خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » پولسازترین بازیگران سینما کدامند؟

پولسازترین بازیگران سینما کدامند؟

آفتاب: نشریه اقتصادی «فوربس» اسامی ۱۰۰ بازیگر سودآور سینما را اعلام کرده که در صدر این فهرست نام ناتالی پورتمن بازیگر «قوی سیاه»، به چشم می خورد.

براساس آمار ارائه شده از سود مجله «فوربس»، این هنرپیشه اسکاری برای هر دلاری که کمپانی های فیلمسازی برایش خرج کرده اند، حدود ۴۳ دلار برایشان سودآوری می کند. پورتمن کسب این رتبه را به هنرنمایی خود در فیلم پرفروش و برنده ی اسکار «قوی سیاه» مدیون است.

به گزارش ایسنا، تولید «قوی سیاه» به کارگردانی «دارن آرونوفسکی» حدود ۱۳ میلیون دلار خرج برداشت، اما به فروش بین المللی ۳۲۹ میلیون دلاری دست پیدا کرد.

«کریستن استوارت» با اختلافی کم، پس از پورتمن قرار گرفت. بازیگر فیلم های «گرگ و میش» و «سفیدبرفی و شکارچی» به ازای هر یک دلار، تقریبا ۴۱ دلار نصیب استودیوهای فیلمسازی کرده است.

«فوربس» برای انجام این تحقیق سه فیلم آخر بازیگران در سه سال اخیر را که در بیش از ۲۰۰۰ سینما اکران شده اند، مبنا قرار داده است.

به گزارش هالیوود ریپورتر، سومین رتبه ی این فهرست را «شیا لابوف» با درآمدزایی ۳۶ دلار به ازای هر دلار به خود اختصاص داد. پس از او، «رابرت پتینسون» همراه همیشگی استوارت در مجموعه فیلم های «گرگ و میش»، چهارمین بازیگر پولساز از نگاه «فوربس» لقب گرفت.

«دنیل رادکلیف» ستاره ی هشت گانه «هری پاتر» هم در مقام پنجم این رده بندی نشست. او در ازای هر دلار، حدود ۳۱ دلار سود به استودیوی تولیدکننده ی فیلم هایش سرازیر کرده است.

«تیلورلاتنر» دیگر بازیگر «گرگ و میش» (۲۹.۵۰ دلار)، «بردلی کوپر» (۲۵ دلار)، «دواین جانسن» (۲۲.۷۰ دلار) و «ایمی آدامز» (۲۲.۶۰ دلار) رتبه های ششم تا نهم فهرست «فوربس» را در دست دارند. دهمین رتبه ی فهرست پولسازترین بازیگران سینما را هم «کوین جیمز» به دست آورده است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

قشنگترین دیالوگ های ماندگار سینما

در این بخش از پارسی وان چند نمونه دیالوگ خواندنی را برای شما جمع اوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.