خانه » دنیای مد » دکوراسیون و چیدمان » چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

روزهاي زيادي در سال است كه از خوردن وعده صبحانه، سرسري گذشته ايم. اما مي شود با يك چيدمان زيبا كاري كرد كه كسي نتواند به اين راحتي ها از كنار ميز صبحانه كنار برود. بازي با تركيب رنگي خوراكي ها، قرار دادن آنها در ظروف چوبي يا سفالي و تزئين ميز با يك روميزي با طرح گل هاي بهاري همه را به اشتها مي آورد.

مي توانيد با يك چيدمان هيجان انگيز يك مهماني خانوادگي به باشكوهي يك ميز شام ترتيب دهيد و همه افراد خانواده را به وجد بياوريد. اين طوري كسي نگران رژيم نخواهد بود و با لذت فراوان تمام آن چيزي كه براي مهماني تان تدارك ديده ايد، خورده مي شود چون همه كالري هاي دريافتي در صبح را مي شود تا شب سوزاند. پس دست به كار شويد و همراه با بهار يك صبحانه خوران تمام عيار راه بيندازيد.

انواع مرباها، عسل، گردو و كنجد را در ظرف هاي شيشه اي بريزيد. روي هركدام يك تكه پارچه گلدار يا چهارخانه بگذاريد و دورش را با يك روبان پاپيون بزنيد. به جاي پارچه مي توانيد از كاغذهاي كاهي و به جاي روبان مي توانيد از طناب هاي كنفي هم استفاده كنيد. مي توانيد قاشق ها را در ظرف هاي اصلي بگذاريد و مربا ها را در همين ظرف ها سرو كنيد.

چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

ميز صبحانه را كنار پنجره رو به آفتاب بچینید. دو، سه گلدان ريحان و نعناع كنار پنجره قرار دهید و هرازچندگاهي، چند برگ از آن را كنار ظرف نيمروي تان بگذاريد. چندتايي از ظروف قديمي كه سال هاست دم دست تان نبوده را بيرون بياوريد. بشقاب هاي گل سرخي جان مي دهد براي سرو املت. اگر حياط خلوت يا بالكن داريد، يك دست ميز پلاستيكي با پايه هاي جدا شونده دست وپا كرده و مراسم صبحانه خوري را در آنجا برگزار كنيد. از پارچه هاي چهارخانه نخي يك روميزي و چند بالشتك دورچين دار بدوزيد.

چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

به لبه بالشتك ها دو نوار اضافه كنيد تا بتوانيد آنها را به دسته هاي صندلي گره بزنيد و ثابت نگه داريد. اگر در خانه گلداني داريد، آن را به كنار ميز صبحانه منتقل كنيد. يك گلدان گل وحشي يا يك شاخه گل روي هر دستمال سفره، حال هر بيننده اي را خوش مي كند.

در وعده صبحانه از ميوه هاي تازه استفاده كنيد. ظرف ميوه ها را كنار هم بگذاريد و هر ميوه را داخل يك ظرف بريزيد. از مخلوط كردن اجزاي صبحانه بپرهیزید. تفاوت و تضاد رنگي را در ميزتان رعايت كنيد؛ مثلا ظرف كيوي خرد شده و خيار را كنار هم نگذاريد.

چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

اگر فصل هلو و زردآلوست، هسته آنها را بگيريد و هر دانه را به دو قسمت تقسيم كنيد. از هندوانه هم غافل نشويد. تكه هاي مثلثي هندوانه را در يك ظرف مستطيل پشت هم بچينيد و چشم مهمانان تان را به ميز زيباي تان خيره كنيد.

ميز نوشيدني هاي گرم و سرد را از ميز صبحانه جدا كنيد. انواع شربت ها، چاي و قهوه و همين طور ليوان ها را روي آن در طرف ديگري از فضا بچينید تا مهمان تان موقع سرو غذا به هم برخورد نكنند و با خيال راحت ليوان هاي شان را پر كنند. روي ميز نوشيدني، حداقل دو سايز ليوان قرار دهيد. براي نوشيدني هاي گرم، شعله پخش كن كوچك يا چند شمع بزرگ در نظر بگيريد تا زود سرد نشوند.

چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

بهتر است از روميزي كتان سفيد براي ميز مهماني رسمي استفاده كنيد. در اين حالت، تمام اجزاي ميز خودشان را نشان مي دهند. مرباها را در ظرف هاي شبيه به هم، در يك گوشه بگذاريد. نان را داخل يك دستمال سفيد، روي تخته چوبي قرار دهید و اگر لازم است، چاقوي برش نان را كنار آن بگذارید. اگر نان ها را از قبل تكه كرده ايد، آنها را در سبد هاي چوبي يا حصيري قرار دهید. كيك و انواع شيريني ها را هم در نزديكي نان ها بگذارید. بهتر است حداقل از دو نوع نان حجيم و سنتي در پذيرايي تان استفاده كنيد.

چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

بشقاب ، كاسه، چاقو، چنگال و قاشق ها را در دو بخش و در دو طرف ميز تقسيم كنيد تا دسترسي به آنها راحت باشد. ظرف هاي املت، عدسي و خوراك ها را در وسط قرار دهيد. بهتر است هركدام از اين غذاها در ظرفي كه امكان گرم شدن دارد، سرو شود. البته اين ظرف ها حتما بايد در داشته باشند.

اگر مي خواهيد مهمانان تان دور ميز بنشينند و ميز را در اين حالت تدارك ببينيد، بهتر است از يك رانر كه فقط بخش مياني ميز را مي پوشاند، استفاده كنيد. در انتخاب رنگ روميزي، ذوق و سليقه به خرج دهيد. اگر روميزي تان شلوغ است، ظرف هاي رنگي و پرزرق و برق را فراموش كنيد. بشقاب ها را مقابل هر صندلي قرار دهيد.

چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

براي هر نفر كارد، چنگال و چاقو بگذاريد. قسمت وسط ميز را خالي بگذاريد و بشقاب و كاسه يا پيش دستي و فنجان را از قسمت بيروني ميز بچينيد. بهتر است نوشيدني ها را در ليوان سرو كنيد اما مراقب باشيد زياد ميز را شلوغ نكنيد. براي اينكه بتوانيد از فضاي روي ميز به خوبي بهره مند شوید، از يك ظرف سه طبقه استفاده كنيد. مي توانيد در بخش بالايي شيريني، در وسط ميوه و در بخش بزرگ تر آن نان ها را بگذاريد؛ درست مثل ميز صبحانه جناب ظريف!

مطمئن باشيد اگر مهمانان تان را به يك مراسم صبحانه خوران سنتي به صرف كله پاچه و هليم دعوت كنيد، كسي دست رد به سينه تان نمي زند و همه رأس ساعت در مهماني حاضر مي شوند. روميزي قلم كاري اصفهان و ظرف هاي سفالي آبي لاجوردي جان مي دهند براي اين وعده.

چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

دستمال سفره ها تنوع و ويژگي خاصي به ميز يا سفره تان مي دهند. مي توانيد آنها را با رنگ گل هايي كه روي ميز قرار مي دهيد، هماهنگ كنيد. گل ها را در تنگ هاي شيشه اي گرد بگذاريد تا شاخه هاي شان هم قابل رويت باشند. بلندي گل ها را طوري اندازه كنيد كه هنگام برداشتن بشقابي از روي ميز، به آستين گير نكنند.

چیدمان جذاب میز صبحانه +تصاویر

منبع: مجله منزل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ست لباس نقره ای

30 مورد مدلهای رنگ ست با نقره ای و ست لباس نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهایی است که اکثرا به آن علاقه دارند و واقعا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *