خانه » اخبار روز » حضور معلولان جسمی و ذهنی در یک شب معمولی ماه عسل

حضور معلولان جسمی و ذهنی در یک شب معمولی ماه عسل

احسان علیخانی در ابتدای برنامه از طرح محسنین صحبت کرد و گفت: هیچ دلیلی برای پاچه خواری الكی نداریم و اگر این نكته را بیان می كنم، باورمان است و بابت الطاف و انرژی های شما ممنونیم ،خیلی با معرفتید. برای معرفت شما هزار دلیل داریم ما یك طرحی را آغاز كردیم اما شما از ما هم جلو زدید تاكنون 200 هزار نفر از طرح محسنین حمایت كردند.

مهمان اصلی ماه عسل ، خانم نظری بود که به همراه دوستش به برنامه آمده بود. او فرد معلولی بود كه خانواده اش در اصفهان زندگی می کردند ولی او به دلیل کار و تحصیل در برازجان زندگی می کرد. اما او که نمی توانسته به تنهایی و با آن شدت معلولیت به تنهایی زندگی کند ، با دوستش “محترم” همراه می شود .محترم قصه ماه عسل از معلولیت ذهنی برخوردار بود . هم اكنون این دو دوست حدود پانزده سال است كه در كنار هم زندگی می كنند و هر كدام تكمیل كننده یكدیگرند و رابطه ی عمیق عاطفی شدیدی با هم دارند.

خانم نظری در شهری که زندگی می کرد یک مرکز توانبخشی برای معلولان آن شهر تاسیس کرده بود تا آنها نیز جایی برای زندگی و مراقبت داشته باشند.

مهمان بعدی مادری بود كه به همراه دو فرزندش به “ماه عسل” آمده بود. یكی از فرزندان این مادر عقب ماندگی ذهنی داشت و این مادر 47 سال بدون داشتن همسر از فرزندش عاشقانه نگهداری می كرد. فرزند معلول این خانم با 48 سال سن و معلولیت ذهنی لحظات بامزه ای را در برنامه ماه عسل رقم زد و احسان علیخانی مدام با او در حال شوخی کردن بود.

این مادر با لهجه ی قمی از عشق خود به فرزند معلولش گفت و از تمام مادران خواست تا فرزندان معلول خود را رها نكنند. چون فرزندان گناه دارند. سپس فرزند سالم این خانم هم صحبت هایی کرد که به دلیل طولانی و تکراری بودن ، کمی خسته کننده شده بود .

احسان علیخانی پس از خروج از صحنه “ماه عسل” خاطرنشان كرد: هیچ چیز به اندازه ی عشق و رفاقت مهمانان برنامه جذاب نبود.

بیست و پنجمین شب “ماه عسل” با این قصه متفاوت به پایان رسید.

منبع: سیمرغ

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.