيد كه با مبلمان تان هماهنگ باشند و هنگام كمبود فضاي نشيمن بتوانيد از آنها استفاده كنيد.

چطور یک میز غذاخوری حرفه ای بچینیم؟ +تصاویر

2. نور محيط را با توجه به قرار گرفتن ميز تنظيم كنيد. بهتر است نور اصلي از بالا، وسط ميزتان بتابد. اما اگر خانه تان كوچك است يا ميز ناهارخوري تهيه كرده ايد كه در حال حاضر براي محيط خانه تان بزرگ است، آن را به يك سمت از ديوار بكشيد تا در حالت عادي، صندلي ها و فضاي دورتادور ميز، براي تان دست وپا گير نباشد.

چطور یک میز غذاخوری حرفه ای بچینیم؟ +تصاویر

3. براي تزئين ميز ناهارخوري اول از همه يك روميزي نخي تهيه كنيد يا يك تكه رانر با طرح گل هاي بهاري پيدا كنيد و آن را وسط ميز قرار دهيد. اگر خوش سليقه هستيد و خودتان مي خواهيد اين رانر را بدوزيد، توصيه مي كنيم عرض آن را بيشتر از 50 سانتي متر نگيريد. براي دستمال سفره هم مي توانيد از پارچه هاي كتان در اندازه هاي 40 در 50 سانتي متر استفاده كنيد يا به دستمال سفره هاي كاغذي در طرح هاي مختلف رضايت دهيد. تزئين دستمال سفره هاي ساده با يك شاخه كوچك برگ رزماري زيباست. اما اگر از دستمال هاي طرحدار و شلوغ استفاده مي كنيد بهتر است آن را ساده كنار يا داخل بشقاب قرار دهيد.

چطور یک میز غذاخوری حرفه ای بچینیم؟ +تصاویر

4. وسط ميز را براي قرار دادن ظروف غذاهاي اصلي خالي بگذاريد. اما اگر اصرار داريد روي ميز را تزئين كنيد، مي توانيد از يك گلدان گل با شاخه هاي كوتاه استفاده كنيد.

چطور یک میز غذاخوری حرفه ای بچینیم؟ +تصاویر

5. يادتان باشد براي چيدمان ظروف، از لبه ميز شروع به چيدن وسايل كنيد. بشقاب ها را روبه روي هر صندلي قرار دهيد. اگر قرار است از مهمانان تان با سوپ پذيرايي كنيد، بشقاب هاي گود را داخل بشقاب های تخت و دقيقا در وسط آن بگذاريد. اگر لازم است از كارد استفاده كنيد، آن را سمت راست بشقاب قرار دهيد. قاشق را هم سمت راست كارد بگذاريد. چنگال را در سمت چپ بشقاب و ظرف دسر را بالاي چنگال قرار دهيد.

چطور یک میز غذاخوری حرفه ای بچینیم؟ +تصاویر

6. اگر مي خواهيد از دو سايز ليوان استفاده كنيد، آنها را به ترتيب بلندي از سمت چپ به راست، در سمت راست و بالاي كارد و قاشق بگذاريد. بايد در نظر داشت كه نوع وعده غذايي و رسمي يا خودماني بودن يك مهماني مي تواند روي چيدمان ميزتان تاثير بگذارد. شما بايد بتوانيد با يك چيدمان خوب، اول از همه خلاقيت تان را به نمايش بگذاريد و بعد يك محيط زيبا و البته راحت را براي غذا خوردن مهمانان تان فراهم كنيد.

چطور یک میز غذاخوری حرفه ای بچینیم؟ +تصاویر

منبع: مجله منزل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ست لباس نقره ای

30 مورد مدلهای رنگ ست با نقره ای و ست لباس نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهایی است که اکثرا به آن علاقه دارند و واقعا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *