خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » مهین ترابی: خجالتی بودم/پول توجیبی‌ام آنقدر نبود که کتاب بخرم

مهین ترابی: خجالتی بودم/پول توجیبی‌ام آنقدر نبود که کتاب بخرم

خجالتی بودم. دوست نداشتم جلوی آن همه آدم تا ته سالن رژه بروم. ترجیح می دادم از در که وارد می شوم یک جایی همان اوایل بنشینم. این طوری بود که میز دوم به نام ما سند خورد.

مهرانه مهین ترابی، بازیگر خوشنام سینما و تلویزیون کشورمان که بازی او در مجموعه «همسران» نقش ماندگاری از او در اذهان عمومی به جای گذاشته، در یادداشتی به عادات مطالعه در جوانی و دوران دانشجویی خود اشاره کرده و از برخی رفتارهای این دوران زندگی اش سخن گفته است.

 

وی در این یادداشت به نوع نگاه فرهنگی خود در دوران دانشجویی، فضای فرهنگی و پاتوق گونه قبل و بعد از انقلاب اشاره هایی داشته و از عادات مطالعه خود در کنج دنجی سخن گفته که هنوز در رویاهایش به آن وفادار است و جایگزینی برای آن گوشه دوست داشتنی دوران دانشجویی پیدا نکرده است.

 

گزیده ای از این یادداشت بلند بدین شرح است:

*خجالتی بودم. دوست نداشتم جلوی آن همه آدم تا ته سالن رژه بروم. ترجیح می دادم از در که وارد می شوم یک جایی همان اوایل بنشینم. این طوری بود که میز دوم به نام ما سند خورد و جای ثابت مان شد.

 

* پول تو جیبی ام آن قدر نبود که بتوانم کتاب بخرم. ناچار بودم به کتاب های برادر بزرگم بسنده کنم. او هم که سنگ تمام می گذاشت و مسخره ترین کتاب های عالم را می خرید، کتاب های جاسوسی…

 

* حالا فکر کنید من در بچگی چه هیچکاکی خوان حرفه ای بودم. الان که یادش می افتیم. حسابی می خندیم. البته همین برادرم محبت می کرد و کیهان بچه ها را هم می خرید و من هم مشتری ثابتش بودم. خواهر بزرگم زن روز می خواند. باورتان نمی شود حتی یک نقطه نخوانده در این مجلات و کتاب ها جا نمی گذاشتم.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *