خانه » آرایش و زیبایی » چه مدل مویی سن را کمتر نشان می دهد؟ +عکس

چه مدل مویی سن را کمتر نشان می دهد؟ +عکس

چه مدل مویی سن را کمتر نشان می دهد؟

جلوی موهای تان را كوتاه كنید. این كار به خصوص برای خانم های بالای ۵۰ سال بسیار مفید است. به جای یكدست كردن و بستن موی خود از پشت، موهای قسمت جلوی سرتان را كوتاه كنید و یك سشوار سطحی هم بكشید. اثر این كار در چهره تان را می توانید در نخستین مهمانی كه شركت كردید، ببینید. مدل موهای جوان کننده کدامند ؟

مدل موهای جوان کننده کدامند ؟

پلك افتاده را چطور بپوشانید؟

اگر پلك های تان خشك، چروكیده و افتاده به نظر می رسند می توانید با آرایش تا حدودی این افتادگی را محو كنید. كافی است برای نشان دادن پلك با یك سایه روشن سرتاسر پلك و گوشه داخلی چشم را رنگ بزنید. با سایه كمی تیره تر و نرم روی خط پلك را بپوشایند و آن را به سمت بیرون پخش كنید. در نهایت روی پلك بالا را خط چشم باریكی بكشید و در گوشه خارجی كمی خط چشم را ضخیم تر و به سمت بالا متمایل كنید. یادتان باشد سراغ سایه های براق نروید چون سایه های براق توجه را به چروك ها جلب می كنند.

خطوط دور لب را محو كنیدبرای پوست چرب چه رژگونه ای بخرم؟

رژگونه های كرمی چندان برای تابستان مناسب نیستند به خصوص اگر پوست خیلی چربی دارید. این رژگونه ها حاوی كرم نرم كننده هستند و در گرمای هوا سرازیر و پخش می شوند. توصیه می كنیم اگر پوستی خشك یا معمولی دارید در این فصل از رژگونه های پودری و اگر پوست چربی دارید از رژگونه خشك و مات استفاده كنید.

كدام رنگ مو پایدارتر است؟

معمولا كسانی كه موهای شان را مش یا های لایت می كنند نسبت به كسانی كه تمام موهای شان را رنگ می كنند، مدت زمان بیشتری رنگ روی موی شان باقی می ماند؛ مخصوصا اگر این مش یا های لایت روی موهای طبیعی خودشان باشد چون وقتی ریشه موها درمی آید كمتر خود را نشان می دهد. البته باید توجه كنید زیبایی رنگ های لایت یا مشی كه انتخاب می كنید، بستگی به رنگ پوست، سن و سال و اینكه چقدر وقت دارید تا به موهای خود برسید، دارد. اگر پوستی تیره دارید از رنگ های پایه قرمز یا رنگ های گرم مانند شرابی، مسی، آلبالویی و قرمز استفاده كنید و اگر پوست روشن دارید از رنگ های بلوند طلایی، كاراملی، بژ یا صدفی، مرواریدی، یخی، گلبهی، یاسی، سوسنی، بنفش و. . . بهره ببرید. اگر اولین بار است كه موهای تان را مش یا های لایت می كنید پیشنهاد می كنم با فویل چند تكه تست بزنید؛ یعنی تكه ای از موی خود را رنگ كنید به جای اینكه در یك بار تمام موی خود را های لایت كنید. این کار به شما این امكان را می دهد هر دفعه كه بخواهید به راحتی رنگ موی خود را عوض كنید تا بهترین رنگ مناسب خود را بیابید.

صبح ها بینی پف کرده دارم، چه کنم؟

وقتی صورت پف یا ورم می كند بینی هم در این میان حسابی بزرگ می شود و نقش خود را در متورم به نظر رسیدن صورت به خوبی ایفا می كند بنابراین یكی از قدم ها برای كمتر به نظر رسیدن ورم صورت، كوچك نشان دادن بینی است. برای این هدف با پودری كه از رنگ پوست خودتان تیره تر باشد دوطرف تیغه بینی را تا حدود یك سانت قبل از سوراخ بینی رنگ بزنید البته حواس تان باشد كه نباید رنگ تیره را روی تیغه بزنید چون در این صورت بینی حالتی بدشكل پیدا می كند. در مرحله بعد، روی تیغه بینی را رنگ روشن بزنید تا تضاد بین رنگ تیره و روشن، بینی را زیباتر نشان دهد. اگر بینی تان بلند است زیر آن را یعنی میان دو سوراخ بینی را هم تیره كنید.

برای پوشاندن خطوطی که دور لب ایجاد شده، چه کنم؟

ایجاد خطوطی در كنار لب، برای اغلب خانم ها گریز ناپذیر است اما در این مورد هم آرایش به كمك تان می آید تا این خطوط را محو كنید. برای این كار به روش زیر عمل كنید:

۱٫ روی صورت تان مرطوب كننده بزنید. مرطوب كننده علاوه بر اینكه پایه ای برای آرایش شما فراهم می آورد، سبب می شود پوست تان بر اثر استفاده از محصولات آرایشی خشك نشود.

۲٫ اطراف خط لبخند خود را به كمك یك پد آرایشی نرم كانسیلر بزنید. در صورت امكان از پوشانند ه ها یی استفاده كنید كه برای كاهش چین و چروك فرموله شده اند. پوشاننده تان باید حدود یك درجه روشن تر از رنگ پوست طبیعی شما باشد.

۳٫ پوشاننده را به كمك انگشت یا پد آرایشی به طور كامل محو كنید.

منبع: مجله زندگی ایده آل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *