خانه » بازیگران و هنرمندان » گم شدن انگشتر 5 تن

گم شدن انگشتر 5 تن

رضا رويگري سال 1325 در تجريش به دنيا آمد. او به خلباني علاقه مند بود و 2 بار امتحان داد ولي قبول نشد. سپس به نقاشي رو آورد و سرانجام با نمايش «ويس و رامين» به كارگاه نمايشي پيوست و بازيگر تئاتر شد. او در جشنواره هاي نانسي، ورشو و چند شهر آلمان و آمريكا نمايش هايي را اجرا كرده است.

بازي در سريال هاي تلويزيوني را با سريال «محله بهداشت» شروع كرد. با فيلم «عقاب ها» به كارگرداني زنده ياد ساموئل خاچيكيان به سينما آمد و 28 فيلم سينمايي بازي كرد و براي كارهاي خود آهنگسازي نيز كرد. او در چند نمايشگاه نقاشي در ايران و آمريكا شركت و يك كنسرت نيز در سال 1996 در همين كشور برگزار كرد.

او مي گويد: در فيلم «آلما» در آذربايجان شوروي ما فيلمبرداري داشتيم؛ سرصحنه اي ما يك شب را بايد در قبرستان همراه آقاي جمشيد مشايخي و علي معلم تهيه كننده فيلم سپري مي كرديم. پس از اتمام كار به هتل كه برگشتيم ديديم هرچه داشتيم برده اند. من 2چمدانم را يكي كرده بودم و گوشه اتاق گذاشته بودم كه همه وسايلم را بردند، بعد مجبور شدم به ايران برگردم و براي خودم وسايل بياورم. احساس تلخي داشتم، به خصوص كه يك تسبيح و يك انگشتر 5 تن داشتم كه براي مادرم بود، آن را هم برده بودند، آنها را خيلي دوست داشتم. به پليس هم گفتم فقط تسبيح و انگشتر را براي من پيداكن، من ديگر چيزي نمي خواهم اما بي نتيجه بود. در آن زمان روزهاي بدي آنجا حاكم بود؛ روزهايي بود كه گورباچف رهبر پيشين شوروي به نحوي انقلاب كرده بود و مردم براي خوردن چيزي نداشتند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *