خانه » گوناگون » 5 جانوری که الهام‌ بخش دانشمندان شدند +تصاویر

5 جانوری که الهام‌ بخش دانشمندان شدند +تصاویر

دانشمندان همیشه نگاه ویژه ای به حیوانات و پرندگان مختلف داشته اند و از روی بدن آنها الگوبرداری کرده اند. بی بی سی،نگاهی به پنج جانور و درس هایی که آنها به محققان داده اند داشته است. دانشمندانی که دریافته اند چگونه مارها بر روی شکم شان می خزند امیدوارند که این کشف بتواند به آنها در تولید سطوح و رنگ هایی که به آسانی از بین نمی رود، کمک کند. این گروه از محققان امیدوارند که بتوانند از لایه روغنی که سطح شکم مارها را پوشانده الهام گرفته و مواد تازه سختی تولید کنند .

5 جانوری که الهام‌ بخش دانشمندان شدند +تصاویر

یک مهندس ژاپنی که در راه آهن کار می کرد و به پرنده ها علاقه داشت، با دیدن منقار ماهی خورک فکری به سرش زد که یکی از مسائل قطارهای سریع السیر را حل کرد.

اولین قطارهای سریع السیر پرسروصدا بودند، به ویژه در داخل تونل. قطاری که وارد تونل می شود، هوای پیش رویش فشرده می شود. در قطارهای اولیه وقتی قطار از تونل خارج می شد صدای بلند ناهنجاری ایجاد می کرد.

مهندس پرنده دوست از روی منقار ماهی خورک یک دماغه دراز و تیز برای قطار سریع طراحی کرد، که وقتی از تونل خارج می شود هوای جلویش به تدریج خارج شود و آن صدای مهیب را ندهد.

5 جانوری که الهام‌ بخش دانشمندان شدند +تصاویر

نهنگ کوهان دار با وجود سنگینی، شناگر قابلی است. دانشمندی به نام فرانک فیش متوجه شد روی لبه جلویی باله این نهنگ ها دندانه دندانه است، و این برآمدگی ها کمک می کند سریع تر شنا کنند و آسان تر تغییر مسیر بدهند. آقای فیش این الگو را روی لبه تیغه های توربین های بادی پیاده کرد. نتیجه این شد که وقتی جهت باد عوض می شد، توربین سریع تر حرکت می کرد و توان بیشتری تولید می کرد.

5 جانوری که الهام‌ بخش دانشمندان شدند +تصاویر

پای مارمولک طوری است که می تواند به سطح زیرش بچسبد. اخیرا دانشمندان کشف کرده اند این ویژگی از هزاران موی بسیار نازک کش مانند روی پای مارمولک ناشی می شود.

یک تیم آمریکایی با الهام از این کشف دست کشی تولید کرده که صخره نوردان می توانند به کمک آن از دیواره های عمودی بالا بروند.

هدف این گروه این است که نظامی ها بتوانند از سطوح شیب دار و سخت، یا ساختمان ها و دیوارهای بلند بالا بروند.

5 جانوری که الهام‌ بخش دانشمندان شدند +تصاویر

کوسه ها پوست عجیبی دارند. جوری است که خزه و موجودات ریز دریایی به آن نمی چسبند. طرحی دندانه دندانه دارد که اصطکاک را کم می کند و باعث می شود کوسه آسان تر شنا کند. این ویژگی نخستین بار توجه دانشمندان ناسا را جلب کرد. از روی آن یک روکش خاص ساختند. که این روکش در زیر قایق های آمریکایی که در رقابت های المپیک شرکت می کردند استقاده شد. به این طریق قایق ها می توانستند سریع تر حرکت کنند.

5 جانوری که الهام‌ بخش دانشمندان شدند +تصاویر

منبع: خبرآنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *