خانه » سلامت » تغذیه سالم » ستاره ها چطور به سلامت شان اهمیت می دهند؟

ستاره ها چطور به سلامت شان اهمیت می دهند؟

عضله سازي هم مثل ساختمان سازي است. بايد مصالح خوبي به كار ببريد تا ظاهر و باطن ساختمان شما زيبا و جذاب به نظر برسد. پس اگر مي خواهيد عضلات شما مانند هنرپيشه هاي هاليوود قوي و محكم باشد از ورزش و رژيم غذايي مناسب غافل نشويد. بن افلك و جنيفر آنيستون از جمله افرادي هستند كه با اصول ساختماني آشنايي دارند و مي دانند كه سوخت مورد نياز بدن شان را از چه منابعي تهيه كنند. با آنها همراه شويد و از سبك زندگي سالم شان الگو بگيريد.

بن افلك چه غذاهايي دوست دارد؟

شايد وقتي بن افلك را مي بينيد تصورش را هم نمي كنيد كه ممكن است عاشق غذاهاي گياهي و سفيده تخم مرغ باشد اما اين هنرپيشه به رژيم غذايي اش اهميت زيادي مي دهد و سعي مي كند براي حفظ تناسب اندامش پروتئين زيادي مصرف كند. رژيم غذايي بن افلك 5 هزار كالري انرژي دارد. البته اين، به اين معنا نيست كه كالري دريافتي روزانه بدنش زياد است. نگاهي به قد و هيكلش بيندازيد و البته بدانيد كه در طور روز به اندازه كافي فعاليت دارد تا كالري هاي دريافتي را بسوزاند. در واقع براي داشتن اندامي مناسب توجه به تغذيه اهميت زيادي دارد و بن افلك هم از اين نكته مهم غافل نيست.

ستاره ها چطور به سلامت شان اهمیت می دهند؟

براي داشتن ماهيچه هايي قوي و عضلاني بن افلك روزانه 250 گرم پروتئين مصرف مي كند و البته پنج وعده غذايي در رژيم روزانه اش ديده مي شود و البته ميز غذاي اين هاليوودي سرشار از غذاهاي سالمي مانند سفيده تخم مرغ، املت، موز، اسموتي پروتئين، سيب زميني، مرغ كبابي، بادام، گردو، اسفناج، بروكلي، لوبيا سبز و… است. شايد بن افلك هم مثل خيلي از ما گاهي دلش بخواهد به غذاهاي چرب و شيرين ناخنك بزند اما خوب مي داند كه براي حفظ تناسب اندامش توجه به اين سبك زندگي اهميت زيادي دارد.

كارگردان فيلم آرگو به شما مي گويد كه از سبك زندگي و تغذيه اش راضي است و اين شيوه به او كمك كرده تا از داشتن بدني متناسب و سلامت جسماني اش خوشحال و راضي باشد. او پنج تا شش روز در هفته را به ورزش اختصاص می دهد و تمرینات روزانه اش سه تا چهار ساعت طول می کشد. تمرینات ورزشی بن افلک شامل ورزش های هوازی و قدرتی است که روی عضله سازی تاکید دارد.

آنيستون عاشق يوگا و اسپينينگ است!

بعضي از خانم ها جنيفر آنيستون را تحسين مي كنند و البته گاهي هم سرزنش. تحسين آنها به خاطر اين است كه جنيفر آنيستون يك ورزشكار حرفه اي است و تمرينات روزانه را با جديت دنبال مي كند. سرزنش هم دليلش اين است كه از براد پيت جدا شده است! به هر حال زندگي هر فردي به خودش مربوط است و ما هم وارد جزئيات رابطه و تجزيه و تحليل دلايل جدا شدن آنها نمي شويم. اما سبك زندگي و سلامت جنيفر آنيستون جاي صحبت دارد. شايد باورتان نشود كه آنيستون در حال حاضر 46 سال دارد.

اينجاست كه بعضي ها مي گويند: «واقعا خوب مونده ها!» اما اين جواني و شادابي آنيستون داستاني دارد. وقتي يك خانم 46 ساله معمولي را مي بينيد شايد به دليل نزديك شدن به سن يائسگي، مصرف غذاهاي چرب و پركالري و البته كاهش تحرك شاداب نباشد و چين و چروك هاي ريز و درشتي روي صورتش ديده شود. اما آنيستون مي گويد كه همواره براي داشتن تناسب اندام تلاش مي كند و بازوهاي قدرتمند و حجيمي دارد. او مي گويد حداقل سه روز در هفته تمريناتش را دنبال مي كند.

ستاره ها چطور به سلامت شان اهمیت می دهند؟

مربي تناسب اندام او مندي اينگبر است كه سال هاست براي جنيفر برنامه ورزشي مي نويسد. در حال حاضر برنامه تمرينات ورزشي جنيفر آنيستون شامل 20 تا 25 دقيقه اسپينينگ است و به دنبال آن 45 دقيقه يوگا انجام مي دهد و يك يوگي حرفه اي است! اين برنامه، مخصوص يك روز است. برنامه ورزشي او برای روز بعد اين است كه حدود 40 دقيقه با دوچرخه ثابت ورزش مي كند و البته اسپينينگ و تردميل هم در برنامه دارد.

نكته جالب در مورد اين هاليوودي اين است كه حتي در سفر هم از برنامه ورزشي عقب نمي ماند. خودش معتقد است كه ورزش و مديتيشن به كاهش استرس هايش كمك مي كند و وقتي در هتل تمرينات مراقبه و آرامش بخشي را انجام مي دهد، آرامش بيشتري به دست مي آورد و اين موضوع سبب مي شود كه بهتر بتواند نقش هاي سخت و پيچيده را اجرا كند و اجازه ندهد كه استرس و نگراني ها بر كار و موفقيت هايش تاثير بگذارد. مربي او مي گويد كه جنيفر براي تقويت عضلات بازو از مديسن بال (يك نوع توپ ورزشي كه سنگين است) استفاده مي كند.

شما هم مي توانيد چنين تمريناتي را دنبال كنيد. البته اگر مبتدي هستيد به جاي مديسن بال مي توانيد از توپ هاي ديگري مانند توپ فوتبال استفاده كنيد. توپ را با دو دست بالاي سرتان نگه داريد. سپس درحالي كه دست هاي تان كاملا كشيده است و آرنج تان خم نشده توپ را تا روي سينه پايين آورده و دوباره بالا ببريد. مندي اينگبر مي گويد كه اين تمرين جنيفر برای مبتدي ها مفيد است و البته در كنار آن بايد تمرينات با وزنه را هم دنبال كنند تا بازوهاي قوي تري داشته باشند.

اعتراف غم انگيز تيلور سويفت

تيلور سويفت به هوادارانش گفت كه اين روزها كمي ناراحت است و اعتراف غم انگيزي برايشان دارد. او گفته كه مادرش سرطان دارد اما رازداري اين دختر قابل تحسين است چون فاش نكرده كه سرطان مادرش چيست. به هر حال انتشار اين خبر در شبكه هاي اجتماعي سبب شده كه هواداران اين خواننده براي مادر 57 ساله اش ناراحت شوند و كمي غصه بخورند.

درباره جزئيات اين بيماري اطلاعاتي در دسترس نيست اما همين قدر مي دانيم كه تيلور جريان را براي هوادارانش اين طور توضيح داده است: «متاسفانه مي خواهم خبري را با شما در ميان بگذارم كه كاش مجبور به گفتن آن نبودم. اما اين خبر اهميت زيادي دارد و همان طور كه مي دانيد من عادت دارم كه هميشه خبر هاي مهم زندگي خود را با شما در ميان بگذارم. معمولا هنگامي كه در زندگي من اتفاقي رخ مي دهد اول آنها را ارزيابي كرده و با توجه به احساسات خودم در مورد آنها موزيك مي سازم و شما بعدا آن را مي شنويد. الان موضوع در مورد خانواده من است و فكر كردم كه بايد شما نيز اين موضوع را بدانيد. مادرم به بيماري سرطان مبتلا شده و از اين مساله ناراحتم.»

ستاره ها چطور به سلامت شان اهمیت می دهند؟

اما روند تشخيص اين سرطان داستان جالبي دارد. تيلور در اين باره هم حرف هايي دارد: «در كريسمس امسال به عنوان كادوي كريسمس از مادرم درخواست كردم كه براي رفع نگراني من و اطمينان از سلامتي او خود را به دكتر معرفي كند و يك چكاپ كامل انجام دهد. او قبول كرد و رفت تا دكتر او را معاينه كند. اما نتيجه آزمايشات نشان داد كه او دچار سرطان شده است.»

تيلور در اين روز هاي سخت كنار مادر خود ايستاده است و از طرفداران خود نيز مي خواهد سلامت والدين خود را مورد بررسي قرار داده و همواره نگران حال آنها باشند. تيلور اين طور ادامه مي دهد: «مايلم كه جزئيات مربوط به شرايط و درمان مادرم شخصي بماند. درخواست مادرم اين بود كه به شما بگويم باتوجه به مشغله والدين تان مراقب آنها باشيد و تشويق شان كنيد تا براي چكاپ نزد پزشک بروند تا اگر به بیماری مبتلا هستند فرصت این را داشته باشند که در همان مراحل ابتدايي آن را شناسايي كرده و راحت تر با آن مبارزه كنند و اگر مشكلي وجود نداشت حداقل خيال شما راحت مي شود كه آنها در سلامت كامل به سر مي برند و جاي هيچ نگراني نيست. از اينكه اين همه نگران من و خانواده ام هستيد بسيار تشكر مي كنم. اميدوارم و دعا مي كنم هيچ وقت شما چنين خبري دريافت نكنيد.»

تيلور سويفت و برادر ۲۳ ساله اش دو فرزند آندرا و اسكات سويفت هستند. از نوع سبك و رفتار اين خواننده كاملا مشخص است كه تيلور ارتباط تنگاتنگي با مادر خود دارد. او در اين باره در سال ۲۰۰۸ به مجله آمريكن كانتري نت ورك گفته است: «من و مادرم واقعا به هم نزديك هستيم. او هميشه مانند یک دوست همراه من بوده است. در دوران دبيرستان و راهنمايي مواقعي بود كه من دوستان زيادي در كنار خود نمي ديدم اما مادرم هميشه در كنار من بود.»

منبع: مجله زندگی ایده آل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *