خانه » سرگرمی » طنز/ همه در زنگ ورزش تشریف داریم!

طنز/ همه در زنگ ورزش تشریف داریم!

ورزش شهری امروز و در این برهه حساس از تاریخ بی گمان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. اگر می گویید نیست، مجبورم اخلاق ورزشی خود را کنار گذاشته و در این مورد حکم صادر کنم، بلکه صادرات غیرنفتی هم بالا برود.

امروزه شهروندان چه بخواهند و چه نخواهند در شهرهای بزرگ ورزش می کنند و آدمیان شهرنشین را از ورزش گریزی نیست. در ادامه بخشی از این ورزش های غیرعمدی را با هم بررسی می کنیم. (گفتم با هم بررسی می کنیم که به مخاطب حال داده باشم!)

تو مترو، یا تو اتوبوس و تاکسی

تو این جور جاهایی که داره ارزش

خلاصه توی هر نقطه از این شهر

همه هستند توی زنگ ورزش!

*

ورزش شهروندی در مترو

اینجانب بارها به فرهنگستان ادب پارسی تذکر داده ام که اسم مترو را بگذارند «ورزشگاه» اما ظاهرا علی رغم این که من به این دوستان علاقمندم، ولی آنها به فکر نیستند. به هر حال از نظر من قبل از تصویب فرهنگستان هم اسم مترو ورزشگاه است و برای این مدعا ادله و اسناد کافی نیز دارم.

از پله های مترو که پایین می روید ورزش با «ماراتن پله ای» آغاز می شود. ایستادن در صف و انتظار برای رسیدن مترو خودش یک «دو استقامت درجا» محسوب می گردد و برای سوار شدن به مترو هم انواع و اقسام «هنرهای رزمی» نیاز است! تازه وقتی که سوار شوید در واگن های مترو کلی ورزش دیگر وجود دارد که اینجا جای مناسبی برای بازگو کردن آن نیست!

شما وقتی سوار می شی تو مترو

سر هر پیچ و خم چون داره لرزش

دیگه واگن که واگن نیست جانم

یه چیزی هست مثل زنگ ورزش!

*

ورزش شهروندی در صف بانک

شاید باور نکنید، اما به نظرم اسم بانک را هم باید گذاشت «ورزشگاه.» بانک هم در نوع خودش ورزشگاه است. البته من از این موضوع خیلی خوشحالم و حتی به خودم می بالم! (البته اگر به طرز اصولی به خودتان ببالید این هم نوعی ورزش محسوب می شود!)

به هر حال چه بخواهیم و چه نخواهیم، بانک هم در نوع خودش نقش عمده ای در گسترش ورزش شهروندی بازی می کند. البته غیر از «استقامت در صف بانک» که ورزش سنگینی است (مخصوصا در بانکهای غیرخصوصی) بیشتر در بانکها «ورزش های فکری» انجام می شود. مثل این که طرف کلی جنبش نرم افزاری باید در ذهنش بکند و کلی عملیات ریاضی انجام دهد تا ببیند با حقوق 350هزار تومانش چگونه قبوض و اقساطش را بپردازد؛ که از ورزش های فکری پیش پا افتاده ای مثل شطرنج بسیار بغرنج تر است.

داری ور می ری هی با قسط و قبضش

داری می گی نمی شه این که طرزش

با مغزت اونقدَر می ری کلنجار

که می شه توی مغزت زنگ ورزش!

*

ورزش شهروندی در پیاده رو

از قدیم گفته اند «سواره از پیاده خبر نداره.» تازه آن وقت ها این قدر عملیات عمرانی در پیاده روها انجام نمی شد. اما این روزها آن قدر عملیات عمرانی در پیاده روهای شهر انجام می شود که پیاده روها برای خودشان یک ورزشگاه محسوب می شوند. اصلا کم کم دیگر می توان گفت «عالم ورزشگاه است.» در پیاده روهای در دست تعمیر که هیچ وقت از دست تعمیر خلاص نمی شوند همواره ورزش های رشته «دو میدانی» در حال انجام است، مثل «پرش از ارتفاع» و «پرش سه گام» و گاهی حتی برای پریدن از گودال ها «پرش با نیزه»!

همش بنّاییه توی معابر

امان از طرحای بی حد و مرزش

تو هرجایی قدم بگذاری، ای دوست

قدم برداشتی در زنگ ورزش!

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *