خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » هما روستا ظاهر زیبایی داشت اما هیچگاه اغفال نشد!

هما روستا ظاهر زیبایی داشت اما هیچگاه اغفال نشد!

ایرج راد بازیگر تئاتر تلویزیون سینما و رئیس خانه تئاتر در گفتگویی؛ در خصوص فوت هما روستا و زندگی هنری و شخصی وی گفت: آشنایی من با خانم هما روستا در اداره تئاتر و به حدود سال های 49 -50 یعنی زمانی که او تازه به ایران آمده بود، برمی گردد و اولین کاری که به صورت مشترک با هم انجام دادیم «بازرس گوگول» بود که عزت الله انتظامی کارگردانی آن را برعهده داشت.

وی افزود: طبیعتا خانم هما روستا از یک شخصیت و تربیت خاص و نظم و انضباط دقیقی در کار و زندگی برخوردار بود و به موقع سرتمرین ها و اجرا حضور پیدا می کرد این نظم و انضباط به طور طبیعی در وجود ایشان بود و او از نظر ادب و نزاکت انسان شریف و بالایی بود.

وی ادامه داد: روستا زمانی که به ایران آمد از نظر ظاهر دارای وضعیت زیبا و مناسبی بود و خیلی ها کشش درونی داشتند که وی را به سمت هنرهای تجاری و تصاویر تجاری بکشانند اما او اغفال چنین مسائلی نشد و توانست خودش را در آن موقعیت حفظ کند و سعی کرد کارهایش انتخابی و با ارزش باشد.

راد بیان کرد: بعدها که با سمندریان ازدواج کرد مسیر کاری او نیز دگرگونی دوباره ای پیدا کرد و به سمت و سویی ارزشمند و تاثیرگذار حرکت کرد.

وی افزود: از جمله کارهایی که من با خانم روستا همکاری داشتم تئاتر «مرده های بی کفن و دفن» به کارگردانی سمندریان بود که در آنجا مشاهده می کردم این دو مرحوم هیچگاه زندگی هنری و نظم و انضباط آن را با مسائل زندگی شخصی قاطی نکردند چون در حین کار شخصیت کاری و هنری در کنار هم به بهترین شکل ارائه می شد.

راد اظهار داشت: از دیگر خصلت های خوب خانم روستا این بود که هرگز نشیندم پشت سر کسی سخن، حرفی و مسائلی را بازگو کند تا حالت غیبت به خود بگیرد بلکه او سعی می کرد با همه صمیمیت و دوستی برقرار کند.

وی عنوان کرد: در کارهای شخصی و هنری او احترام و جایگاه ویژه ای داشت و همیشه در این زمینه فاصله خود را با دیگران مشخص و حفظ می کرد چنانکه افرادی که با او در ارتباط بودند از این خصلت آگاهی کاملی داشتند.

راد در پایان خاطرنشان کرد: شخصیت وارسته و والای روستا تاثیر فراوانی در زمینه کارگردانی و بازیگری داشت و امیدوارم شاهد این باشیم که هنرمندان ما رهرو راه چنین افرادی باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *