خانه » سرگرمی » دانستنیها » کشف حیوانات جالب میمونی که زیر باران عطسه می کند و…

کشف حیوانات جالب میمونی که زیر باران عطسه می کند و…

صندوق جهانی طبیعت (WWF)، برآوردی کلی از آن چه دانشمندان در مناطق بوتان، شمال شرقی هند، نپال، میانمار شمالی و جنوب تبت توانسته اند در حیات وحش کشف کنند، جمع آوری نموده است تا آگاهی را نسبت به مخاطراتی که این مناطق حساس زیست محیطی را تهدید می کنند، افزایش دهد.

این مجموعه گونه ها شامل «ماهی کله ماری راه رونده» آبی رنگی است که می تواند هوا را تنفس کند، بر روی زمین تا ۴ روز امکان بقا دارد و در حدود ۴۰۰ متر را می تواند بر روی زمین مرطوب، بخزد.

از دیگر موارد یافت شده، افعی پررنگ و لعابی با ترکیب رنگ های قرمز، زرد و نارنجی است که ممکن است با تکه ای جواهر اشتباه گرفته شود.

همچنین ماهی آب شیرین ‘دراکولا’ که دارای دندان های نیش است و سه نوع جدید موز نیز جز اکتشافات جدید می باشند.

در جنگل های شمالی میانمار، دانشمندان در سال ۲۰۱۰ میمون سیاه و سفیدی با بینی روبه بالایی را یافتند که این بینی سبب می شود میمون در اوقات بارانی عطسه کند.

در روزهای بارانی این میمون ها در حالتی می نشینند که بتوانند سرشان را بین دو زانویشان جمع کنند و در نتیجه از ورود آب به بینی کوتاه و سربالایشان جلوگیری کنند.

این ۲۱۱ گونه جدید در بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ کشف شده اند و شامل ۱۳۳ گیاه مانند ارکیده ها، ۲۶ نوع ماهی، ۱۰ دوزیست، ۳۹ بی مهره، یک خزنده، یک پرنده و یک پستاندار هستند. در گزارش منتشر شده، صندوق جهانی طبیعت نسبت به یک سری مخاطرات برای این گونه ها مانند رشد جمعیت انسانی، جنگل زدایی، شکار غیرقانونی و توسعه معادن و نیروگاه های برق آبی هشدار داده شده است.

بر اساس گزارشی که این صندوق منتشر کرده است، تنها ۲۵ درصد از کل زیستگاه های اصلی منطقه دست نخورده باقی مانده است و صدها گونه در معرض نابودی جهانی قرار گرفته اند.

سرپرست بخش جانداران همالیا در صندوق جهانی طبیعت گفته است:

چالش ما این است که اکوسیستم های در معرض تهدید را، قبل از این که چنین موجوداتی و دیگر جانداران ناشناخته از بین بروند، حفظ کنیم.

این گزارش درخواست کرده است در این مناطق با سعی بیشتری نسبت به توسعه پایدار گام برداشته شود. این معضلات نمایانگر نیاز به نیروی برق آبی به شکلی دوستانه تر با طبیعت است تا به اکوسیستم صدمه کمتری وارد شود. همچنین نیاز به کمک های بیشتر دولتی به جوامع انسانی این مناطق احساس می شود تا بتوانند در معرض تغییرات آب و هوایی انطباق و سازگاری بیشتری پیدا کنند.

منبع: زومیت

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

 امروز قصد داریم سری به گذشته پر فراز و نشیب شرکت نوکیا بزنیم و گذشته …

بدون دیدگاه

  1. لطفا هر روز فال روزانه داشته باشین ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *