خانه » سبک زندگی و خانه داری » آشپزی » 20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 4 +تصاویر

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 4 +تصاویر

لازانیا با سس انار

اگر طعم ترش را می پسندید، این لازانیا را فراموش نکنید. در تهیه این لازانیا از رب انار برای طعم دادن استفاده شده است.

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 4 +تصاویر

مواد لازم

500 گرم گوشت چرخ کرده

500 گرم قارچ خردشده

1 بسته لازانیا 450 گرمی

2 ق س رب انار

1 عدد پیاز خرد شده

پنیر پیتزا به مقدارم لازم

نمک و فلفل به مقدار لازم

پودر آویشن به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه سس

1 پیمانه آرد

1 فنجان شیر

100 گرم کره

سس کیمبال حاوی سیر به مقدار لازم

طرز تهیه سس:

در ظرفی پودر آویشن، آرد را کمی تفت دهید سپس کره آب شده را اضافه کرده و مخلوط کنید. شیر را هم کم کم به آن اضافه کنید. کمی نمک به مواد اضافه کرده و مواد را مخلوط کنید. قبل از اینکه سس سفت شود رب انار را به آن اضافه کنید.

طرز تهیه لازانیا

1. ابتدا لازانیا را بپزید و آبکشی کنید. پیاز خرد شده را در روغن داغ تفت دهید. گوشت چرخ کرده، نمک و فلفل را به پیاز اضافه کنید تا سرخ شود.قارچ ها را هم به مواد گوشت اضافه کنید تا بپزد.

2. ظرف پیرکس مورد نظر را با کمی روغن چرب کنید. لایه ای از لازانیا داخل ظرف بچینید سپس مقداری از مواد گوشت روی آن بریزید. حالابه ترتیب مقداری از سس آماده شده، پنیر موزارلا و در آخر مقداری پودر آویشن را روی مواد بریزید.لایه ها را به همین ترتیب آماده کنید. در لایه آخر روی لایه لازانیا را با پنیر بیشتری بپوشانید و روی آن را با سس کیمبال تزئین کنید. ظرف را به مدت 30 دقیقه داخل فر قرار دهید.

لازانیای لوله ای با سس کلم بروکلی

کلم بروکلی یکی از سبزیجات پر طرفدار است. شهرت این سبزی به خاطر فواید زیاد و همچنین طعم دلچسب آن است. پس بهتر است با درست کردن این غذا بروکلی را بیشتر در برنامه غذایی تان داشته باشید.

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 4 +تصاویر

مواد لازم برای 4نفر

2 پیمانه کلم بروکلی

10 ورق لازانیا

1 پیمانه پنیر موزارلای رنده شده

1 پیمانه پنیر پارمسان رنده شده

1 عدد تخم مرغ

8 /1 ق چ جوز هندی

به میزان لازم نمک، فلفل و روغن

3 ق س رب گوجه فرنگی

4 حبه سیر رنده شده

1 ق چ سبزی معطر

2 /1 پیمانه مرغ پخته شده ریش ریش شده

طرز تهیه:

1. در قابلمه مقداری آب بریزید سپس آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. ورق های لازانیا را با مقداری نمک و روغن داخل آن بریزید تا آماده شوند سپس آنها را با آب سرد آبکشی کرده روی حوله تمیزی پهن کنید. یک قابلمه دیگر حاوی مقداری آب را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. حالا بروکلی ها را به مدت 2 دقیقه داخل آب جوش بریزید سپس آنها را در سبدی بریزید تا آب شان گرفته شود. حالا آنها را ریز خردکنید.

2. در یک کاسه پنیرها، بروکلی، جوز هندی ، مرغ ریش ریش شده و نمک و فلفل را باهم مخلوط کنید.اکنون از مخلوط پنیر حدود 2 ق س روی هرکدام از ورقه های لازانیا بریزید و آنها را لوله کنید.هر تعداد که می شود درست کنید سپس آ نها را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید. در این زمان در یک قابله کوچک رب،سبزی معطر،سیر،مقداری نمک و فلفل و 2 لیوان آب جوش را بریزید و آنها را باهم مخلوط کرده ، به مدت 4-5 دقیقه روی حرارت قرار دهید سپس آن را کنار بگذارید.

3. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. نیمی از سس را داخل ظرف موردنظرتان بریزید سپس لازانیاهای لوله شده را داخل آن مانند شکل قرار دهید. روی ظرف را با فویل بپوشانید و آن را به مدت 30 دقیقه داخل فر قرار دهید. فویل را بردارید و ظرف را مجدد به مدت 10 دقیقه داخل فر قرار دهید سپس آن را با مابقی سس سرو کنید.

لازانیای سریع

اگر می خواهید یک لازانیای سریع و خوشمزه درست کنید پیشنهاد می کنم لازانیای اسفناج و قارچ را درست کنید. این لازانیا به خاطر داشتن اسفناج، سرشار از آهن بوده و برای افراد کم خون بسیار مفید است.

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 4 +تصاویر

مواد لازم برای 4-2 نفر

2 /1 یک بسته لازانیا

150 گرم اسفناج پخته و خردشده

100 گرم قارچ ورقه ای خردشده

2 حبه سیر خردشده

200 گرم سس گوجه فرنگی

1 ق چ ریحان خشک شده

1 ق چ روغن زیتون

200 گرم پنیر پیتزای رنده شده

به میزان لازم نمک، فلفل و روغن زیتون

طرز تهیه:

1. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. یک قابلمه حاوی مقدار مناسبی آب را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید سپس لازانیا را همراه با کمی نمک و روغن زیتون داخل آن بریزید تا آماده شود. لازانیا را با آب سرد آبکشی کرده و روی حوله تمیزی قرار دهید.

2. در یک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا سیر و قارچ را در آن به مدت 2-1 دقیقه تفت دهید و کنار بگذارید. سپس اسفناج را هم به مواد اضافه کنید و هم بزنید. کمی هم نمک و فلفل و ریحان خشک را به مواد اضافه کنید.

3. ظرف مناسبی برای گذاشتن داخل فر انتخاب کرده و آن را با مقداری روغن چرب کنید. حالا3-2 ورق لازانیا داخل ظرف قرار دهید. مقداری سس گوجه فرنگی روی آنها بریزید و آن را خوب پخش کنید. اکنون مخلوط اسفناج و سپس پنیر رنده شده را به صورت لایه لایه روی لازانیا قرار دهید. به همین ترتیب لایه های دیگر را درست کنید تا مواد تمام شوند. در انتها تعدادی قارچ حلقه شده روی مواد قرار دهید.

4. حالا ظرف را با فویل بپوشانید و آن را به مدت 20-15 دقیقه داخل فر قرار دهید.5 دقیقه قبل از اینکه لازانیا آماده شود فویل را بردارید و ظرف را مجدد به مدت 5 دقیقه داخل فر قرار دهید تا پنیر کاملاًآب شده و طلایی شود.

لازانیای بقچه ای

یکی دیگر از روش هایی که می توانید لازانیا را متفاوت درست کنید به همین روش است. در این روش لازانیا به بقچه های کوچک تبدیل می شود که هم بسیار زیبا و متفاوت است، و هم خوردن لازانیا راحت تر می شود. این غذا را می توانید در کنار غذای اصلی برای میهمانانتان سرو کنید.

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 4 +تصاویر

مواد لازم

8 ورق لازانیا

2 عدد سینه مرغ

1 پیمانه اسفناج خرد و پخته شده

1 عدد پیاز خرد شده

2 عدد سیر رنده شده

1 پیمانه پنیر موزارلای رنده شده

به میزان لازم نمک، فلفل و روغن

1 عدد فلفل دلمه ای قرمز خرد شده

2/1 پیمانه سس قرمز

طرز تهیه:

1. قابلمه ای را پر از آب کنید و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. حالا ورق های لازانیا را همراه با مقداری نمک و روغن داخل آن بریزید و صبر کنید تا لازانیا کمی نرم شوند، سپس آنها را با آب سرد آبکشی کنید و روی یک حوله تمیز قرار دهید. دریک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. حالا پیاز را داخل آن بریزید و کمی تفت دهید تا نرم و طلایی شود. در این زمان سیرها را به پیاز اضافه کنید و حدود 2-1 دقیقه آن را تفت دهید. حالا اسفناج را به همراه کمی نمک و فلفل داخل تابه بریزید و آنها را تفت دهید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید.

2. مرغ را پخته، آن را ریش ریش کرده ، کنار بگذارید. در یک تابه روغن بریزید، سپس فلفل دلمه ای خرد شده را بریزید و تفت دهید. اکنون مرغ را به فلفل دلمه ای اضافه کنید و مواد را با هم کمی تفت دهید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید.

3. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. سینی فر را با کمی روغن چرب کنید. حالا لازانیا را آماده کنید. به این صورت که هر کدام از ورقه های لازانیا را به سه قسمت تقسیم کنید. روی هر کدام از برش ها ابتدا مقداری سس قرمز بریزید، سپس به ترتیب مقداری از مخلوط مرغ، مقداری اسفناج و سپس کمی پنیر بریزید. حالا گوشه های هر کدام از برش ها را روی مواد قرار دهید تا شبیه بقچه  های کوچک شوند. هر تعداد که می شود از این بقچه های لازانیا درست کنید. در صورت نیاز گوشه های لازانیا را با مقداری آب به هم بچسبانید. حالا بقچه ها را داخل سینی فر قرار داده و سینی را به مدت 15 دقیقه داخل فر قرار دهید تا لازانیا آماده شود.

لازانیای سوخاری

غذاهای سوخاری معمولا طرفداران زیادی دارد. مخصوصا اگر از نوع لازانیا باشد. این لازانیا نه تنها باب طبع بچه هاست، بلکه همه در هر سنی که باشند، این نوع لازانیا را دوست دارند. در تهیه این لازانیا، ورق های لازانیا را بعد از پیچاندن، در مواد مخصوص غلتانده و سپس سرخ می شود.

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 4 +تصاویر

مواد لازم

3/2 پیمانه شیر

1 پیمانه پنیر موزارلای رنده شده

1 ق س کره خرد شده

7 ورق لازانیا

1 پیمانه قارچ حلقه ای خرد شده

به میزان لازم نمک وروغن

سس قرمز برای تزئین

مواد لازم برای سوخاری کردن لازانیا

4/1 پیمانه شیر

1 عدد تخم مرغ

2 پیمانه پودر سوخاری

طرز تهیه:

1. یک قابلمه حاوی مقداری آب را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید و ورق های لازانیا را همراه مقداری نمک و روغن داخل آن بریزید و صبر کنید تا نرم شوند، سپس آنها را آبکشی کنید. در یک تابه کره را بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. شیر را به آن اضافه کنید و صبر کنید تا گرم شود، سپس پنیر و نمک را به مواد اضافه کرده و هم بزنید تا با هم مخلوط شوند.

2. در یک تابه دیگر مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. حالا قارچ را داخل آن کمی تفت دهید، سپس تابه را از روی حرارت بردارید. اکنون ورق های لازانیا را روی یک حوله تمیز قرار دهید. مقداری از مخلوط پنیر را روی هر کدام بریزید، سپس تعدادی از قارچ های سرخ شده را روی آنها بریزید. هر کدام از ورق ها را تا کنید و آن را داخل یک ظرف مناسب قرار دهید، سپس روی آنها یک جسم سنگین قرار دهید و ظرف را داخل یخچال بگذارید تا کاملا سفت شوند.

3. بعد از آنکه ظرف را از یخچال بیرون آوردید، هر کدام از لازانیا ها را از وسط نصف کرده ، کنار بگذارید. در یک کاسه تخم مرغ و شیر را خوب با هم مخلوط کنید. در یک کاسه دیگر پودر سوخاری را بریزید. حالا هر کدام از تکه های لازانیا را ابتدا داخل کاسه شیر و تخم مرغ و سپس داخل کاسه پودر سوخاری کاملا بغلتانید. در یک تابه گود مقدار مناسبی روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. حالا تکه های لازانیا را داخل آن خوب سرخ کنید. لازانیاهای سرخ شده را در ظرف مورد نظرتان بریزید و آنها را با مقداری سس قرمز تزیین کرده ، سرو کنید.

مطالب مرتبط:

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 1 +تصاویر

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 2 +تصاویر

20 روش پخت لازانیا که باید امتحان کنید +سری 3 +تصاویر

منبع: مجله آشپزی مثبت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *