خانه » دانستنیهای خانواده » 9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

صبح خیلی خیلی مهم است و با توجه به آن می توان باقی روز را پیش بینی کرد. من شروع صبح را با چند قانون ساده عوض کردم و نتیجه ای باورنکردنی به دست آوردم. این نتیجه را با هزاران نفر از دوستان و شاگردانم به اشتراک گذاشتم و بعد از چند ماه آنها راضی از من تشکر کردند به خاطر این توصیه خوب. و حالا من این 9 توصیه را با شما در ادامه به اشتراک می گذارم.

1- زود از خواب بیدار شوید.

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

یک راه ساده برای شروع یک صبح منظم این است که صبح ها زود از خواب بیدار شوید و از آن طرف هم شب ها اندکی زودتر به رختخواب بروید. به خودتان فشار نیاورید. هر هفته 10 دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید و این کار را 6-9 هفته ادامه دهید در نهایت خواهید دید که علی رغم تغییر قابل توجهی که در ساعت بیدار شدنتان اتفاق افتاده شما متوجه این تغییر نشده اید. با زمانی که برای خود می خرید دیگر خبری از استرس، تاخیر و سردرد نیست.

2- روی خوبی ها تمرکز کنید.

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

روزتان را با عشق، شکرگزاری و خوش رویی آغاز کنید. وقتی بیدار می شوید به این فکر کنید که بودن، زنده بودن، فکر کردن، شنیدن، دیدن و عشق ورزیدن و هدف دار بودن چه لذتی دارد. یادتان باشد این شادی نیست که ما را به شکرگزاری وادار می کند بلکه این شکرگزاری است که باعث شادی ما می شود. به شمردن نعمت ها و خوبی هایی که دارید آن هم در شروع یک روز، خو بگیرید و خواهید دید که شادی تمام روز همراهتان خواهد بود.

3- حرکات کششی انجام دهید.

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

یکی دیگر از نکات ساده ای که اغلب فراموش می شود کشیدن بدن است. کشش باعث افزایش دامنه حرکت مفاصل، افزایش انعطاف پذیری و هماهنگی عضلات، افزایش گردش خون در اعضای حیاتی بدن و افزایش سطح انرژی ذهنی و فیزیکی می شود. اگر نمی دانید که چطور این کار را انجام دهید پست “چند حرکت برای شروع یک صبح خوب” لاپلاس را مشاهده کنید. هرروز با آن تمرین کنید. من تضمین می کنم که تغییر را در خود احساس می کنید.

4- قبل از هر چیز یک لیوان آب بخورید.

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

می دانید که بیشتر از 60درصد بدن را آب تشکیل می دهد. و وقتی شب را بدون نوشیدن آب سر کرده باشید حتما بدنتان بی حال و کم آب است. جدا از خوردن چای یا قهوه قبل از آب خودداری کنید. با انجام این کار بدنتان به طور طبیعی سرحال می آید و احساس طراوت و نشاط خواهید کرد.

5- آسان بگیرید.

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

یکی از اشتباهات من این بود که تلاش می کردم هر صبح، کارهای زیادی انجام دهم، از چک کردن ایمیل گرفته تا مدیتیشن، کارهای خانه، نوشتن، خواندن و…. خب طبیعی است که نمی رسیدم همه این کارها را با هم انجام دهم. به نوعی می خواستم برنامه کل روز را در چند ساعت صبح اجرا کنم.

اما درست این است که چند کار کلیدی و مهم در ابتدای روز انجام دهید نه اینکه با انجام کارهای زیاد آنقدر از خود کار بکشید که انرژیتان تمام شود.

6- کارهایی انجام دهید که شما را به تحرک وامی دارد.

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

تاکید می کنم، صبح خودتان را مجبور به انجام کاری نکنید، بلکه کارهایی انجام دهید که مشتاق آنهایید. به عبارت دیگر به جای انجام کارهایی که فکر می کنید مجبورید انجام دهید کاری را بکنید که دوست دارید. صبح را آن طور که می پسندید به خودتان هدیه کنید.

7- چیزهایی که به شما انگیزه می دهد بخوانید یا ببینید.

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

بسیاری از افراد شاد و موفق روز را با خواندن یا شنیدن چیزها و نقل قول هایی که به آن ها انرژی می دهد آغاز می کنند. روی مطالعه و جذب محتواهایی که باعث تقویت ذهنی و عملی شما می شود تمرکز کنید. این کار باعث می شود که روز را با مثبت اندیشی و ایده های سازنده آغاز کنید. این نکته را در نظر بگیرید که افکارتان واقعیت را می سازد.

پس روزتان را با فکرکردن و درگیر شدن با یک نکته مثبت آغاز کنید. نکته ای که الهام بخشتان باشد و شما را به انجام یک کار مثبت در روز ترغیب کند. این است راهی که روزهای به یاد ماندنی می سازد.

8- درحال زندگی کنید.

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

خوبی صبح ها فقط به کارهایی که در آن انجام می دهید نیست، بلکه فاصله بین فعالیت هایی که هر روز انجام می دهید هم در نوع خود ستودنی است. مثلا اگر هر روز صبح مطالعه می کنید و مدیتیشن دارید ارزش صبحتان فقط به این دو نیست بلکه زمان بین این دو فعالیت هم مهم و قابل توجه است. زمانی را که صرف پیدا کردن صفحه کتاب، ریختن یک لیوان چای و .. می کنید به اندازه خود کارهایی که انجام می دهید مهم است. اهمیت این زمان ها به این است که متوجه می شوید مجبور نیستید کاری را بعد از دیگری به سرعت انجام دهید و در عوض می توانید از اندازه کافی بین دو فعالیتتان لذت ببرید.

9- با لبخند به سراغ کارهایتان بروید.

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

هر انسانی هدف دارد. ما عاشق پیشرفتیم. وقتی به هدفمان می رسیم رضایت سر تا پای وجودمان را فرا می گیرد. به همین دلیل اکثر افراد شادی که می شناسم موفق اند. بهتر است صبح ها روی انجام درست کار تمرکز کنید نه انجام همه کارها. با کارکردن کورکورانه نتیجه ای حاصل نمی شود درعوض وقتی کاری را اصولی و با نقشه دقیقی که الویت ها و ایستگاه ها را با دقت تعیین کرده اید دنبال کنید، نتیجه بهتری می گیرید.

پس اگر می خواهید روز کم استرس، شاد و موفقی داشته باشید قبل از هرکاری از خودتان بپرسید که آیا اصلا لازم است من این کار را انجام دهم؟ صرف اینکه می توانید کاری را خوب انجام دهید دلیل نمی شود که آن را انجام دهید. در بسیاری از توصیه های مربوط به مدیریت زمان می بینید که بحث اصلی روی سرعت انجام کار است در حالی که ضرورتی به انجام بسیاری از کارها نیست.

نتیجه گیری

9 کاری که هر روز قبل از 9 صبح باید انجام دهید +تصاویر

صبح خوب اتفاق نمی افتد، ساخته می شود. مجبور نیستید همه چیزهایی که گفتیم را انجام دهید اما پیشنهاد می کنم چند مورد از آنها را به دلخواه خودتان انجام دهید و تاثیر آن را بر زندگیتان ببینید.

منبع: دگرش

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *