خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » داستان یک زن و شوهرعاشق در جشنواره فیلم کن+عکس

داستان یک زن و شوهرعاشق در جشنواره فیلم کن+عکس

فیلم سینمایی «عشق» ساخته میشائل هانکه فیلمساز اتریشی به عنوان یکی از 22 رقیب جایزه نخل طلای شصت و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن روی پرده رفت.

 

به گزارش خبرآنلاین، این فیلم که روز یکشنبه در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن به نمایش درآمد، درباره زن و شوهری هشتاد و چند ساله و مطالعه ای درباره عشق در روزهای تلخ پایان زندگی است.

میشائل هانکه فیلمساز اتریشی که سال 2009 با فیلم «روبان سفید» درباره خباثت در دهکده ای آلمانی در آستانه آغاز جنگ جهانی اول، جایزه نخل طلای کن را دریافت کرد، این بار با فیلم «عشق» وارد رقابت شده که تولید مشترک فرانسه، آلمان و اتریش است.

ژان-لویی ترنتینیان بازیگر 81 ساله فرانسوی و امانوئل ریوا 85 ساله در فیلم جدید هانکه نقش ژرژ و آن، زن و شوهری بازنشسته را بازی می کنند که معلم موسیقی بودند. وقتی زن سکته مغزی می کند، رابطه غنی و توام با عشق این دو مورد آزمون قرار می گیرد.

 

ژان-لویی ترنتینیان، ایزابل اوپر و میشائل هانکه روی فرش قرمز فیلم «عشق»

داستان در آپارتمان این زوج در پاریس روی می دهد. در همان حال که سلامت فیزیکی و ذهنی آن رو به تحلیل می رود، فشار بر ژرژ بیشتر می شود، اما او اصرار دارد تا پایان از همسرش مراقبت کند.

هانکه در نشست مطبوعاتی فیلم خود گفت: «وقتی سن تان بالا می رود به ناچار شاهد رنج کشیدن کسانی می شوید که دوستشان دارید. این بخشی از طبیعت است. سئوالی که مطرح می شود این است که چطور باید این رنج را اداره کنید.»

ریوا که در فیلم «عشق» نقش آن را بازی می کند، گفت: «واقعا دوست داشتم این نقش را بازی کنم. قانع شده بودم می توانم خودم را جای شخصیت آن بگذارم.»

ریوا آخرین بار سال 1959 در سی و چند سالگی با فیلم کلاسیک «هیروشیما عشق من» در کن حضور داشت.

او گفت: «وقتی سن تان از 80 سال می گذرد، خصوصا درمورد زنان، دیگر به ندرت نقشی برایتان پیدا می شود. وقتی چنین فرصتی پیش می آید، حتی یک ثانیه هم نباید معطل کنید.»

ترنتینیان ستاره سینما و تئاتر فرانسه نیز که در 1956 با نقش آفرینی مقابل بریژیت باردو در فیلم «و خدا… زنان را آفرید» به شهرت رسید، از اولین حضور سینمایی خود پس از 15 سال به گرمی یاد کرد.

او به شوخی گفت: «هیچ وقت با فیلمسازی چنین متوقع کار نکرده بودم و راستش را بخواهید آرزو نمی کنم کس دیگری هم چنین تجربه ای داشته باشد!»

ایزابل اوپر در «عشق» نقش دختر ژرژ و آن را بازی می کند. او هر چند وقت یک بار از لندن به پاریس سفر می کند تا آن را ببینید، اما در همان حال که آن ها بیش از پیش به هم نزدیک می شوند، او حضوری خاموش دارد.

هانکه سال 2001 با فیلم «معلم پیانو» برنده جایزه بزرگ هیئت داوران جشنواره کن شد و سال 2005 هم برای «پنهان» جایزه بهترین کارگردان این جشنواره را برد. «ویدئو بنی»، «بازی های بامزه»، «رمز ناشناخته» و «زمان گرگ» از دیگر ساخته های این فیلمساز 70 ساله است.

روز یکشنبه تریلر روان شناختی «شکار» به کارگردانی توماس وینتربرگ فیلمساز دانمارکی هم در بخش مسابقه اصلی جشنواره کن به نمایش درآمد و مورد استقبال قرار گرفت.

 

توماس وینتربرگ و مادس میکلسن کارگردان و بازیگر فیلم «شکار»

مادس میکلسن بازیگر معروف دانمارکی در این فیلم نقش مردی را بازی می کند که به اشتباه به آزار و اذیت یک کودک متهم می شود. وینتربرگ با برداشت جنجالی خود نسبت به یک موضوع بسیار حساس پس از 14 سال بار دیگر به کن بازگشته است. او سال 1998 برای فیلم «ضیافت» برنده جایزه هیئت داوران کن شد.

فیلم جدید وینتربرگ یکشنبه چند ساعت پیش از اولین نمایش رسمی برای نمایندگان رسانه های گروهی به نمایش درآمد و بسیار مورد تشویق قرار گرفت.

شصت و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن 16 تا 27 مه (27 اردیبهشت تا 7 خرداد) برگزار می شود. نانی مورتی فیلمساز ایتالیایی برنده جایزه نخل طلا ریاست هیئت داوران بخش مسابقه اصلی را به عهده دارد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *