خانه » آرایش و زیبایی » اشتباهات آرایشی که شما را زشت می کند +عکس

اشتباهات آرایشی که شما را زشت می کند +عکس

در محل كار هستيد كه تلفن تان زنگ مي خورد، شما به يك مهماني دوستانه دعوت شده ايد. خيلي دل تان مي خواهد به اين مهماني برويد اما وقت درست و حسابي براي حاضر شدن نداريد. آنقدر زمان داريد كه به خانه برسيد، لباسي عوض كنيد، دستي به صورت و موي تان بكشيد و راهي شويد. اينجاست كه خيلي از خانم ها اشتباه مي كنند. سريع وارد حمام مي شوند و با آب داغ دوش مي گيرند تا مثلا پوست شان تازه و تميز شود، بعد هم با عجله خودشان را به سشوار، اسپري مو، كرم و ژل مي رسانند تا موهاي شان حالتي بگيرد. اشتباهات آرایشی که شما را زشت می کند

اشتباهات آرایشی که شما را زشت می کند

با همان صورت سرخ و چشم هاي سرخ هم كرم پودر مي زنند، ابروهاي شان را درست مي كنند و خط چشم، سايه، رژگونه و… هم مي زنند و با این ژست كه چقدر من خوشگل شده ام راهي مهماني مي شوند، اما حقيقت چيز ديگري است؛ حقيقت نگاه هاي متعجب مهمان هاست. حقيقت آن چيزي نيست كه در آينه مي بينيد. اگر دل تان نمي خواهد مهماني را با چهره اي مغموم و ناراحت بگذرانيد حتما اين مطلب را بخوانيد.

اشتباهات آرایشی که شما را زشت می کند +عکس

آتشفشان نشويد

وقت تان كم است؟ براي اينكه صورت خسته و كثيف تان را تميز كنيد، سريع دوش آب گرم مي گيريد، نتيجه چيست؟ آتشفشان روشن مي شوید. لپ ها گل مي اندازد و پيشاني و بيني بيش از حد قرمز می شود. چشم هاي تان كاسه خون مي شود و گدازه ها فوران مي كنند. به جاي اين كار در يك كاسه آب ولرم چند قطره شامپو بچه بريزيد و صورت تان را با آن بشوييد. اگر هم دور چشم تان خسته و پف كرده است با يك پنبه آغشته به شير كم چرب پف ها و خستگي را برطرف كنيد. با اين روش هم صورت تان تميز مي شود هم اينكه ديگر مجبور نيستيد با كرم پودر و انواع كانسيلر به جان پوست تان بيفتيد تا كمي از قرمزي اش کم شود هم اینکه چشم هاي تان كاسه خون نمي شود.

دود نكنيد

درست است كه آرايش تيره بهترين انتخاب براي مهماني هاي شب است اما حد و اندازه دارد. اگر با چشم هايي خسته مي خواهيد پلك بالا و پايين را سياه كنيد و تازه خط چشم و ريمل سياه هم بزنيد بهتر است به مهماني نرويد. آرايش سياه و دودي قيافه خسته شما را خسته تر نشان مي دهد و نه تنها شما را زيبا نمي كند، بلکه باعث زشت شدن تان هم مي شود. بهتر است براي چشم هاي خسته از كار، سايه اي قهوه اي و طلايي با يك خط چشم مشکي انتخاب كنيد. تركيب طلايي و قهوه اي و خط مشکي چشم شما را درشت تر و زيباتر مي كند؛ انگار نه انگار كه از سر كار به مهماني رفته ايد.

برق نزنيد لطفا

در آينه چهره اي خسته و گرفته مي بينيد و براي پوشاندنش از كرم پودر برنز استفاده مي كنيد. كل صورت تان را به رنگ آجري در مي آورید كه انگار همين حالا از كوره بيرون آمده. براي اينكه قهوه اي و نارنجي اش را بگيريد هم دست به دامن رژگونه هاي درخشان مي شويد. گونه هاي تان برق مي افتد و شما صورتي مي سازيد كه انگار روغن كاري اش كرده ايد تا آرايش. فكرش را بكنيد، رژگونه اي كه برق مي زند، روي زمينه اي نارنجي يا قهوه اي چه منظره اي درست مي كند. براي كرم پودر برنز آن هم در مهماني شب بهتر است از رژگونه مات، كمرنگ و نزديك به رنگ زمينه صورت تان استفاده كنيد.

شاخه هاي سر در گم

ابروهاي تان پر است و وقت تميز كردنش را نداريد. براي اينكه موهاي زير ابروي تان به چشم نيايد، با مداد به جان ابروي تان مي افتيد و آن را چند درجه تيره مي كنيد. بعد از اين كار با كرم پودر سفيد يا كانسيلر روي موهاي زير ابرو را مي پوشانيد و يك تابلوي خميركاري درست مي كنيد. بهترين كار اين است كه يك آينه دست تان بگيريد و يكي در ميان موهاي زير ابرو را در دو تا سه دقيقه برداريد. اين طوري هم موها كمتر مي شوند، هم قرار نيست روي آنها را بتونه بكشيد و بالاي چشم تان را طبقه سازي كنيد.

گريس كاري نكنيد

اگر وقت دوش گرفتن داريد كه خيلي خوب است اگر هم نداريد موهاي خشك را ژل، كرم و اسپري نزنيد و نسپاريدشان دست باد سشوار، حرارت اتو يا بابیليس. اشتباه اول اين است كه موهاي خشك تان را با كرم و ژل خيس كنيد و بعد سشوار بكشيد اين طوري انگار يك مشت گريس روي موهاي تان ريخته ايد. ريشه موها به هم گره مي خورد و موها مي چسبد به فرق سرتان، پس قبل از هر اشتباهي اول كمي موهاي تان را نم دار كنيد و بعد روي آن اسپري حالت دهنده مخصوص تان را بزنيد، بعد از سه دقيقه هم موهاي تان را صاف كنيد يا حالت بدهيد.

سفيدي بیش از حد ممنوع

استفاده از كانسيلر و سفيدكننده دور چشم هم اندازه دارد. اگر مي خواهيد سياهي و چروك دور چشم را با كانسيلر بپوشانيد، بزرگ ترين اشتباه آرايشی تان را انجام داده ايد. تصور كنيد دو حلقه سفيد دور چشم تان افتاده، اين طوري چشم هاي تان به چشم مي آيند اما نه آنطور كه دل تان مي خواهد. همه بيشتر تعجب مي كنند كه چطور چشم هاي تان را درون دايره هاي سفيد جا داده ايد. باتوجه به رنگ كرم پودري كه زده ايد، روشني كانسيلر را هم انتخاب كنيد. اين طوري سفيدي بيش از حد و تضادش با كرم پودر به چشم نمي آيد و زشت نمي شويد.

كمي هماهنگي

وقت نداريد اما سليقه كه داريد. حواس تان به تركيب رژ لب و رژ گونه اي كه استفاده مي كنيد، باشد. براي صورت خسته هيچ وقت از رژگونه هاي تيره و متمايل به قرمز استفاده نكنيد. قرار نيست توي چشم باشيد، قرار است صورت تان زيبا باشد پس با رژ و رژگونه قرمز و سرخابي خودتان را از ريخت نيندازيد. بهترين انتخاب براي چنين وقت هايی رژگونه اي صورتي، صدفي و هلويي با رژهايي با همين تركيب رنگ است. رژگونه و رژ روشن صورت هاي خسته را شاداب و زيباتر نشان مي دهد.

دم اسبي ممنوع

خيلي ها فكر مي كنند بهترين آرايش مو براي زماني كه خسته ايد و وقت كم داريد، دم اسبي كردن است اما اين كاملا اشتباه است. دم اسبي كردن مو وقتي زيباي تان مي كند كه پوست تان خسته نيست و چشم هايي تازه و صورتي شاداب داريد. وقت تان كم است! مي دانيم. كمي اسپري مو به موهاي تان بزنيد و در پنج دقيقه با سشوار به آن حالت دهيد، اين طوري خستگی صورت اصلا به چشم نمي آيد. بافت هم مي تواند انتخاب خوبي باشد، موهاي تان را به يك طرف بريزيد و ببافيد؛ خيلي هم شيك و مجلسي.

ريمل روي ريمل

تجديد آرايش هم يكي از اشتباهات بزرگ است كه به خاطر كمبود وقت انجام مي دهيد. شستن صورت و پاك كردن آرايش مگر چقدر طول مي كشد؟اگر آرايش تان را پاك نكنيد و ريمل را روي ريمل صبح بزنيد، مژه هاي تان به جاي اينكه زيبا و كشيده شود، حالت كوتاهي وكپلي پيدا مي كند و چشم هاي تان گرد و ريز مي شود. سايه هاي آرايش قبل و خط چشم باقي مانده دست شما را براي كشيدن خط چشم جديدمي بندد و آرايش چشم تان خيلي كثيف و نامرتب مي شود و در نتيجه صورت تان نه تنها زيبا نمي شود، بلكه به سمت زشتي متمايل مي شود.

مژه پروازي نگذاريد

چشم هاي تان خسته است! درست. ريز و كوچك شده است! درست اما قرار نيست پر در بياورد و پرواز كند. لطفا با مژه هاي مصنوعي و پركلاغي چشم هاي تان را زشت نكنيد. بهترين انتخاب استفاده از مژه مصنوعي معمولي است، آن هم نصفه. مژه مصنوعي را از وسط نصف كنيد و در قسمت بيروني و گوشه چشم تان بچسبانيد. با كمي ريمل چشم هاي تان هم كشيده تر مي شود و هم زيباتر. یک خط چشم باریک هم بکشید. با مژه مصنوعی هر چه خط چشم پهن دم دار بکشید چشم تان شلوغ تر می شود و زیبای اش را از دست می دهد. برای چشم خسته مژه مصنوعی برای پلک پایین اصلا مناسب نیست. انگار که یک گل آدمخوار دهانش را باز کرده است.

منبع: مجله سیب سبز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *