خانه » دنیای مد » دکوراسیون و چیدمان » ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

بيشتر ما نخستین كاري كه صبح ها قبل از بلند شدن از تخت خواب مان و شب ها قبل از خواب انجام می دهیم، چك كردن اينستاگرام مان است. با وجود اپليكيشن هايي مثل اينستاگرام يا پينترست لازم نيست وقتي دنبال عكس خاصي هستيم در گوگل سرچ كنيم و كلي عكس بي ربط ببينيم. كافي است هشتگ مربوط را در اينستاگرام چك كنيم، بعد خيلي راحت عكس مورد نظرمان را ببينيم. البته اگر پيج هاي خوب را بشناسيم و فالو كنيم باز هم دردسر كمتري براي ديدن عكس هاي مورد علاقه مان داریم. مخصوصا پيج هاي دكوراسيون داخلي كه بازارشان داغ داغ است و معمولا بيشترين تعداد فالور را دارند. در اين پيج ها همه دنبال ايده براي خانه يا اتاق هاي شان هستند. در اين صفحه ها سعي كرديم چند پيج پرطرفدار اين روزهاي دكوراسيون داخلي را به شما معرفي كنيم.

انتظار خانم ها از آشپزخانه شان چيست؟ كابينت هاي زياد. آپارتمان هاي كوچك امروزي معمولا اين انتظار خانم ها را برآورده نمي كنند. اما اين طراحي كابينت كاملا موردپسند خانم خانه است و بهترين استفاده را از فضاي كوچك آشپزخانه كرده است. البته يكي از بهترين نكته هاي اين طراحي رنگ آشپزخانه است. با اين رنگ كابينت و كف مي توانيد ديوار را به هررنگي كه دوست داريد درآورید چون همه رنگ ها با رنگ كابينت هماهنگ مي شوند.

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

كاشيكاري با طرح هاي ايراني فقط براي مكان هايي با معماري تاريخي يا مذهبي نيست. مي توانيد قسمتي از خانه تان را به شكلي تزئين كنيد كه گوشه اي از تاريخ در كنارتان باشد. مهم ترين نكته اين طراحي اين است كه هم سنتي است و هم طوري طراحي شده كه حتي با فضاي مدرن خانه هاي امروزي هماهنگي دارد. فكرش را بكنيد، روي بالكن نقلي خانه تان مي توانيد چنين فضايي را طراحي كنيد.

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

اين عكس يك پيج دكوراسيون با طراحي هاي ساختگي و چيده شده نيست بلكه از پيج يك خانم خانه دار آمريكايي برداشته شده كه سعي مي كند خانه اش را به زيبايي و با وسايل ساده تزئين كند و عكس بگيرد. طراحي عجيبي هم در كار نيست، تصويرهاي ساده با قاب هاي مقوايي با كمي سليقه فضايي جذاب در خانه به وجود آورده است. داشتن خانه اي زيبا و مدرن احتياج به صرف هزينه هاي زياد ندارد فقط كمي حوصله و خلاقيت مي خواهد.

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

با وجود مبلي با رنگ آبي زنده و روشن اولين چيزي كه در عكس خودنمايي مي كند رنگ ديوار است. با اينكه از تركيب رنگ هاي كدر و طوسي استفاده شده، هارموني زيبايي بين رنگ هاي مبلمان و ديوار به وجود آمده است. با اين تركيب رنگ و طرح هندسي مي توانيد دست از انتخاب كاغذديواري هاي گلدار برداريد و اتاق پذيرايي خانه تان را مدرن تر ديزاين كنيد. با انتخاب اين تركيب رنگ مي توانيد هر وقت دوست داشتيد و با خيال راحت مبلمان و دكوراسيون خانه تان را بدون فكر كردن به رنگ ديوار عوض كنيد. تصور كنيد از مبلمان سفيد گرفته تا قهوه اي، از رنگ هاي روشن تا اكرها (رنگ هايي با تِم خردلي يا زرد تيره) و خاكستري ها با اين ديوار هماهنگ مي شوند.

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

كمي بيشتر به عكس دقت كنيد. مبلي كه مي بينيد مشكي نيست سرمه اي است. دكوراسيون سفيد و مشكي احتمالا جذاب ترين دكوراسيوني است كه خيلي از ما دوست داريم ولي جراتش را نداريم در خانه خودمان اجرا كنيم؛ مخصوصا استفاده از وسايل مشكي كه دردسرهاي خاص خودش را دارد. تا به حال به اين فكر كرده ايد که مي شود به جاي مبلمان و وسايل مشكي از رنگ سرمه اي استفاده كرد؟ با انتخاب اين رنگ مي شود هم كنتراست سفيد و مشكي را در خانه داشت و هم خانه را مثل صفحه شطرنج تزئين نكرد. البته تزئينات رنگي مثل قاب در لطافت دادن به فضا بي تاثير نيست. حالا اگر كمي بيشتر به عكس دقت كنيد، متوجه مي شويد رنگ سفيدي كه در عكس مي بينيد سفيد محض نيست كمي زرد و طوسي به آن اضافه شده است. پس به راحتي مي توانيد با رنگ هايي كه دوست داريد حس سفيد و مشكي به وجود آورید.

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

احتمالا اولين چيزي كه با ديدن اين عكس به خودتان مي گوييد اين است كه چه تابلوي خوش رنگي! بيشتر ما از كودكي چشم مان به دكوراسيون تيره مثل قهوه اي و طوسي عادت كرده است. به همين دليل با وسايل روشن و رنگي راحت نيستيم. بعضي ها هم فكر مي كنند وسايل روشن خاك و كثيفي را بيشتر نشان مي دهند و مجبور مي شوند زحمت بيشتري براي تميز كردن شان بكشند. از آنجاكه وسايل خانه بايد در خدمت ما باشند نه ما در خدمت وسايل خانه، خودتان را مجبور نكنيد به خاطر مد يا شاد كردن محيط خانه وسايل رنگي بخريد. با يك قاب عكس رنگي و ساده هم مي شود كل فضاي خانه را به يك فضاي شاد و روشن تبديل كرد.

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

عجيب ترين نكته اي كه در اين عكس مي بينيم انتخاب رنگ قهوه اي و مشكي براي اتاق خواب است. البته عجيب تر از آن اين است كه با وجود اين رنگ ها اتاق خواب به نظرمان پر از حس خوب و آرامش مي آيد. رنگ هاي اتاق خواب هميشه در ذهن مان رنگ هاي آرامش بخش و خواب آور مثل بنفش و آبي است اما مي بينيم كه هر رنگي با تركيب و هارموني درست مي تواند آرامش بخش باشد. به رنگ ديوار نگاه كنيد. انتخاب يك رنگ گرم به اين تركيب بندي كمك زيادي كرده است. همچنين قاب عكس هايي كه كادر سفيد پهن دارد، فضاي اتاق را دوستانه تر كرده است. اگر كمي خلاق باشيم از تمام رنگ ها مي شود فضاي زيبايي به وجود آورد.

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

گاهي پيش مي آيد ناخواسته از رنگ هاي زيادي براي اتاق خواب مان استفاده مي كنيم كه زود هم دل مان را مي زند. تصور كنيد چشم تان را باز كنيد و همه جا را فقط نارنجي ببينيد. احتمالا بعد از يك ماه از اين همه رنگ و طرح دل زده مي شويد. اما ببينيد چطور فقط با يك تابلوی سياه و سفيد مي شود فضا را عوض كرد. در اين تصوير شما هم از نارنجي هاي راه راه لذت مي بريد و هم از عكس سياه سفيد و هيچ كدام هم چشم تان را خسته نمي كند. البته بهترين قسمتش اين است كه هزينه چاپ يك عكس خيلي كمتر از عوض كردن كل دكوراسيون اتاق خواب می شود.

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

سرويس بهداشتي سفيد هميشه احساس بهتري دارد. سفيدي باعث مي شود احساس تميزي كنيد و خيال تان راحت باشد. همچنین مي توانيد كوچك ترين كثيفي ها را به راحتي تشخيص دهيد و تميز كنيد. با اضافه كردن پرده حمام رنگي فضاي شادتر و قشنگ تري به سرويس بهداشتي و حمام تان بدهيد. حوله و پادري همرنگ با رنگ هاي شاد به زيبا شدن فضاي حمام كمك مي كند.

ایده های دکوراسیونی را در اینستاگرام پیدا کنید +تصاویر

منبع: مجله منزل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ست لباس نقره ای

30 مورد مدلهای رنگ ست با نقره ای و ست لباس نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهایی است که اکثرا به آن علاقه دارند و واقعا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *