خانه » گوناگون » کار خیر متفاوت پیرمرد 88 ساله +عکس

کار خیر متفاوت پیرمرد 88 ساله +عکس

با انتشار این خبر به نقل از گروه طهرونی در تلگرام، آورده است: حاج قنبر 88 ساله است. این روزها سراغش را باید در حوالی خیابان شریعتی و شهید رجایی و دهیار منطقه 18 گرفت. یک گاری دستی دارد که با آن سیمان و کاشی و ماسه و ابزار بنایی را از این کوچه و به آن کوچه حمل می کند.

خودش می گوید: در این محله جوی آب بزرگ که پل نداشته باشد زیاد داریم و عبور و مرور کهنسالان و معلولان و جانبازان سخت است. به همین دلیل تصمیم گرفتم کار ساخت پل را شروع کنم. خدا را شکر حالا این مشکل در بسیاری از کوچه و خیابان های محل رفع شده است.

هر روز در کوچه و پس کوچه های محل گشت می زند و هرجا نیاز به پل داشته باشد آستین بالا می زند و خودش پل درست می کند. می گوید: اوایل خودم سیمان و ماسه تهیه می کردم و حالا اهالی هم کمکم می کنند.

کار خیر متفاوت پیرمرد 88 ساله +عکس

او تا امروز 50 پل در حوالی خیابان های شهید رجایی و شریعتی ساخته است. می گوید: مشکل اهالی، مشکل من است و هر کاری از دستم بر بیاید انجام می دهم.

فاطمه شیرخانلو از پدر می گوید: هر بار از خانه بیرون می رود نگران می شویم. او یک بار هم سکته کرده است، اما با عشق و علاقه کار می کند. خیلی وقت ها کنار پل های ساخته شده اش می ایستد تا سیمان خشک شود و هدر نرود.

او از سفر کربلای حاج قنبر می گوید که آنجا هم دغدغه کار بنایی داشت و هرکاری از دستش برمی آمد انجام می داد. می گوید قبل از این کار، قرآن های مساجد را جمع و در خانه آنها را صحافی می کرد تا مانند روز اول نو شوند.

منبع: عصر ایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *