خانه » گوناگون » غذای وحشتناک یک دختر هندی +تصاویر

غذای وحشتناک یک دختر هندی +تصاویر

پزشکان هندی به تازگی در عملی عجیب، از معده یک دختر نوجوان اهل این کشور یک Hair Ball ((گلوله مو)) به ابعاد 5 پا خارج کردند که موردی عجیب و باورنکردنی بود. این نوجوان به نام Kavita به مدت یک سال به صورت افراطی اقدام به کندن موهای سر خود و حتی موی سر اطرافیانش، اقوام و همکلاسی ها از طریق کندن موی سر آنها کرده است و به این کار علاقه شدیدی نشان داده است. بررسی های نهاییش نشان داده است، در اثر این کار او اشتها به خوردن غذا را از دست داده است و حتی آب به سختی می خورده و مرتبا دچار حالت تهوع می شده است. پزشکان در این دختر تشخیص سندروم Rapunzel نوع حادی از اختلال روانی تریکوتیلومانیا را داده اند که سبب می شود فرد علاوه بر علاقه به کندن موی سر اقدام به بلعیدن آنها نیز کند.

پدر و مادر این نوجوان که از مشکل روانی فرزند خود مطلع نبودند به دلیل شکایت او از درد معده و تورم شدید بارها او را به نزد پزشکان مختلف برده اند اما به دلیل عدم تشخیص دقیق بیماری نتیجه ای نگرفته بودند.

غذای وحشتناک یک دختر هندی +تصاویر

در نهایت پزشکان در مرکز تحقیقاتی در کشور هندوستان پس از بررسی و عکسبرداری توده بزرگ را در شکم این نوجوان شناسایی کردند که حتی قسمتی از روده کوچک او را نیز تحت تاثیر قرار داده بود.

به دلیل ضعف بیش از حد و ناتوانی جسمی این نوجوان پزشکان زنده ماندن او را پس از عمل جراحی بعید می دانستند.

بیماری تریکوتیلومانیا یا همان وسواس کندن مو در افراد دچار اختلالات روانی، هیجانی و پر استرس رخ می دهد، همینطور در افراد عقب مانده ذهنی نیز بروز می کند.

خوشبختانه پس از یک عمل جراحی دو ساعته پزشکان به سلامت توده مو را از بدن این نوجوان خارج کردند و وی را از مرگ حتمی نجات دادند.

غذای وحشتناک یک دختر هندی +تصاویر

بیماری تریکوتیلومانیا در زنان بیشتر از مردان بروز می کند و سن ابتلا به آن از 5 سالگی تا دوران بلوغ می باشد، انواع درمان های دارویی، روان درمانی و درمان های روانشناسی برای درمان این افراد استفاده می شود.

کارشناسان در این مورد هشدار داده اند هرچه زمان تشخیص و شناسایی این بیماری دیرتر صورت گیرد آن تبدیل به یک مزمن و درمان آن سخت تر و حتی نا ممکن می شود و باید حتما باید به سرعت تشخیص داده شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *