خانه » اخبار روز » پراید، وانت پیکان و نیسان رکورددار تصادفات مرگ آور

پراید، وانت پیکان و نیسان رکورددار تصادفات مرگ آور

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به کاهش 8.4 درصدی کشته های تصادفات در آبان ماه از ایمنی پایین خودروهای تولیدی انتقاد کرد و گفت: اگر دست من بود هیچ وقت اجازه نمی دادم خودرویی مانند پراید، وانت پیکان و وانت نیسان شماره گذاری شود.

سردار دکتر اسکندر مومنی روز جمعه در گفت وگو با ایسنا با اشاره به ایمنی خودروها افزود: دو خودرو در یک مسیر تصادف می کنند ، یکی خودرو استانداردی با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت که تلفاتی نمی دهد و دیگری خودرویی با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت اما کشته می دهد و این یعنی تفاوت ایمنی در خودرو.

وی با اشاره به این که باید حداقل های مورد نظر را در خودروهای تولیدی داشته باشیم تاکید کرد: شرکت های خودروساز باید این حداقل ها را رعایت کنند.

وی با اشاره به این که شماره گذاری خودروها بر اساس مجوزهای صادره از دستگاه های ذیربط انجام می شود افزود: قانون می گوید اگر خودرویی را سازمان استاندارد و محیط زیست تایید کردند، پلیس باید آنرا شماره گذاری کند. اما به صراحت باید بگویم اگر دست من بود هیچ وقت اجازه نمی دادم خودرویی مانند پراید یا وانت پیکان و وانت نیسان به دلیل داشتن بیشترین کشته های تصادفات و ایمنی بسیار پایین شماره گذاری شوند.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش شمار کشته های تصادفات رانندگی در کشور گفت: بر اساس آمارهای پزشکی قانونی برای نخستین بار در کشور طی 2 سال متوالی هر ماه شاهد کاهش کشته های تصادفات بودیم که این امر رکوردی در کاهش کشته های تصادفات است.

وی با اشاره به این که 14 هزار و 126 تن از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه در تصادفات رانندگی کشور کشته شدند افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5.8 درصد معادل 870 نفر کاهش نشان می دهد.

رییس پلیس راهور ناجا به آمار آبان ماه اشاره کرد و گفت: در آبان ماه امسال 1599 نفر در حوادث رانندگی جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8.4 درصد کاهش را نشان می دهد.

وی با بیان این یکی از شاخص های سنجش تصادفات شمار کشته ها به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه است، به ایسنا گفت: بر اساس آخرین آمارها به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه در ایران 8.1 تن کشته شدند که این رقم در آسیا 10.9 تن و در دنیا 7.5 کشته است.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه حدود 0.6 درصد با میانگین جهانی فاصله داریم گفت: در سال 85 به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه 23 تن کشته شدند که این رقم در پایان سال گذشته به 8.1 تن کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در سال 89، 23 هزار و 200 تن در تصادفات جان خود را از دست دادند، گفت: با وضع قانون جدید راهنمایی و رانندگی شاهد آن بودیم که تعداد کشته ها در سال 90 به 20 هزار و 68 تن رسید.

رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی گفت: قانون جدید این اجازه را به پلیس می دهد که در تصادفات سهم سایر دستگاه های مقصر را نیز مشخص کنیم که در این میان در 1673 تصادف سهم سایر دستگاه ها مشخص شده است که در این میان شهرداری ها و آب و فاضلاب بیشترین سهم را داشته اند.

وی افزود: در 8 ماهی که گذشت حوادث تلخی مثل واژگونی اتوبوس دانش آموزان را داشتیم اما حتی اگر توجه مردم به قوانین جان یک نفر را نجات دهد، اتفاق بزرگی است. فکر می کنم به رغم همه مشکلاتی که هست اگر همگی ما کمک کنیم ، قوانین را رعایت کنیم ، می شود این تلفات را کمتر و کمتر کرد.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه پلیس تمام نقاط حادثه خیز راه های کشور را احصا کرده است، گفت: 2183 نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد که برای رفع و اصلاح آن به مسئولان مربوطه اعلام کرده ایم.

منبع: عصر ایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.