خانه » دنیای مد » زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

از روزگاري كه خانم ها دلباخته برق طلا بودند، زمان زيادي گذشته است. نسلي كه جوانان امروز را مي سازد، نه تنها به طلاهاي برقدار علاقه ندارند بلكه ياد گرفته اند طراحي و فكر استفاده شده در پشت هر كاري، به اندازه طلاي به كار رفته در آن ارزشمند است.

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

براي اين نسل تازه خوب است تا با گالري «الف دال» و كارهاي اميرحسين دلبري آشنا شوند كه به دليل طراحي متفاوت شان، زيبايي چشمگيري دارند؛ نمونه هايي كه با زيورآلات نقره و برنز موجود در فروشگاه ها زمين تا آسمان فرق دارد و البته بدون توضيح واضحات ما قابل درك است.

مادري براي واژه ها

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

اگر به طرح هاي جالب و تك علاقه داريد، مي توانيد به انتخاب اين آويز فكر كنيد. حق با شماست اين آويز بزرگ است، اما لازم نيست نگران وزن آن باشيد چون كاملا سبك است. جنس اين آويز نقره و طرح آن طرحي نمادي از مادري است كه در رحم خود خطوط و واژه دارد و با خم شدن روي آن قصد مراقبت و محافظت از آن را دارد.

از جهاني به جهانی دیگر

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

اين انگشتر نقره در كنار زيبايي بصري، مفهومي انتزاعي در خود دارد. در اين انگشتر پنجره، قاب و كادر در يك مفهوم مشترك اند و به معناي خروج از جهاني و ورود به جهاني ديگر هستند.

از گوشه اي برون آ

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

اين انگشتر با طرح زيبايي كه دارد و شعر حافظي كه رويش خوشنويسي شده به دل مي نشيند. اين كار فرم شمسه دارد كه ستاره ايراني است و نمادي از كوكب هدايت براي تجلي بهتر معناي ظاهري بيت دستمايه كار قرار گرفته است.

هنر ايراني با «الف دال»

اميرحسين دلبري معتقد است زيورآلات معاصر راهي است براي آشتي دادن انسان مدرن با اثر هنري كه به جاي قرار گرفتن روي ديوار بر بدن انسان مي نشيند و احساس خاص بودن بيشتري به آدم مي بخشد. ويژگي «الف دال» كه آن را از ديگر زيورآلات متمايز مي كند ظرافت و سادگي آن است كه مورد استقبال تمام سنين قرار گرفته است. طرح هاي گالري «الف دال» مدرن تر از جواهرات سنتي هستند اما با وجود مدرن بودن شان با نمادهاي سنتي شرقي هم تلفيق شده اند. طرح هاي این گالری بيشتر تحت تاثير فرم هاست؛ فرم هايي كه از موتيف هاي ايراني الهام گرفته است. آگاهي از هنر خوشنويسي و مجسمه سازي به اميرحسين دلبري كمك كرده تا با ظرافت هرچه بيشتر تصاوير را به زيورآلات تبديل كند.

با «الف دال» بااصالت باشيد

برندهاي بزرگ و شناخته شده دنيا با افتخار از دست ساخته هاي شان و به كار بردن جنس مرغوب در ساخت آنها حرف مي زنند اما شما براي داشتن زيورآلاتي با چنين اصالت و ظرافت لازم نيست رنج سفر را متحمل شويد؛ در همين كشورمان مي توانيد زيورآلاتي زيبا و دست ساز بخريد. اميرحسين دلبري، صاحب برند «الف دال» كه مبناي آن اسم و فاميلش است با كارهاي حرفه اي خود اين فرصت را براي همه فراهم كرده است.

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

اميرحسين دلبري متولد 1361 داراي مدرك ساخت زيورآلات از تكنيكو و مدرك طراحي جواهرات از ISG است. ورود او به دنياي هنر و دست ساخته ها به 17 سال پيش برمي گردد كه در مغازه شوهرعمه اش تكنيك هاي اوليه را به نحواحسن ياد گرفته و حالا چندين سال است تجربه آن روزها را با دانش گرافيك و هنر به هم گره زده است.

الف دال؛ معرف جواهرات معاصر

اميرحسين دلبري صاحب برند «الف دال»، دليل شاخص بودن كارهاي خود را ايده اي مي داند كه در شروع كار به مردم معرفي كرد. شايد براي شما هم جالب باشد بدانيد كه اميرحسين دلبري خالق آثاري است تا بتواند به كمك آنها جواهرات معاصر را به مردم معرفي كند و از جواهرات معاصر به عنوان يك ابزار جديد براي بيان هنري استفاده كند. همچنين او در كنار اين ايده نو و جالب، سعي كرده به ايده پردازي خود ادامه داده و هنرش را كه خوشنويسي و مجسمه سازي بوده در كارش جاي دهد؛ براین اساس زيورآلاتي را توليد كرده كه هنر كاربردي در دل آنها نهفته است. اميرحسين دلبري در اين مدت نمايشگاه هاي متعددي برگزار كرده است.

قالي تركمن در دستان

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

اين دستبندهاي زيبا برگرفته از نقوشي هستند كه در قالي هاي تركمن استفاده مي شوند و انتخاب رنگ قرمز و آبي هم در قالي هاي تركمن رايج است. فرم دستبند ظريف است و براي خانم هايي كه علاقه مند به فرهنگ ايراني هستند آن را پيشنهاد مي كنيم.

ايراني تمام عيار

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

اين هم يك هديه ويژه به عشق تان. اگر مي خواهيد به همسر خود هديه بدهيد به انتخاب اين دكمه سر دست فكر كنيد. اين را هم يادتان باشد كه اين دكمه سردست از جنس نقره است. در اين كار زيبا، ايده طراحي از ستاره ايراني، شمسه گرفته شده است.

و نون

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

يك پيشنهاد ويژه براي شما كه اول اسم تان نون است. اگر شما هم از طرفداران زيورآلات با حروف اسم خود هستيد، مي توانيد به انتخاب اين گوشواه فكر كنيد. اين گوشواره از فرم گوشواره هاي تركمني الهام گرفته كه از بالاي گوش آويزان مي شوند و نقطه نون در لاله گوش قرار مي گيرد.

مردانه تر شويد

زیورآلات زیبایی که باید امتحان کنید +تصاویر

همان طور كه مي بينيد روي اين دستبند نقوش اسليمي كار شده است. علاوه بر ظرافتي كه اين كار دارد، بسيار زيبا و هماهنگ با سليقه آقايان ايراني است و همان جلوه را براي دستان شما به ارمغان مي آورد كه لايقش هستيد. اين كار در يك كادر مربع و ضلع دار كار شده كه اسليمي ها را محاط و به يك فرم مردانه تر و مدرن تر تبديل مي كند.

منبع: مجله زندگی ایده آل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ست لباس نقره ای

30 مورد مدلهای رنگ ست با نقره ای و ست لباس نقره ای

رنگ نقره ای یکی از رنگهایی است که اکثرا به آن علاقه دارند و واقعا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *