خانه » اخبار روز » جزییات قتل هولناک خیابان ابوذر

جزییات قتل هولناک خیابان ابوذر

به گزارش مجله اینترنتی پارسی وان به نقل از جام جم آنلاين به نقل از پليس آگاهي تهران، سرهنگ عباسعلي محمديان در خصوص جزييات اين حادثه گفت: در ساعت 3 بعدازظهر ششم دي ماه سال جاري از طريق مركز فوريت هاي پليسي 110 خبر كشف يك جسد در 20 متري ابوذر ـ 8 متري رضايي به مأموران كلانتري 161 ابوذر اعلام شد.

با حضور مأموران كلانتري و بررسيهاي اوليه مشخص شد فردي به هويت “حسين. ر” ( 35 ساله ) با ضربات متعدد چاقو كشته شده و جسد وي نيز در داخل كمد ديواري محل سكونتش كشف شده است.

با اعلام خبر به پليس آگاهي و دادسراي امور جنايي، بلافاصله تيم بررسي صحنه جرم اداره دهم پليس آگاهي به همراه عوامل تشخيص هويت، پزشكي قانوني و قاضي كشيك دادسراي جنايي تهران در محل ارتكاب جنايت حاضر شدند.

با توجه به شواهد و دلايل بدست آمده در خصوص ارتكاب جنايت، پرونده مقدماتي با موضوع قتل عمد تشكيل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسراي امور جنايي تهران، پرونده در اختيار كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

نحوه كشف اجساد

با انجام تحقيقات از برادر مقتول، وي در اظهارات خود به كارآگاهان گفت: از دو روز پيش، از برادرم و همچنين فرزند و همسرش هيچ اطلاعي نداشتيم تا اين كه امروز زماني كه به درب خانه آنها مراجعه كردم، همسايگان آنها اظهار داشتند كه يكشنبه شب يك بار صداي جيغ بلندي را از خانه برادرم شنيده اند و پس از آن نيز ديگر هيچ اطلاعي از برادر من و يا اعضاي خانواده اش نداشته و از آن زمان هيچكدام شان را نديده اند.

برادر مقتول در ادامه اظهارات خود به كارآگاهان گفت: با توجه به صحبت هاي همسايگان، با تخريب درب ورودي وارد خانه برادرم شده و زمانيكه وارد خانه شدم بوي بدي به مشام رسيد ؛ به دنبال منشأ بوي داخل خانه بودم كه به سمت كمد ديواري رفته و زمانيكه درب كمد ديواري را باز كردم با جسد برادرم روبه رو شدم كه در داخل يك پتو پيچيده شده بود ؛ زمانيكه جنازه را از داخل كمد ديواري بيرون آوردم مشاهده كردم كه برادرم آغشته به خون است و با ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده است.

با توجه به اظهارات برادر مقتول و همچنين اظهارات همسايگان در خصوص شنيده شدن صداي جيغ از داخل خانه مقتول و با توجه به وقوع چند روز از زمان وقوع جنايت ـ با توجه به اظهار نظر تيم پزشكي قانوني ـ و ناپديد شدن همسر و فرزند مقتول و احتمال وقوع جنايت هاي بيشتر، كارآگاهان اداره دهم با بازرسي دقيق از قسمت هاي مختلف خانه موفق به كشف جسد متعلق به همسر مقتول به هويت “شكوفه. ت” (35 ساله) و همچنين فرزند مقتول به هويت “مهدي. ر” (10 ساله) شدند كه اجساد آنها نيز در مابين رختخواب هاي داخل كمد ديواري كشف شد ؛ بررسي دو جسد كشف شده جديد نيز نشان داد كه همسر مقتول نيز همانند حسين. ر با ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده و فرزند آنها ( مهدي ) نيز با يك ضربه چاقو به قتل رسيده است.

در ادامه و در بررسي محل جنايت، كارآگاهان با وارسي دقيق وسايل داخل خانه متوجه چند تخته فرشي شدند كه در داخل يكي از اتاق ها به صورت پيچيده شده قرار داشتند كه با باز كردن اين تخته هاي فرش، كارآگاهان مشاهده كردند كه تمامي آنها آغشته به خون بوده و قاتل يا قاتلين پس از ارتكاب جنايت آنها را پيچيده و رد داخل يكي از اتاق ها قرار داده اند ؛ همچنين بنا بر اظهارات برادر مقتول، تا پيش از تخريب درب ورودي خانه توسط وي، در ورودي كاملا سالم بود كه اين خود نشان از آن داشت كه قاتل يا قاتلين، آز آشنايان خانواده مقتول هستند.

شطرنج راز قتل را فاش كرد

در ادامه تحقيقات، كارآگاهان با انجام تحقيقات ميداني اطلاع پيدا كردند كه مقتول ( حسين ) در يكشنبه شب سوم دي ماه با مراجعه به يكي از همسايگان و عنوان اين مطلب كه يكي از دوستانش براي ميهماني به خانه اش آمده و قصد دارند تا با يكديگر شطرنج بازي كنند، از وي درخواست كرده تا تخته شطرنج خود را به مدت يك شب به وي امانت دهد كه همسايه مقتول نيز شطرنج خود را به وي امانت داده اما پس از آن ديگر هيچ اطلاعي از خبري و يا خانواده اش نمي شود.

شناسايي و دستگيري قاتل

با توجه به اطلاعات بدست آمده، بلافاصله با استفاده از اطلاعات بدست آمده از برادر مقتول و ديگر اقدامات پليسي، كارآگاهان موفق به شناسايي يكي از دوستان رضا. ع ( 37 ساله ) شدند ؛ با شناسايي رضا به عنوان شخصي كه آخرين بار در هنگام خروج از منزل مقتول مشاهده شده بود، بلافاصله كارآگاهان اداره دهم ششم ديماه اقدام به دستگيري وي نموده و رضا را جهت انجام تحقيقات به محل جنايت منتقل مي نمايند.

با دستيگري و انتقال رضا به محل جنايت و در حاليكه وي مدعي شده بود كه در سوم دي ماه براي انتقال بار به شهرستان آمل رفته، كارآگاهان به وجود آثار جراحت ناشي از بريدگي توسط جسم تيز بر روي دستان وي مشكوك شده بودند او مدعي مي گردد كه در شهرستان آمل مورد زورگيري قرار گرفته و چند زورگير با تهديد چاقو و ضمن مجروح نمودنش اقدام به سرقت وجوه نقد از وي كرده اند ؛ با توجه به اظهارات رضا، بلافاصله هماهنگي هاي لازم با پليس آگاهي شهرستان آمل انجام و در كمتر از چند ساعت مشخص مي شود كه ادعاي رضا در خصوص زورگيري توسط وي دروغ بوده و پرونده اي در اين خصوص در هيچ يك از مراكز انتظامي شهرستان آمل گزارش و ثبت نشده است.

با توجه به مشخص شدن كذب بودن صحبت هاي قبلي و ادامه اظهارات ضد و نقيض و همچنين عدم ارائه توضيحات قانع كننده در خصوص علت بريدگي هاي بر روي دستان، رضا به ناچار لب به اعتراف گشود و در كمتر از 24 ساعت از زمان كشف اجساد به ناچار لبه اعتراف گشود و به ارتكاب هر سه جنايت اعتراف كرد.

اعتراف به جنايت

رضا در اعترافات خود به كاراگاهان گفت: يكشنبه شب به بهانه ميهماني و در واقع با انگيزه تسويه اختلافات قبلي خود با حسين به خانه وي رفتم در حدود ساعت سه بامداد روز دوشنبه بود كه در حين بازي شطرنج مجددا صحبت بر سر اختلاف قبلي خود با حسين را آغاز كردم كه همين موضوع باعث شد تا با يكديگر درگير شويم كه ناگهان حسين با استفاده از چاقويي كه از آشپزخانه برداشته بود چند ضربه به دست من زد اما من توانستم چاقو را از او گرفته و چندين ضربه به او وارد نمايم؛ در همين زمان همسر حسين كه متوجه سر و صداي ما شده بود وارد اتاق شد و با ديدن جنازه همسرش، جيغ بلندي كشيد كه بلافاصله براي ساكت كردنش چند ضربه چاقو به او زده و او را نيز به قتل رساندم. هنوز چند لحظه از كشته شدن حسين و همسرش نگذشته بود كه متوجه شدم فرزند 10 ساله (مهدي) آنها به خاطر صداي جيغ مادرش از خواب بيدار شده و شاهد كشته شدن مادرش توسط من بوده ؛ به همين علت و براي آنكه شاهدي باقي نگذارم او را نيز با يك ضربه چاقو به قتل رسانده و پس از قرار دادن هر سه جنازه در داخل كمد ديواري و در ميان رختخواب ها، شبانه از خانه خارج شدم.

سرهنگ عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: با توجه به حساسيت موضوع و اهميت كشف سريع اين پرونده، از همان دقايق اوليه كشف سه جسد در يك محل تحقيقات تخصصي با حضور بازپرس محترم پرونده و تيم ويژه اداره دهم در دستور كار قرار گرفت كه با اقدامات سريع و همچنين همكاري همكاران ما در مجموعه پليس آگاهي شهرستان آمل در خصوص بررسي سريع اظهارات متهم پرونده، اين پرونده در كمترين زمان ممكن و در كمتر از 24 ساعت كشف شد و متهم پرونده لب به اعتراف كشود و به ارتكاب هر سه جنايت اعتراف كرد كه با دستور مقام محترم قضايي، قرار بازداشت موقت صادر و متهم جهت انجام تحقيقات تكميلي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.