خانه » سبک زندگی و خانه داری » آشپزی » 20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 3 +تصاویر

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 3 +تصاویر

لازانیای تابه ای

اگر اجاق گازتان فر ندارد یا اینکه استفاده از فر برایتان مشکل است، نگران نباشید. باز هم می توانید لازانیا درست کنید. با این دستور شما می توانید لازانیا را داخل تابه روی اجاق گاز درست کنید که هم راحت است و هم سریع درست می شود.

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 3 +تصاویر

مواد لازم برای 5 نفر

3 ق س روغن زیتون

1 عدد پیاز خردشده

4 حبه سیر رنده شده

2 پیمانه مرغ پخته و خردشده

1 بسته لازانیای 145گرمی

1 پیمانه گوجه فرنگی خرد شده

به میزان لازم نمک و فلفل

2 عدد کدوسبز

2 /1پیمانه پنیر موزارلای رنده شده

2 /1 پیمانه پنیر پارمسان رنده شده

1 ق چ پودر آویشن

2 /1 پیمانه گوجه فرنگی رنده شده

برگ نعنا جهت تزئین

طرز تهیه:

1. ابتداکدوها را خوب بشویید سپس آنها را به صورت حلقه ای برش دهید و هرکدام از حلقه ها را هم به چهار قسمت تقسیم کنید. حالا در یک تابه بزرگ روغن زیتون بریزید و آن را روی حرارت متوسط قرار دهید. پیاز و تکه های مرغ را هم اضافه کرده و آنها را کمی تفت دهید. حالا سیر را اضافه کنید و آن را هم به مدت یک دقیقه با بقیه مواد تفت دهید.حالا تابه را از روی حرارت بردارید.

2. اکنون گوجه فرنگی رنده شده را به مواد داخل تابه اضافه کنید. کمی نمک،فلفل و پودر آویشن هم به مواد اضافه کرده و آنها را خوب باهم مخلوط کنید. در این زمان تکه های لازانیا را داخل تابه قرار داده و آنها را به کمک دست داخل مواد فشار دهید. در صورت لزوم تکه ها را با دست خردکنید. گوجه فرنگی های خردشده را هم داخل تابه بریزید و آنها را در سطح تابه خوب پخش کنید و کمی فشار دهید تا مایه لازانیا به خورد آنها برود. در تابه را بگذارید و آن را به مدت 10 دقیقه روی حرارت اجاق گاز قرار دهید. دقت کنید که تکه های لازانیا از مایه بیرون نزند که در این صورت خوب نرم نمی شوند.

3. بعد از 10 دقیقه کدوهای خردشده را به مواد داخل تابه اضافه کرده و آنها را با بقیه مواد مخلوط کنید. در صورت نیاز کمی نمک و فلفل بیشتری به مواد اضافه کنید. حالا تابه را از روی حرارت بردارید. 4/1 پیمانه پنیر موزارلا و 4/1 پیمانه پنیر پارمسان به مواد اضافه کرده و آنها را به آرامی هم بزنید تا مواد حالت کرمی پیدا کنند. اکنون بقیه پنیرها را هم روی سطح تابه بریزید و تابه را دوباره روی حرارت ملایم اجاق گاز به مدت 2 دقیقه قرار دهید تا پنیرهاکاملاً ذوب شوند سپس تابه را از روی حرارت بردارید و در صورت تمایل آن را با مقداری برگ نعنا تزئین کنید.

لازانیا با سس مرغ و بادمجان

بادمجان را به هر غذایی اضافه کنید ، خوشمزه تر می شود . لازانیا که جای خودش را دارد. لازانیا با سس مرغ و بادمجان و پنیر ،طعمی فراموش نشدنی دارد.

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 3 +تصاویر

مواد لازم برای 4 تا 6 نفر

1 بسته لازانیای نیمه آماده 450 گرمی

4 عدد بادمجان بزرگ

2 عدد گوجه فرنگی خردشده

1 پیمانه گوجه فرنگی رنده شده

1 ق س آبلیمو

2 پیمانه پنیر موزارلای رنده شده

1 پیمانه قارچ ورقه ای خردشده

1 پیمانه مرغ پخته و خردشده

3 عدد سیر رنده شده

1 ق س رب گوجه فرنگی

به میزان لازم نمک و فلفل

طرز تهیه:

1. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید.بادمجان ها را پوست بگیرید و به صورت عمودی به شکل لایه های نازک برش دهید. کمی نمک به آن ها زده و به مدت نیم ساعت در سبدی بگذارید تا تلخی شان گرفته شود سپس آنها را بشویید و بگذارید تا آب اضافی گرفته شود. بادمجان ها را در روغن داغ سرخ کنید.

2. در یک قابلمه کوچک، گوجه فرنگی رنده شده،رب گوجه فرنگی،سیر، مقداری نمک و فلفل را باهم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و کمی غلیظ شود.

3. قارچ را داخل روغن داغ به مدت 3-2 دقیقه تفت دهید کمی هم آب لیمو به قارچ اضافه کنید. تکه های مرغ، گوجه فرنگی خردشده،کمی نمک و فلفل هم به مواد اضافه کنید و مواد را به مدت 5-4 دقیقه تفت دهید سپس تابه را از روی حرارت بردارید.

4. حالا باید لازانیا را آماده کنید. به این صورت که داخل ظرفی مقداری از سسی را که آماده کرده بودید بریزید. حالا تعدادی از لایه های بادمجان را داخل ظرف قرار دهید طوری که کاملاً ظرف را بپوشاند. روی بادمجان هاتعدادی ورقه لازانیا و روی لازانیا مقداری از موادی را که آماده کرده بودید بریزید سپس روی مواد مقداری پنیر بریزید. هر تعداد که می شود به این صورت لایه های لازانیا را آماده کنید. ظرف را داخل فر به مدت 40 دقیقه قرار دهید تا لازانیا آماده شود.

لازانیای میگو با سس خامه

اگر برخلاف بعضی ها عاشق طعم و مزه میگو هستید ،لازانیای میگو را هم امتحان کنید . لازانیای میگو همراه با قارچ و اسفناج آن هم با سس سفیدخامه ای ، بسیار خوش خوراک است .

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 3 +تصاویر

مواد لازم برای 4 نفر

2 پیمانه میگوی ریز

300 گرم پنیر موزارلای رنده شده

12 ورق لازانیا

100 گرم خامه

2 ق س جعفری خردشده

1 ق س روغن زیتون

3 پیمانه قارچ خردشده

1 عدد پیاز خردشده

به میزان لازم نمک و فلفل

100 گرم اسفناج پخته و خردشده

4 عدد هویج رنده شده

به میزان لازم نمک و فلفل

به میزان لازم پنیر چدار

طرز تهیه:

1. مقداری آب داخل یک قابلمه بریزید سپس آن را روی حرارت قرار دهید تا آب جوش بیاید. حالا تکه های لازانیا را همراه با کمی روغن و نمک داخل آن بریزید تا آماده شوند سپس آنها را با آب سرد آبکشی کرده و کنار بگذارید. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود.

2. در یک کاسه بزرگ پنیر موزارلا،خامه و جعفری خردشده را بریزید، خوب باهم مخلوط کنید و سپس آن را کنار بگذارید. حالا روغن را داخل یک تابه مناسب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. پیاز، قارچ و کمی نمک و فلفل داخل آن ریخته و مواد را کمی تفت دهید. اسفناج را هم اضافه کنید و مواد را خوب باهم مخلوط کنید. در انتها هویج را هم به مواد اضافه کنید سپس تابه را کنار بگذارید.در یک تابه دیگر کمی روغن بریزید و میگوها را که به کمی نمک آغشته کرده اید داخل آن سرخ کنید سپس آنها را کنار بگذارید.

3. ظرف موردنظرتان را که برای گذاشتن داخل فر آماده کرده اید چرب کنید. کف ظرف را با تکه های لازانیا بپوشانید. حالا مقداری از مواد داخل تابه را روی لازانیا بریزید و پخش کنید و تعدادی میگو روی مواد قرار دهید. حالا از مخلوط پنیر روی مواد بریزید.به همین ترتیب لایه دیگر را آماده کنید. تعداد لایه ها بستگی به مقدار مواد دارد. در انتها روی همه مواد پنیر چدار رنده شده بریزید.

4. ظرف را به مدت 55-45 دقیقه داخل فر قرار دهید تا پنیر ذوب شود سپس آن را سرو کنید.

لازانیای لوله ای با سس گوجه و سیر

اگر مهمان گیاهخوار دارید و می خواهید با یک غذای شیک و متفاوت از او پذیرایی کنید، لازانیای لوله ای را فراموش نکنید. با همین روش شما می توانید لازانیا را با سس های مختلف درست کرده ، متفاوت پذیرایی کنید.

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 3 +تصاویر

مواد لازم برای 4 تا 6 نفر

12 ورق لازانیا

2 پیمانه فلفل دلمه ای رنگی خردشده

3 عدد گوجه فرنگی خرد شده

2 پیمانه برگ کلم خردشده

1 عدد پیاز خرد شده

2 /1 1 پیمانه پنیر موزارلا( پنیر پیتزا)

1عدد سیر خرد شده

2 ق س جعفری خردشده

به میزان لازم نمک ، فلفل و روغن

ریحان تازه برای تزئین

طرز تهیه:

1. ابتداقابلمه ای را پر از آب کنید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. ورق های لازانیا را داخل آن بریزید تا آماده شود سپس آنها را با آب سرد آبکشی کرده و روی سطح صافی که قبل با کمی روغن چرب کرده اید پهن کنید.

2. در این میان در یک تابه مقداری روغن ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید سپس پیاز و سیر را داخل آن کمی تفت دهید. حالا فلفل دلمه ای های رنگی،کلم و گوجه فرنگی های خرد شده و نمک و فلفل را هم اضافه کنید، مواد را خوب باهم مخلوط کنید و تفت دهید تا سبزی ها نرم شوند. در این فاصله در یک کاسه پنیر موزارلا و جعفری خردشده را باهم مخلوط کنید.

3. فر را با دمای 185 درجه سانتی گراد روشن کرده، قالب های مافین را چرب کنید. حالا یک یا دو ورق از لازانیا ها را به صورت تکه های کوچک برش دهید. هر کدام از تکه های کوچک را داخل قالب های مافین قرار دهید. حالا ورق های لازانیا را داخل هر کدام از قالب ها قرار دهید؛ طوری که دیواره قالب ها را کاملا بپوشاند. اکنون مقداری از موادی را که آماده کرده اید داخل هر کدام از قالب ها بریزید. در انتها مقداری مخلوط پنیر را روی مواد ریخته و قالب ها را به مدت 10 دقیقه داخل فر قرار دهید سپس ظرف را از فر درآورده،آن را با مقداری ریحان تزئین و سرو کنید.

لازانیا با سس مرغ و گل کلم

شاید فکر کنید که با گل کلم تنها می شود شور یا ترشی درست کرد ولی این طور نیست. یک مدل لازانیا هست که با مرغ و گل کلم درست می شود. آن را بپزید و مشتری شوید.

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 3 +تصاویر

مواد لازم برای 4 نفر

1 پیمانه گل کلم خردشده

300 گرم مرغ پخته و ریش ریش شده

1 بسته لازانیای نیمه آماده

به میزان لازم روغن زیتون

2 پیمانه گوجه فرنگی رنده شده

5 حبه سیر رنده شده

1 عدد فلفل دلمه ای قرمز خردشده

2 ق س رب گوجه فرنگی

1 پیمانه جعفری خردشده

به میزان لازم نمک،فلفل و پودر آویشن

1 پیمانه پنیر موزارلای رنده شده

4/1 پیمانه پنیر پارمسان رنده شده

1 عدد تخم مرغ بزرگ

2 ق س ریحان خردشده

طرز تهیه:

1. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. گل کلم های خردشده را داخل یک کاسه مناسب بریزید و آنها را به کمک دست به خوبی به روغن زیتون و کمی نمک آغشته کنید. حالا یک تابه نچسب را روی حرارت قرار دهید و مرغ وگل کلم ها را داخل آن خوب سرخ کنید طوری که برشته شوند. سپس آنها را در ظرفی بریزید تا خنک شوند.

2. داخل یک تابه کمی روغن زیتون بریزید سپس آن را روی حرارت متوسط قرار دهید. 4 عدد سیر رنده شده و کمی نمک و فلفل را داخل آن بریزید و به مدت 2 دقیقه تفت دهید. حالا فلفل دلمه ای خردشده را اضافه کنید و حدود 5 دقیقه آن را تفت دهید. اکنون رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و به مدت 30 ثانیه آن را با مواد خوب تفت دهید. حالا گوجه فرنگی رنده شده، 2/1 پیمانه جعفری خردشده و پودر آویشن را اضافه کنید. حرارت را زیاد کنید تا جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید و حدود نیم ساعت صبر کنید تا مایه مواد کاملاً غلیظ شود.

3. حالا باید نیمی از پنیر موزارلا، تخم مرغ، باقیمانده جعفری، 2/1 و 1 گل کلم های برشته و بقیه سیر را داخل ظرف غذا ساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملاً خرد شده و مخلوط شوند. دقت کنید که مواد نباید پوره ای شکل شوند سپس مواد را داخل یک کاسه مناسب بریزید.

4. اکنون داخل ظرفی که انتخاب کرده اید4-3 ورق لازانیا قرار دهید، سپس مقداری از مخلوط فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی را که آماده کرده بودید روی آن بریزید. حالا روی آنها به ترتیب نیمی از مخلوط گل کلم و پنیر، نیمی از گل کلم های برشته،مقداری پنیر پارمسان و مقداری پنیر موزارلا بریزید. هر تعداد لایه که می شود به همین ترتیب درست کنید تا مواد تمام شود.

5. روی ظرف را با فویل پوشانده و آن را داخل فر به مدت 20 دقیقه قرار دهید. بعد از 20 دقیقه فویل را بردارید و ظرف را مجدد به مدت 10 دقیقه داخل فر بگذارید سپس آن را از فر درآورید،با مقداری ریحان تزئین کرده ، سرو کنید.

مطالب مرتبط:

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 1 +تصاویر

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 2 +تصاویر

منبع: مجله آشپزی مثبت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *